Close
  • Ana
  • /
  • Bilgi Işlem
  • /
  • 2020'nin En İyi 10 Harici Sabit Disk: Tüm Verilerinizi Kolaylıkla Depolayın

2020'nin En İyi 10 Harici Sabit Disk: Tüm Verilerinizi Kolaylıkla Depolayın

2020'deki en iyi harici sabit diski mi arıyorsunuz? Temel kılavuzumuz, kapasite, özellikler, ekstra özellikler ve marka adı açısından aramanız gerekenleri açıklayarak, oradaki seçenekler labirentinde gezinmenize yardımcı olacaktır. Özenle seçilmiş listemize danışmadan parayla ayrılmayın.


Doğru sabit sürücüyü yerleştirmek dijital depolama sorunlarınızı yıllarca çözebilir: sonunda tüm bu filmler, müzik dosyaları, fotoğraflar, belgeler ve toplamayı başardığınız diğer her şey için yeterli alana sahip olacaksınız - ve bir tane satın alırsanız en iyi harici sabit diskler arasında, verilerinize güvenebileceksiniz.

Bugün satın alabileceğiniz en iyi 10 harici disk

En iyi harici sabit diskler Seagate Backup Plus 4TB

1. Seagate Backup Plus 4TB

Çoğu insan için en iyi harici sabit disk

Teknik Özellikler
Kapasite: 1TB-5TB Sürücü: HDD Bağlayıcı: USB Taşınabilir: Evet
Satın alma nedenleri
+ Çok sayıda seçenek + Bazıları kadar hızlı olmayan standart modeller + Ultra güvenilir BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI 109,99 £ Amazon'da görüntüle 110,54 £ Amazon'da görüntüle 157,96 £ Amazon 360 Amazon müşteri incelemelerini görüntüleyin

Seagate'in taşınabilir disklerini bir dizi kapasite, renk ve boyutta alabilirsiniz, bu nedenle kapsamlı bir döküm için Seagate sitesine gidin, ancak genel olarak USB 3.0 hızlarına, Windows ve Mac desteğine ve 120 MB'ye bakıyorsunuz. / s veya daha yüksek aktarımlar.

Bazı farklılıklar var: daha tıknaz, 4TB 'Hızlı' modeli tercih edin ve sürücünün kendisinde biraz fazladan yığın karşılığında 220 MB / s aktarım hızı elde edin. Yalnızca basit, uygun fiyatlı, güvenilir yedeklemeler (yazılım dahildir) istiyorsanız, bunlar harika taşınabilir seçeneklerdir.


WD Black D10 en iyi harici sabit sürücüler 2020

(Resim kredisi: Western Digital)

2. WD Siyah D10

En iyi premium harici sabit disk

Teknik Özellikler
Kapasite: 8 TB Sürücü: HDD Bağlayıcı: USB Taşınabilir: Hayır
Satın alma nedenleri
+ Göz alıcı, sağlam tasarım + Çok fazla alan + Çalışırken hızlı ve sessiz

Sürücünüzü masaüstünde açık bırakmaktan memnunsanız ve taşınabilir olmasına ihtiyacınız yoksa, Western Digital Black D10 ihtiyacınız olan performansa ve görünüme sahiptir. Tek bir depolama seçeneği vardır - 8TB - ancak bunu ister bilgisayarla ister video oyunları konsoluyla kullanın, bu sizin için yeterli olacaktır.


Ve bu geniş uyumluluk, buradaki hikayenin sadece bir kısmı. Baskı altında bile hızlı ve sessizdir, yatay veya dikey olarak yerleştirilmek üzere tasarlanmıştır ve hatta diğer cihazlarınızı şarj edebilirsiniz. Bir masaüstü kurulumu için en iyi harici sabit disklerden birini arıyorsanız, bundan daha iyisini yapamazsınız.

Western Digital My Passport en iyi harici sabit sürücüler SSD


(Resim kredisi: Western Digital)

3. WD My Passport

En iyi bütçeli harici sabit disk

Teknik Özellikler
Kapasite: 1TB-5TB Sürücü: HDD Bağlayıcı: USB 3.2 Taşınabilir: Evet
Satın alma nedenleri
+ Süper hızlar + İnce tasarım + Donanım şifreleme BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI 75,46 £ Amazon'da görüntüleyin88,49 £ EBay'de görüntüle£ 92 Amazon 342 Amazon müşteri incelemelerinde görüntüleyin

Harici sabit disk ihtiyaçlarınız için her zaman Western Digital'e güvenebilirsiniz ve güncellenmiş My Passport serisi, size uygun bir fiyata ve kompakt bir form faktöründe bir yığın ek depolama alanı sunar. Hatta dış kasa rengi olarak siyah, mavi ve kırmızı renklerden seçim yapabilirsiniz.

Göz alıcı bir tasarıma ve USB 3.2 desteğine sahip sürücü, 256-bit AES donanım şifrelemesi ile birlikte gelir ve ihtiyacınız varsa yedekleme yazılımı içerir. Sürücüyü en sevdiğiniz bulut hizmetlerine de kolayca bağlayabilirsiniz - basit, etkili, güvenilir sabit sürücü depolaması.

Lacie Mobile SSD en iyi harici sabit sürücüler 2020

(Resim kredisi: Lacie)

4. Lacie Mobil SSD

Birden çok cihaza kablosuz akış

Teknik Özellikler
Kapasite: 500GB-2TB Sürücü: SSD Bağlayıcı: USB 3.1 / Thunderbolt 3 Taşınabilir: Evet
Satın alma nedenleri
+ 540 MB / sn'ye kadar hız + Şık, düzenli tasarım + Bir aylık ücretsiz Adobe CC BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI379,95 £ Apple UK'de görüntüleyin£ 391,50 Amazon'da Görüntüleyin

Lacie Mobil SSD, etkileyici ince bir tasarımda 500 GB, 1 TB veya 2 TB SSD kapasitesini tamamlar. Kutudan çıkar çıkmaz Windows veya Mac'te kullanıma hazırdır (biçimlendirme gerekmez) ve 540 MB / sn'lik süper hızlı okuma hızlarına erişebilir (gerçek hızınız daha düşük olabilir).


En yüksek kapasiteyi seçin ve 200.000'e kadar yüksek çözünürlüklü fotoğraf ve 65 saate kadar video depolayabilirsiniz, bu nedenle bu, yakın zamanda değiştirmeniz gerekecek bir sürücü değildir. USB 3.1 ve Thunderbolt 3 cihazlarıyla çalışacak ters çevrilebilir bir USB-C kablosuyla birlikte gelir.

En iyi harici sabit diskler Seagate Backup Plus Desktop

5. Seagate Backup Plus Masaüstü

Her yönden mükemmel bir seçim

Teknik Özellikler
Kapasite: 3TB-8TB Sürücü: HDD Bağlayıcı: USB Taşınabilir: Hayır
Satın alma nedenleri
+ Yüksek aktarım hızları + Çok sayıda seçenek + Kompakt kasa tasarımı Bugünün en iyi Seagate Backup Plus Desktop fiyatları 89,99 £ Amazon'da görüntüle 89,99 £ very.co.uk adresinde görüntüle 89,99 £ Currys PC World 2'de Amazon müşteri incelemelerini görüntüleyin

Ayrıca Seagate Backup Plus modellerinin büyük hayranlarıyız (aşağıya bakın) ancak bunlar daha yüksek kapasiteli, taşınabilir olmayan sürümlerdir: Seagate'in bildiği hız ve güvenilirliği yine de elde edersiniz, ancak bunun için fazladan bir elektrik prizi bulmanız gerekir. de takın.

Bu ekstra güç, elbette daha fazla kapasite ve daha yüksek hız anlamına gelir, bu yüzden hiç de fena değil: aktarım hızları Windows veya Mac'te 160 MB / s'ye kadar çıkar ve burada 8 TB'a kadar kapasite elde edebilirsiniz. Ön taraftaki isteğe bağlı iki bağlantı noktalı USB hub, aygıtları şarj etmek için de kullanışlıdır.

En iyi harici sabit diskler Buffalo MiniStation Extreme NFC

6. Buffalo MiniStation Extreme NFC

NFC'nin büyüsü

Teknik Özellikler
Kapasite: 1TB-2TB Sürücü: HDD Bağlayıcı: USB Taşınabilir: Evet
Satın alma nedenleri
+ Entegre kablo + Şok koruması + yerleşik NFC Bugünün en iyi Buffalo MiniStation Extreme NFC fırsatları Amazon 61 Amazon müşteri incelemesine göz atın

Buffalo'nun sunduğu bu kompakt, taşınabilir, şık sürücünün ana püf noktası, yerleşik NFC (Yakın Alan İletişimi) teknolojisidir; bu, sağlanan akıllı kartın kaydırılmasıyla, parola gerekmeden sürücünün içeriğinin kilidini açabileceğiniz anlamına gelir.

Bu şifreleme ve korumanın yanı sıra, USB 3.0 bağlantısı (entegre kabloyla), şok koruması, suya ve toza karşı dayanıklılık ve 2 TB'a kadar boyutta kapasiteler de elde edersiniz, bu nedenle biraz taşınabilir bir sürücü arıyorsanız ekstra, bu olabilir.

En iyi harici sabit diskler SanDisk Extreme 510

7. SanDisk Extreme 510

İyi korunmuş ve yüksek hız

Teknik Özellikler
Kapasite: 120GB-1TB Sürücü: SSD Bağlayıcı: USB Taşınabilir: Evet
Satın alma nedenleri
+ Şok direnci + Hızlı aktarımlar + Veri şifreleme Günümüzün en iyi SanDisk Extreme 510 fırsatları Amazon 114 Amazon müşteri incelemesine göz atın

SanDisk Extreme 510, bir katı hal sürücüsünün hızını istiyorsanız ve ayrıcalık için para ödemeyi düşünmüyorsanız alışılmadık görünümlü bir taşınabilir seçenektir - ön taraftaki etikette SanDisk yazsa da aslında şirketin artık sahibi olduğunu unutmayın. ve Western Digital tarafından yürütülüyor.

Bu garip kasa, sürücüyü düşmelere, darbelere, titreşimlere ve aşırı sıcaklıklara karşı dirençli hale getirir ve üretici, karşılaştırılabilir bir HDD sürücüsünden dört kat daha hızlı aktarım hızları vaat ediyor. Entegre veri şifreleme de standart olarak sağlanır.

En iyi ssd Samsung 860 EVO

8. Samsung 860 EVO

Küçük, şık ve süper Hızlı

Teknik Özellikler
Kapasite: 250GB-4TB Sürücü: SSD Bağlayıcı: USB Taşınabilir: Evet
Satın alma nedenleri
+ Son derece hızlı + Uygun fiyat + SSD'nin geleceğini kucaklayın Bugünün en iyi Samsung Pingtwitter fırsatları Amazon 382 Amazon müşteri incelemelerine göz atın

Samsung, SSD'lerle her zaman oyunun ilerisinde olmuştur ve 860 EVO bunun çok iyi bir örneğidir - şimdi muazzam 4 TB'a kadar depolama boyutlarında mevcuttur. Bu büyük kapasite, cepleriniz yeterince derinse, mekanik sürücülere artık gerek olmadığı anlamına gelir.

Bu sürücü için Samsung, depolama için çok güvenilir olan V-NAND 3-bit MLC teknolojisini kullanmaya başladı ve sonuç olarak 860 EVO, büyük bir uzun ömür olan 5 yıllık bir garantiyle geliyor. Saniyede 550 MBS'ye kadar sıralı okuma hızları ve saniyede 520 MBS'ye kadar sıralı yazma hızları ekleyin ve hızlı, güvenilir ve uygun fiyatlı bir seçeneğe sahip olursunuz. Onaylıyoruz.

En iyi harici sabit sürücüler WD My Book Duo

9. WD My Book Duo

İki sürücü birden iyidir

Teknik Özellikler
Kapasite: 4GB-16TB Sürücü: HDD Bağlayıcı: USB Taşınabilir: Hayır
Satın alma nedenleri
+ Çok büyük seçim + İki sürücü yuvası + Yansıtma özelliği Bugünün en iyi WD My Book Duo fırsatları 699,99 £ Amazon 560 Amazon müşteri incelemelerinde görüntüleyin

Özetimizdeki üçüncü WD sürücüsü, gerçekten çok fazla kapasiteye ihtiyaç duyan ve bunun bedelini ödemekten mutlu olanlar içindir - adından da anlaşılacağı gibi, My Book Duo'nun iki sürücü yuvası vardır, böylece toplamda iki sabit diske yerleştirebilirsiniz. 4 TB ile 16 TB arasında herhangi bir yerde kapasite.

İki yuvayla bile sürücüyü yapılandırmak zor değildir ve sağlanan standart WD yedekleme yazılımı ile dakikalar içinde çalışmaya başlayabilirsiniz. İsterseniz, iki sürücünün birbirini yansıtmasını sağlayabilirsiniz, böylece her zaman verilerinizin iki kopyasına sahip olursunuz.

En iyi harici sabit diskler Lacie Rugged

10. Lacie Sağlam

Her yere götürebileceğiniz sürücü

Teknik Özellikler
Kapasite: 500GB-4TB Sürücü: HDD Bağlayıcı: USB-C Taşınabilir: Evet
Satın alma nedenleri
+ Taşınabilir + Sağlamlaştırılmış + Çeşitli bağlantı seçenekleri Bugünün en iyi Lacie Rugged fırsatları 66,49 £ Amazon'da görüntüleyin 66,63 £ BT Mağazasında Görüntüleyin72,90 £ Ebuyer'de görüntüle496 Amazon müşteri değerlendirmesi

Modern yaşamın stres ve zorluklarıyla başa çıkmak için harici bir sabit disk arıyorsanız, Lacie'nin parlak, yastıklı Rugged modelinden daha iyisini yapamazsınız, 1,2 metre yüksekliğe kadar darbeye ve düşmeye dayanıklı koşmadığında.

Aynı zamanda basınca dayanıklıdır ve verilerinizi olabildiğince güvende tutmak için otomatik yedekleme yazılımı ve şifreleme ile birlikte gelir. USB 3.0 Type-C'den Thunderbolt ve Firewire'a kadar çeşitli bağlantı seçenekleri bulunur ve Mac ve Windows uyumludur.

Sizin için en iyi harici sabit sürücüyü seçme

İyi haber, harici bir sabit disk seçmenin özellikle zaman alıcı bir görev olması gerekmemesidir - esas olarak bir kapasite meselesidir ve bu, şimdi ve gelecekte tüm eşyalarınız için ne kadar alana ihtiyacınız olduğuna bağlıdır.

Kapasiteden sonra, taşınabilir bir sürücü (USB üzerinden çalışır) veya sabit bir masaüstü sürücü (kendi elektrik prizine sahip) isteyip istemediğinizi düşünün. Taşınabilir sürücüler son derece kullanışlıdır, ancak daha pahalıdır, oysa masaüstü sürücüler daha ucuzdur ve genellikle daha yüksek kapasitelere sahiptir.

Fiyatlar düştükçe SSD (katı hal sürücüler) daha popüler hale geliyor: ultra hızlılar - geleneksel mekanik sürücülerden çok daha hızlılar - ancak bu hız için fazladan ödeyeceksiniz ve genellikle kapasite.

Peki, en iyi harici sabit disk hangisi? Aşağıda bahsettiğimiz tüm sürücüleri seviyoruz, bu yüzden gerçekten ne kadar depolama alanına ihtiyacınız olduğuna ve onu almak için ne kadar harcamak istediğinize bağlı.

Seagate Backup Plus Portable ... Seagate Backup Plus 4TB Amazon, bugünün en iyi fırsatlarını tamamlayın.Tüm fiyatları görünWD 2TB My Passport Portable ... WD My Passport Amazon £ 75,46 GörüntüleTüm fiyatları görünLaCie Rugged SSD 2TB Mobile ... LaCie Mobile SSD 2TB Amazon £ 391,50 GörüntüleTüm fiyatları görün