Close
  • Ana
  • /
  • Telefonlar
  • /
  • Henüz kullanmadığınız en iyi 10 Galaxy S6 ve S6 Edge özelliği

Henüz kullanmadığınız en iyi 10 Galaxy S6 ve S6 Edge özelliği

Aldığınız için tebrikleren iyi Android telefonlardan birivar olan - bunlardan birinden bahsetmiyorum bileen iyi akıllı telefonlar- şimdi bundan en iyi şekilde yararlandığınızdan emin olmalıyız. Samsung'un Galaxy S6'yı yaptığı kadar sezgisel ve erişilebilir olmasına rağmen, yüzeyin hemen altında gizlenmiş birçok özellik hala var.


Telefon için uzman kılavuzumuzu takip edin ve telefonunuzun ekranını nasıl özelleştireceğinizi, ekstra kamera modlarına nasıl erişeceğinizi, el cihazınızı hareketlerle kontrol etmeyi ve daha fazlasını öğrenin. Tüm bu ipuçlarının ve püf noktalarının aynı zamandaGalaxy S6 Edge.

1. Yeni kamera modlarını keşfedin

Elbette, S6'nın kutusundan çıkar çıkmaz oldukça iyi bir snap'i var, ancak fotoğraflarınız üzerinde daha fazla kontrole sahip olabilir ve Otomatik'in ötesindeki kamera modlarını keşfederek farklı efektler deneyebilirsiniz - ancak önce onları indirmeniz gerekir.

Kamera uygulamasından Mod düğmesine dokunun ve yiyeceklerden (merhaba Instagram) hızlı tempolu sporlara kadar her şeyi kapsayan seçimi bulmak için İndir bağlantısını takip edin. Uygulamaları almak için bir Samsung hesabınızın olması gerekir.


2. Daha hızlı selfieler çekin

Geleneksel yan anahtarı veya ön düğmeyi kullanarak özçekimler yapmak, çekimi hizalamaya çalışırken zor bir iş olabilir - bu nedenle Samsung, arkadaki kalp atış hızı sensörüne (LED flaşın altında) dokunarak da fotoğraf çekmenize izin verir.


Donanım düğmesi kısayolları konusundayken, işte bir tane daha: Kamerayı herhangi bir yerden hızlı bir şekilde başlatmak için Ana Sayfa düğmesine iki kez dokunun. Bu hızlı başlatma özelliğini beğenmezseniz, devre dışı bırakabilirsiniz.

3. Smart Lock'u etkinleştirin

Android Lollipop'un sağladığı özelliklerden biri Smart Lock'tur: güvenilen konumlar (eviniz gibi) veya güvenilen bağlı cihazlar (arabanızın stereo sistemi gibi) listesine göre kilit ekranı PIN kodunu veya desenini devre dışı bırakmanıza olanak tanır.


Telefonunuza girmek için rakamlara dokunarak harcadığınız zamanı azaltırken, dışarıdayken de telefonunuzu korumanın harika bir yoludur. Ayarlar'dan Kilit ekranı ve güvenliği seçin, ardından Güvenli kilit ayarlarına dokunun.

4. 'Rahatsız etmeyin' işareti koyun

Ayrıca Android Lollipop ile yeni sunulan ve Samsung TouchWiz'de saklanan yeni bir 'Rahatsız etmeyin' özelliğidir - bildirimlerin ses çıkarmadığı zamanları (otomatik veya manuel olarak) ayarlamanıza izin verir, ancak yine de görünürler.

Modu etkinleştirmek ve parametrelerini ayarlamak için Ayarlar'a gidin ve ardından Rahatsız etmeyin'i seçin. İstisnalara izin ver bağlantısını takip ederek belirli uyarı türlerini (çağrılar gibi) ve belirli kişileri beyaz listeye ekleyebilirsiniz.


5. Dosyaları daha hızlı indirin

Galaxy S5'in Download Booster yardımcı programı S6'ya ulaştı, ancak varsayılan olarak kapalıdır ve bulmak için etrafta dolaşmanız gerekir: şimdi ana Ayarlar uygulamasında Diğer bağlantı ayarları menüsünde.

Download Booster'da yeniyseniz, aynı anda bir Wi-Fi bağlantısı ve veri bağlantısı kullanarak büyük dosyaları indirmenize izin verir. Aynı anda veri limitinizi aşmadığınızdan emin olun.

6. Geçiş anahtarlarını ve ayarları özelleştirin

S6'da iki grup 'hızlı ayar' anahtarı vardır: biri ana ekranın üst kısmındaki bildirim çekmecesini aşağı çektiğinizde görünür ve biri Ayarlar'daki menü listesinin en üstünde yer alır.

En sık ihtiyaç duyduğunuz seçeneklerin ön planda tutulması için bu panellerin her ikisini de düzenlemek iyi bir fikirdir. Her iki durumda da, elinizin altında bulundurmanız gereken anahtarları eklemek için sağ üst köşedeki Düzenle düğmesine dokunmanız yeterlidir.

7. Telefonunuzu hareketlerle kontrol edin

Daha az yetenekli bir telefondan yükseltme yapanlarınız, S6'nın jest desteği içerdiğini, telefonunuzu kaldırarak kişileri aramanıza veya avucunuzu ekranda kaydırarak bir ekran görüntüsü almanıza izin verdiğini fark etmeyebilir.

Bu hareketleri bulmak ve uygun gördüğünüz şekilde etkinleştirmek veya devre dışı bırakmak için Ayarlar'a gidin ve Hareketler ve hareketler'e dokunun. Mevcut komutların her biri, onu nasıl kullanabileceğinize dair kısa bir açıklama ile birlikte gelir.

8. Çoklu pencere modunu kullanın

iOS 9, Apple hayranlarını şaşırtabilirYeni Bölünmüş Ekran görünümü bu yılın sonlarında iPad Air 2'ye geliyor, ancak elbette TouchWiz'de zaten mevcut ve doğru, ancak ona erişim şekliniz S6 ile değişti.

TouchWiz Çoklu Pencere özelliğini destekleyen uygulamalar otomatik olarak küçük bir çift ok simgesi görüntüler - bunu ekranın üst yarısına göndermek için buna dokunun, ardından alt yarısındaki listeden başka bir uygulama seçin.

9. 'Ok Google' sesli komutunu ayarlayın

Google uygulamasında kullanılabilen 'Tamam Google' sesli komutunun hayranıysanız, bunu S6'nızdaki herhangi bir ekrandan erişilebilir kılmak mümkündür, bu da web aramalarını veya başka herhangi bir şeyi anında aramanızı sağlar.

Google uygulamasına gidin, Ayarlar menüsünü açın ve ardından listeden Ses'i seçin. Listedeki 'Tamam Google' algılama girişine dokunun, ardından Her zaman açık geçişini açın - hızlı bir ses eğitimi eğitimine yönlendirileceksiniz.

10. Ana ekranları değiştirin

İsterseniz telefon duvar kağıdınızı değiştirebileceğinizin belirsiz bir şekilde farkında olabilirsiniz, ancak S6'nın sunduğu özelleştirme seçeneklerini tam olarak keşfettiniz mi? Widget'ları, temaları ve daha fazlasını seçmek için ana ekranın boş bir bölümüne uzun basın.

Ekran ızgarası daha ilginç seçeneklerden biridir - kendi tercihlerinize bağlı olarak her ekranda daha fazla (veya daha az) simge sıkıştırmanıza olanak tanır. Bilgilendirme ekranını, uzun basıldıktan sonra sola kaydırarak da devre dışı bırakabilirsiniz.

Bunu beğendin mi?Neden okumuyorsunEn iyi akıllı telefon: bugün satın alabileceğiniz en iyi telefonlar