Close

Kullanmadığınız en iyi 10 Spotify özelliği

Birçoğu, Spotify'ı akışlı müzik hizmetlerinin kralı olarak tahtından çıkarmaya çalıştı, ancakhenüz kimse yaklaşmadı. İster birinci sınıf bir kullanıcı olun, ister birkaç reklama katlanmaya istekli olun, birkaç parmağınızla veya fareyi tıklatarak milyonlarca şarkıya erişmenin kaygan ve kolay bir yolunu sunar.


Yine de Spotify uygulamalarınızdan en iyi şekilde yararlanıyor musunuz? İşte platformun bilmediğiniz 10 özelliği.

1. Akıllı telefonunuzdaki Spotify ile masaüstünde Spotify'ı kontrol edin

Yüklü iOS veya Android için Spotify uygulamanız varsa Windows veya Mac için Spotify uygulamasında oynatmayı uzaktan kontrol edebilirsiniz. Bu özellik Spotify Connect olarak adlandırılır ve sihir gibi çalışır: hem masaüstü hem de mobil uygulamaları çalıştırın ve müziğinizin nereye aktarılacağını seçmek için ses simgesine dokunabilirsiniz.

2. iTunes çalma listelerinizin tozunu alın

Işığı görmeden ve Spotify'a geçmeden önceki zamanlardan kalma bazı eski iTunes çalma listelerine sahip olabilirsiniz. Eğer durum buysa, mükemmel olanı kullanabilirsiniz.Soundiiz Betamüzik listelerinizi bir servisten diğerine aktarmak için. Aslında yalnızca Spotify ve iTunes değil, çok çeşitli uygulamalar ve platformlarla çalışır: Rdio, Tidal, Deezer, SoundCloud, Napster, YouTube ve Xbox Music desteklenmektedir.


3. Türe göre ara

Spotify arama kutusu, tahmin edebileceğinizden daha akıllıdır - sonuçları belirli bir türle sınırlamak için bir grup adından sonra 'genre: rock' yazmayı deneyin. 80'lerin melodilerinin büyük bir hayranı değilseniz, yıl sınırlarını farklı bir on yıl ile değiştirerek 'yıl: 1980-1989' operatörünü de kullanabilirsiniz. Spotify veritabanındaki milyonlarca parça ile sonuçlarınızı daraltmanın yollarını bulmak faydalı olabilir.


4. Müzik zevkinizi paylaşın

Https://open.spotify.com/user/ adresinde, uygulamaların içinde de bulunan herkese açık bir Spotify profiliniz var. En düzenli çalınan parçalarınızın yanı sıra herkese açık yaptığınız çalma listelerini gösterir - diğer Spotify kullanıcıları daha sonra beğendikleri herkese açık çalma listelerine abone olabilir. Spotify'ın içinde, bir çalma listesine sağ tıklayın ve müzik zevkinizi dünyaya göstermek için Herkese Açık Yap'ı seçin (veya gizli tutmak için Sır Yap'ı seçin).

5. Silinen çalma listelerini geri getirin

Spotify'daki favori çalma listelerinizden birini yanlışlıkla sildiniz mi? Endişelenmeyin, uygulama sizi ele alıyor -spotify.com/us/account/recover-playlists, Spotify hesabınızda oturum açın ve son zamanlarda uygulamadan sildiğiniz çalma listelerinin bir listesini ve her birindeki şarkıların sayısını görmelisiniz. Geri getirmek istediğiniz herhangi birinin yanındaki Geri Yükle'yi tıklayın.


6. Önizlemek için dokunup basılı tutun

En yeni Spotify özelliklerinden biri (şu anda yalnızca iOS uygulamasında mevcut olsa da) Dokunmatik Önizleme'dir. Bir çalma listesine, şarkıya, albüme veya sanatçıya dokunup basılı tutarsanız, sıranıza eklemeden bir melodinin hızlı bir önizlemesini alabilirsiniz. Diğer parçaları önizlemek için parmağınızı hareket ettirmeye devam edin ve müziği durdurmak için parmağınızı yukarı kaldırın. Dinlemek için yeni bir şeye göz atmanın kullanışlı bir yolu.

7. Web'den Spotify çalın

Spotify'ın bir tarayıcı uygulaması olduğunu biliyor muydunuz? Evden uzaktaysanız veya bir arkadaşınızın bilgisayarını kullanıyorsanız şu adrese gidebilirsiniz:play.spotify.commüziğin devam etmesini sağlamak için - tüm çalma listeleriniz ve favorileriniz taşınır ve ayrıca kendi uygulamalarınızı yükleyemeyeceğiniz yerlerde (ofis gibi) yararlı olabilir. Maalesef şu anda Spotify Connect ile çalışmıyor (1. ipucuna bakın).


8. Müziğinizin kalitesini artırın

Premium bir kullanıcıysanız, cihazlarınıza aktarılan veya kaydedilen müziğin kalitesini artırabilirsiniz - masaüstü uygulamalarında ayarlarda yüksek kaliteli bir akış geçiş anahtarı bulunurken, mobil cihazdayken normal, yüksek ve aşırı kalite. Aşırı kaliteye geçecekseniz, telefonunuzun veri bağlantısındaki yükü azaltmak için şarkıları önceden Wi-Fi üzerinden önbelleğe almak iyi bir fikirdir.

9. En sevdiğiniz şarkılarla birlikte şarkı söyleyin

Karaoke severler için bir tane: Spotify, MusixMatch'ten alınan verilerle desteklenen entegre bir şarkı sözü bölmesiyle birlikte gelir. Masaüstü uygulamasında kayıttan yürütme denetimlerinin yanındaki Şarkı Sözleri düğmesini tıklayarak bunları yukarı getirin - yalnızca geçerli satır yerine tam ekran sözcükleri görmek istiyorsanız Tam şarkı sözleri düğmesini açık konuma getirin. Ayarlar düğmesi, metnin boyutunu değiştirmenize ve arka plan resmini gizlemenize olanak tanır.

http://origin.media.Pingtwitter.com/img/resized/09/xl_09%20sing%20along.jpg

10. Şarkıları bilgisayarınıza önbelleğe alın

Premium bir kullanıcıysanız, çalma listelerini mobil cihazlarda çevrimdışı dinlemek için kaydedebilirsiniz, ancak aynı zamanda masaüstünde de birkaç albüm ve parçayı önbelleğe almaya değer. Bu, internet bağlantınızı kaybederseniz dinlemeye devam edebileceğiniz anlamına gelir (treniniz belki bir tünelden geçer) ve aynı zamanda diğer akış ve indirme görevleri için bant genişliğini serbest bırakabileceğiniz anlamına gelir.

Bunu beğendin mi?Neden okumuyorsunEn iyi kulak içi kulaklıklar