Close

En iyi 10 Star Wars video oyunu

Burada, yedekte bir ışın kılıcı, podracer veya padawan saç örgüsü ile PC veya konsolları şereflendirecek en büyük oyunları bulacaksınız. Ve hepsinden önemlisi, bu oyunların çoğu şu anda PC'de mevcut, bu nedenle gümüş ekranın dışındaki en heyecan verici Star Wars maceralarını yeniden yaşamaktan (veya ilk kez keyfini çıkarmaktan) yalnızca birkaç tık uzakta olacaksınız ...

Rogue Squadron (N64 / PC)

Battlefront 2’nin Starfighter Assault, ilk oyunun sadece ima ettiği it dalaşı büyüsünü yeniden yakalamayı başarırken, X-Wing pilotluğunun zevklerine odaklanan tam kapsamlı bir oyunumuzun üzerinden yıllar geçti. 1998'de piyasaya sürülen ve cesur Nintendo 64 için tasarlanan Rogue Squadron, Hoth'a yürüyüşçü saldırısı ve 90'ların muhteşem 3D'sinde Ölüm Yıldızı siperi gibi epik anları yeniden yarattı.

LucasArts'ın en büyük zaferlerinden birini Star Wars lisansıyla işaretleyen Rogue Squadron, ondan önce gelen X-Wing serisinin it dalaşı mirasını devraldı ve havadan nişancıyı bir patlama ile konsollara getirdi. Neredeyse yirmi yıldır gerçek bir klasik olmaya devam ediyor.


  • En iyi Star Wars: Noel 2017 için Son Jedi oyuncakları

Eski Cumhuriyet (PC)

Bir zamanlar harika olan Star Wars Galaksilerinin nihai ölümünden sonra, oyun dünyası yerini uygun bir MMO alması için haykırıyordu. Knights Of The Old Republic serisinin büyük başarısının ardından Kanadalı geliştirici Bioware, antik çağı daha önce hiç olmadığı kadar genişletti ve şimdiye kadar yapılmış en heyecan verici (ve şimdi oynaması ücretsiz) oyunlardan birini yarattı.


Bu kadar iyi yapan nedir? Modern aksiyon RPG planını genişleyen Mass Effect serisiyle yeniden tanımlayan Bioware, tamamen sesli diyalog ağaçları, takım tabanlı oyun ve şimdiye kadar gördüğünüz en iyi sinematiklerden bazılarını tanıttı (aşağıda en iyilerden bazılarını kontrol edin).

Günün en iyi Star Wars The Old Republic fırsatları Amazon UK Benzer Amazon'u Görüntüle Fiyat bilgisi yok Amazon'u kontrol edin En iyi fiyatlar için her gün 130 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz
  • Star Wars hayranları, bunlar aradığınız dizüstü bilgisayarlar

Battlefront (PS4)


Devam filmi ganimet kutuları ile kendini ayaklarından vurmuş olsa da, orijinal Battlefront, filmlerin dışında kalan en otantik Star Wars deneyimlerinden biri olmaya devam ediyor. Kodlama görevinde Battlefield ve Mirror’ın Edge stüdyosu DICE ile yeniden canlanan çok oyunculu nişancı oyunu Hoth, Tatooine ve Endor'u daha önce hiç olmadığı gibi yeniden yarattı.

Yoğun yıldız savaşçısı düelloları, Galactic Conquest (eklenen AT-AT'ler ile) şeklinde 40 oyunculu savaşlar ve Battlefront'un dönüşünü oynayacak pek çok ikonik Star Wars karakteri bize çok uzaktaki galaksiyi ziyaret etmenin bir sonraki yolunu verdi. . Ve görünürde bir ganimet kutusu yok.

Bugünün en iyi Star Wars Battlefront fırsatları 892 Amazon müşteri değerlendirmesi Star Wars Battlefront Dlx Edt Amazon 11,21 £ Star Wars: Battlefront ... Amazon £ 14,01 İndirimli Fiyatı Görüntüle Star Wars: Battlefront (Xbox ... Amazon Prime £ 22,54 £ 14,95 Star Wars Görüntüle Battlefront (PS4) Amazon £ 16,64 Görüntüle Daha Fazla Teklif Göster En iyi fiyatlar için her gün 130 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz

Eski Cumhuriyet Şövalyeleri (PC / Xbox / Mac)

Mass Effect destanı biçiminde kendi büyük bilim kurgu operasını yaratmadan yıllar önce - ve bir Star Wars MMO'da elini denemeden çok daha önce - Edmonton merkezli Bioware, RPG dişlerini en çok olacak şeyde kesiyordu. tüm zamanların sevilen Star Wars oyunu. Sıra tabanlı savaşlar ve tüm galaksiyi kapsayan bir hikaye ile KOTOR, etkileşimli Star Wars mükemmelliğinin sonsuz eşanlamlısı haline geldi.


Ardından gelen mükemmel devam filmi ile birleştiğinde, KOTOR oyunları yalnızca Mass Effect'ten Dragon Age'e kadar her şeyi bilgilendirecek formülü değil, aynı zamanda bir bütün olarak aksiyon-RPG'leri tanımlamaya yardımcı oldu. Sonuç temelli diyalogla evlenme yeteneği, manga temelli dövüş ve zengin ve ödüllendirici bir hikaye, o zamandan beri sevilen bir durumda kaldı.

Günümüzün en iyi Star Wars şövalyeleri Old Republic 2 fırsatları Amazon UK Benzer Amazon'u Görüntüle Fiyat bilgisi yok Amazon'u kontrol edin En iyi fiyatlar için her gün 130 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz
  • Star Wars Force Friday Collectors Edition dronları gökyüzüne çıktı

Serbest Bırakılan Güç (PS3 / X360 / Wii)

Genç Anakin Skywalker'dan beri bir ışın kılıcını eline alan en zeki kahramanı övünebilir, ancak birkaç Star Wars oyunu The Force Unleashed'ın yıkıcı özgürlüğü için bir meşale tutabilir. Muslukta sinematik bir hisle, nihayet Güç'ü tanrı benzeri bir varlık olmak için kullanabilirsiniz - bu ister fırtına askerlerini boğarak öldürebilir, ister Yıldız Destroyerlerini çıplak ellerinizle ikiye bölerseniz.

Elbette, Yıldız Savaşları kanonunu böylesine ahlaksız bir şekilde terk etmeyi başardı, SW safçıları arasında kötü şöhretli bir şekilde nefret edildi, ancak akla gelebilecek her Kuvvet gücünü aynı beceri setine İKİ ışın kılıcı ile kanalize etmek isteyenler oradaki Güç tabanlı bir oyun alanıydı başkası yok.

  • Star Wars Battlefront 2 incelemesi: sinematik kampanya, çok oyunculu ve ganimet kutuları hakkındaki kararımız

Cumhuriyet Komando (PC / Xbox)

Sizi Güç kullanan bir Jedi veya Sith olarak güçlendirmeyi seçen pek çok oyunla, sonunda alçaktan bir askerin botlarına adım atmak, temiz bir nefes gibi hissettirdi. ODST'nin Halo 3 için olduğu gibi, Republic Commando her düşmanı çivi kadar sert yaptı ve sizi elit bir klon asker ekibinin parçası olarak her öldürmeyi kazanmaya zorladı.

Takım tabanlı mekaniği, Delta Squad'ın yeteneklerinin her bir üyesinin tam anlamıyla kullanıldı ve klon kardeşlerinize bir koridor atıcısından beklemeyeceğiniz bir derinlik ekleyerek su çulluğu, iyileştirme ve daha fazlasını emretme yeteneği sağladı. Kampanyası suç açısından kısa olmuş olabilir, ancak yine de Star Wars oyun efsanesinde kendine bir yer edinmiştir.

  • Star Wars'un Star Trek'ten daha iyi olmasının 10 nedeni

Ödül Avcısı (PS2 / Gamecube / PS3 / PS4)

Elbette, Jango Boba'nınki gibi bir simge değil, ama Papa Fett hala kendi oyununu kaplayacak kadar havalıydı - ve oğlum, bu bir felaket miydi. Temuera Morrison (Jango Fett) ve Leeanna Walsman (Zam Wesell) rollerini yeniden canlandırırken, Bounty Hunter bu özgünlük temelini aldı ve işlevsel bir jetpack, ikiz tabancalar ve ölü ya da diri ödülleri avlama gücü ekledi.

Pazarın Star Wars oyunlarına doyduğu bir çağa gelindiğinde Bounty Hunter, diğer Jedi takıntılı oyunların eksik olduğu mekanikler sundu. Açık uçlu seviyeleri keşfedebilmek, ödüllerini kontrol etmek için NPC'leri taramak ve onları roketler, bir alev makinesi ve daha fazlasıyla avlamak, bunu zorlu bir elmas haline getirdi.

  • Star Wars Pala Düzeni açıklandı

X-Wing Vs TIE Fighter (PC)

X-Wing / TIE Fighter'daki üçüncü giriş, teknik nüfuzu biriktirmekten daha fazlasını yaptı (yüksek çözünürlüklü grafikler, joystick desteği ve bir CD ses müziği dahil) - Star Wars hayranlarına dünyanın en otantik it dalaşı sim parasını verdi 1997'de satın alabilirdi. Geriye dönük olarak tasarlanmış bir kampanyaya sahipken, çok oyunculu saçmalıklar için sıfırdan inşa edildi.

Basit çokgenleri ve basit HUD'si modern gözlere biraz retro görünebilir, ancak yirmi yıl sonra bile XvT, hem Star Wars oyunları hem de 3D olarak it dalaşı oyunları için büyük bir adım olmaya devam ediyor. Rogue Squadron ve yeniden başlatılan Battlefront serisinin tümü bu oyunun yeniliğine borçlu.

  • Var olmasını dilediğimiz en iyi Star Wars teknolojisi

Jedi Knight: Dark Forces 2 (PC)

İlk Kara Kuvvetler oyunu birçok hayranın kalbinde özel bir yere sahiptir (esas olarak Star Wars motifli bir koridor nişancısıydı), ancak Jedi Şövalyesi devam filmi onu en unutulmaz (ve klasik) FMV'lerden bazılarıyla sudan çıkardı. Şimdiye kadarki sekanslar, Güç güçlerinin tanıtımı ve hikayeyi eylemlerinizin iyi veya kötü doğası etrafında inşa eden yeni bir Açık / Karanlık ilerleme sistemi.

Kahramanı varoluştan çıkarılmış olabilir (seni hala seviyoruz, Kyle Katarn), ancak anlatı seçimlerinize bağlı olarak değişen bir hikaye oluşturmaktan daha iyi hiçbir şey olamaz. Eğlenceli ama buggy çok oyunculu bir teklif ekleyin ve Star Wars’un en sevilen kanon dışı oyunlarından birine sahip olun.

Bugünün en iyi Star Wars Jedi Knight fırsatları Star Wars: Jedi Knight Dark ... Amazon £ 23,74 Görüntüle Görüntüle Her gün en iyi fiyatlar için 130 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz
  • Filmlerden DEĞİL en iyi Star Wars karakterleri

Yarışçı İntikamı (PS2 / PS3 / PS4)

İlk on Star Wars video oyunu listesinde bir yarış oyunu mu? Evet! Racer Revenge (N64'teki Star Wars Racer'ın devamı) The Phantom Menace ile ilgili en iyi şeyi aldı (hayır, krediler değil - podracing) ve PS2'nin ekstra grafik ve işlem gücüne eklendi. Herhangi bir F-Zero haraçı gibi, Racer Revenge o kadar hızlı ki gözlerinizi kafatasınızdan çıkaracak.

Orijinalin hantal kontrollerinde ince ayar yapmak, yerel ayarların ve yarış pistlerinin sayısını artırmak, diğer bölmeleri yok etmeye (doğal olarak daha fazla kredi için) ve tabii ki Sebulba ve dünyanın en iyi sesli podracer'ı olarak çalma becerisine büyük bir vurgu.