Close

Bilmediğiniz 10 Harika iPhone Hack

Parlak bir yenisine sahip olup olmadığın önemli değiliPhone XS Maxveya daha eski bir model, Apple'ın süslü telefonundan en iyi şekilde yararlandığınızdan emin olmak isteyeceksiniz.

Android ile karşılaştırıldığında, iOS, daha az düzeltme seçeneği ile daha fazla kilitlendi, ancak birçok insan kaç ekstra seçeneğin kilidini açabileceğinizi veya bununla bariz olanın ötesinde neler yapabileceğinizi bilmiyor.

Telefonunuzun daha iyi çalışmasını sağlamak için iOS'un çalışma şeklini değiştirmek veya ona daha fazla seçenek eklemek için en sevdiğimiz iPhone hack'lerimizden 10'unu seçtik.

  • Henüz iOS 12'de bulamadığınız 12 gizli özellik
  • Yeni iPhone XS veya iPhone XS Max'iniz için 10 ipucu ve püf noktası

1. Uygulamaları Kilitli ekrandan başlatın

İPhone Kilit ekranı her zaman rezil bir şekilde basitti, yalnızca bildirimlere ve bazı ses kontrollerine bağlı kaldı. Biz & rsquo; her zaman, onları bulmamıza zaman kazandırmak için telefonu belirli uygulamalara doğrudan açmanın bir yolunu aradık. Ve bir yol var!


Kilit üzerinde soldan sağa kaydırmak yeni bir ekran getirir ve kısayollarımızın oturacağı yer burasıdır. Burada, uygulamalar için bilgi parçacıkları veya görevlerin kısayollarını görüntüleyebilen büyük bir widget listesine sahip olabilirsiniz. En alta kaydırıp & lsquo; Düzenle & rsquo; ye dokunarak yeni seçenekler eklersiniz.

Sevdiğiniz uygulamaları açmak için kısayollardan başka bir şey olmayan bir widget eklemek mümkündür. Ücretsiz & lsquo;Çoklu Widget'lı Başlatıcı& rsquo; uygulamasını açın, açın ve ardından Yeni Ekle'yi seçin. Burada çok kullandığınız uygulamaları bulabilirsiniz - belki Instagram, belki Microsoft Outlook, belki TV uygulaması - ve doğrudan uygulamaya açılan bir düğme oluşturmak için artı işaretine dokunun.


Başlatıcı widget'ını widget ekranına eklediğinizde, az önce oluşturduğunuz ilk dört kısayol görünecektir - sonraki dördünü görmek için Daha Fazla Göster'e dokunun. Başlatıcı widget'ı göze çarpan bir noktada olacak şekilde düzenleyin ve oraya gidin - Kilit ekranından herhangi bir uygulamayı açmak için sadece bir kaydırma ve dokunma yeterli.

2. Kısayolları kullanarak dosyaları sıkıştırma ve açma


Yeni sıkıştırma aracınız, onu oluşturduğunuzda böyle görünecek

İOS'ta sıkıştırılmış klasörleri sıkıştırmak ve açmak için herhangi bir araç yoktur, ancak bunu yapabilen uygulamalar vardır. Bu, istediğimizden daha zahmetli olsa da, ideal olarak bunu Dosyalar uygulamasında yapabilmelisiniz. Apple & rsquo; ın iOS 12'deki güçlü yeni Kısayollar uygulaması sayesinde bunu yapabilirsiniz.

Bu uygulama, bilenler için Mac'teki Automator'a çok benziyor. Temel olarak, iOS'ta özel araçlar ve süreçler oluşturmanın, birbiri ardına tetikleyen birden çok parçayı bir araya getirmenin bir yoludur. Bu, dosyaları sıkıştırmak ve açmak da dahil olmak üzere normalde iOS'ta yapamayacağınız bir dizi seçeneği içerir.

App Store'dan ücretsiz Kısayollar uygulamasını edinin, ardından yeni bir kısayol oluşturun. Unzip seçeneğimizi oluşturmak için önce sağ üstteki iki anahtara benzeyen düğmeye dokunun, ardından & lsquo; Paylaşım Sayfasında Göster & rsquo; i açın. & Lsquo; Kabul Edilen Türler & rsquo; e dokunun. ve yalnızca & lsquo; Dosyalar & rsquo; seçildi. Buraya da en üstte bir isim verin. Bitti'ye dokunun.


Şimdi, ekranın altında ekleyebileceğiniz eylemler var. & Lsquo; Arşivle'yi arayın. & Lsquo; Arşivi Çıkart & rsquo; ı seçin. Şimdi 'Dosyayı Kaydet' eylemini arayın ve ekleyin. Ve bitirdik. Şimdi, bir zip dosyanız olduğunda, Paylaş düğmesine, ardından Kısayollar'a, sonra da az önce yaptığınız araca dokunun. Açılan dosyaları nereye kaydetmek istediğinizi soran bir ekran açılacaktır.

Zip dosyaları oluşturmaya yönelik bir araç için yukarıdakinin aynısını yapın, ancak 'Arşivi Çıkart' eylemini eklemek yerine 'Arşiv Oluştur' eylemini ekleyin. Şimdi, Dosyalar uygulamasında birkaç dosya seçin, Paylaş düğmesine, ardından Kısayollar'a ve ardından aracınıza dokunun. Daha sonra kaydedilecek zip dosyası için bir yer seçeceksiniz.

3. Herhangi bir belgenin PDF sürümünü oluşturun

İPhone'da yazdırabileceğiniz her şeyi bir PDF'ye dönüştürmek kolaydır, bu çok açık değil

Tüm biçimlendirme ve tasarım seçimlerinizi koruyacak şekilde bir belgeyi birine göndermek istiyorsanız, genellikle en iyisi bunu bir PDF olarak yapmaktır. Ancak, pek çok belge uygulaması, kullanışlılığına rağmen bunu bir dışa aktarma seçeneği olarak sağlamaz. Ancak bir hile var.

Bir uygulama bir belgeyi yazdırabiliyorsa, o zaman bir PDF'yi de gizlice dışa aktarabilir. Uygulamadaki yazdırma seçeneğini seçin ve Yazıcı Seçenekleri ekranında, alt kısımdaki belgenin önizlemesine sertçe basmak için 3D Touch'ı kullanın. Bu, PDF'ye dönüştürülmüş belgenin yeni bir görünümünü açacaktır. Sağ üstteki Paylaş düğmesine dokunun ve e-posta ile gönderin veya başka bir uygulamaya kaydedin.

4. Bir bildirim ışığını açın

Bazı telefonların bildirim ışıkları vardır, bu nedenle telefonunuz sessiz ve masanın üzerinde olsa bile bekleyen bildirimlerinizin olup olmadığını görebilirsiniz. iPhone'lar bu özelliğe sahip değildir… sahip olmaları dışında! Ayarlar> Genel> Erişilebilirlik'e gidin ve & lsquo; Uyarılar için LED Flaş & rsquo; bu ekranda. Seçeneğe dokunun ve açın ve şimdi bildirim aldığınızda kameranın LED'i yanacaktır. Farklı bildirimler veya herhangi bir şey için özelleştirilemez, ancak işi yapar.

Bu bir iPhone XS Max'ten bir parça, bu yüzden muhtemelen bu metnin ne kadar son derece okunabilir olduğunu hayal edebilirsiniz ...

5. Metni standart olarak büyütün veya küçültün

Aslında, Erişilebilirlik seçeneklerindeyken, & lsquo; Daha Büyük Metin & rsquo; ve ona dokunun. Ekranın alt kısmında, iOS'ta standart metni büyütmek için (görme gücü zayıf olanlar için) veya daha küçük hale getirmek için kullanabileceğiniz bir kaydırıcı vardır, eğer kartal gözleriniz varsa ve ekranda e-postalarınızın olabildiğince çok satırına sığdırmak istiyorsanız olabildiğince. Kaydırıcıyı hareket ettirdiğinizde, ekranda daha fazla görüntülenen metin size anında efekti gösterecektir.

Özel bir Rahatsız Etmeyin zamanlaması oluşturmak için küçük kısayolumuzun temelini oluşturan makine aşağıda verilmiştir.

6. Rahatsız Etmeyin'i özel bir süre için etkinleştirin

iOS 12, Rahatsız Etmeyin'i etkinleştirmek için bazı yararlı seçenekler ekler, böylece toplantılarda veya akşam yemeğinde bildirimler sizi rahatsız etmez. Ancak yalnızca birkaç ön ayar vardır: ya belirli bir süreye sahipseniz onu açmak istiyorsanız? Kısayollar uygulaması bize burada tekrar yardımcı olabilir: bunun için bir araç oluşturalım ve bunu Kısayollar widget'ından etkinleştirebilirsiniz. Son sonuç, sizden birkaç dakika soran bir kutu açılır ve & lsquo; Bitti & rsquo; 'ye dokunduğunuzda, Rahatsız Etmeyin o kadar uzun süre açılır.

Önce Kısayollar'ı açın ve yeni bir Kısayol oluşturun. Alt kısımdaki Eylemler kutusunda & lsquo; Tarih & rsquo; aratın ve bu eylemi ekleyin. & Lsquo; Geçerli Tarih & rsquo; seçildi. Şimdi, & lsquo; Tarihi Ayarla & rsquo; ve sonra bu eylemi ekleyin. & Lsquo; 0 & rsquo; 'ya, ardından Değişkenler'e, ardından & lsquo; Çalıştırıldığında Sor & rsquo;' ya ve ardından & lsquo; Bitti & rsquo; 'ye dokunun.

Son olarak, & lsquo; Saniyeler & rsquo; ve & lsquo; Dakika & rsquo; açılır menüden. Burada yaptığımız şey, o anki saate bakan bir araç oluşturmak ve ardından ekranda birkaç dakika belirlemenizi isteyen bir soru açmaktır. Geçerli saate dakika sayısını ekler ve sonucu bir sonraki adımımız için hazır olarak saklar.

Son eylemimizi ekleyelim: & lsquo; Rahatsız Etmeyin Ayarla & rsquo; ve ekleyin. Bu eylemdeki anahtara dokunarak düğmenin yeşile dönmesi - bu Rahatsız Etmeyin seçeneğinin açılacağı anlamına gelir. & Lsquo; Kadar & rsquo; ve & lsquo; Zaman & rsquo; ı seçin. & Rsquo; Zaman & rsquo; - & lsquo; Düzeltilmiş Tarih & rsquo; seçeneklerin en üstünde görünmelidir (görünmüyorsa, & lsquo; Değişkenler & rsquo; e dokunun ve seçin). Bu adım, daha önce kaydettiğimiz zaman bilgilerini (geçerli saat artı belirttiğiniz dakika sayısı) alır, ardından Rahatsız Etmeyin'den şu andan o saate kadar açılmasını söyler. Hey presto - az önce programlanabilir bir Rahatsız Etmeyin kısayolu oluşturdunuz.

7. Adresler için metin kısayollarıyla zamandan tasarruf edin

Metin Değiştirme adlı iOS'un çok kullanışlı bir özelliği var. Yaygın ifadeleri genişletmek için hızlıca inceledik.İPhone'unuzun sahip olduğunu bilmediğiniz 7 harika özellikkılavuzu, ancak üretkenlik kesmek için harikadır, özellikle posta veya e-posta adresleri gibi uzun şeyler yazarken zamandan tasarruf sağlar.

Genel> Klavye> Metin Değiştirme'ye gidin, ardından sağ üst köşedeki artıya dokunun. & lsquo; İfade & rsquo; daha uzun olan şey; & lsquo; Kısayol & rsquo; yazacağınız şeydir ve bu, anında daha uzun kelime öbeğiyle değiştirilecektir. Yani, belki e-posta adresinizi yazıp kısayolu & lsquo; myeml & rsquo; olarak ayarlayın. Ayrıca, sıklıkla kullanmayı sevdiğimiz GIF'lerin adreslerini saklamak için de kullanırız. Yargılamayın.

Temel siteleri (ahem) doğrudan Ana ekranınıza ekleyin

8. Ana ekranınıza web siteleri ekleyin

Sürekli ziyaret ettiğiniz web siteleriniz veya hatta iş ya da eğlence için kullandığınız web uygulamalarınız varsa, bunlara doğrudan Giriş ekranınızdan erişebilmeniz kullanışlı olabilir. Safari'de bir web sitesine gidin, Paylaş düğmesine ve ardından & lsquo; Ana ekrana ekle & rsquo; 'ye dokunun. Artık Ana ekranınızda, dokunduğunuzda Safari'yi doğrudan o siteye yeni bir sekmede açan yeni bir uygulama simgesi olacak.

9. Düğmeleri daha net hale getirin

iOS yalnızca metin olarak görünen çok sayıda düğme içerir, bu nedenle bir şeyin düğme olup olmadığı% 100 net olmadığı zamanlar olabilir. Ayarlar> Genel> Erişilebilirlik'e gidin ve & lsquo; Düğme Şekilleri & rsquo; 'ni açın. Artık, işletim sistemindeki düğmeler, bir web sitesindeki bağlantı gibi bir alt çizgiye sahip olacak, böylece neye dokunmanız gerektiği daha net.

10. Videoları GIF'e dönüştürün

Bunu yapabilen pek çok uygulama var, ancak Kısayollar uygulamasını kullanarak hızlı bir yerleşik araç da oluşturabilirsiniz! İyi haber şu ki, bunu kendiniz oluşturmanız gerekmeyecek - galeride & lsquo; Videodan GIF'e & rsquo; (ancak birçok hareketli parçasının ne olduğunu görmek için nasıl yapıldığına bakabilirsiniz) ve Kitaplığınıza ekleyin. Seçtiğinizde, videolarınızı gösterir ve istediğiniz uzunlukta kırpmak için birini seçip ardından sosyal kullanıma hazır bir GIF'e dönüştürebilirsiniz.