Close

OnePlus 6 için 10 temel ipucu

Yani kendine sahipsinOnePlus 6- onunla tam olarak ne yapabilirsiniz? El cihazı hem donanımında hem de yazılımında özelliklerle doludur ve yalnızca akıllı telefon temellerine bağlı kalırsanız, bu etkileyici cihazın neler yapabileceğini gerçekten kaçırıyorsunuz.


OnePlus'ın 2018 ve ötesi için en son amiral gemisi, yönetim kurulu genelinde bazı övgüler topladı ve biz de ona beş üzerinden dört yıldız verdik, bu yüzden telefonu mutlak maksimumda kullandığınızdan emin olmak istersiniz. Bu on ipucu tam da bunu yapmanıza yardımcı olacaktır.

1. Cep Modunu açın (veya kapatın)

OnePlus 6 ipuçları

Cep modu

Son OnePlus telefonları, telefonun cebinizde ne zaman olduğunu söylemek için yakınlık sensörünü kullanan Cep Modu adlı zarif bir seçeneğe sahiptir. Öyleyse, tüm ekran dokunuşları devre dışı bırakılır, böylece telefon kendi kilidini açmaya veya kişi listenizdeki herhangi birini aramaya çalışmaz.


Bu seçeneği, Ayarlar'a gidip Gelişmiş'e dokunursanız bulursunuz - herhangi bir cep kazasından kaçınmak istiyorsanız açın veya telefonunuzun normal kullanımına müdahale ettiğini görürseniz kapatın (örneğin, kolunuzda koruyucu bir çantaya takınız).

2. Çentiği gizleyin

OnePlus 6 ipuçları


Çentik ayarı

Bu ekran çentiği özellikle zevkinize uygun değilse, yazılımda devre dışı bırakabilirsiniz, bu da esasen ekran uygulamalarının ne kadar ileri gidebileceğini sınırlar. Uzaktan bakıldığında, çentiğin yan taraflarına otomatik olarak siyah çubuklar yerleştirilerek ekranın üst kısmı düz görünecektir.


Ayarlar ekranından Ekran'a dokunun, ardından Çentik görüntüsü'ne dokunun, ardından Çentik alanını gizle'yi seçin. Değişiklik hemen uygulanır - uygulamalar artık çentiğin kenarlarına kadar uzanmaz, ancak normal saat ve durum çubuğu simgeleri üstte aynı yerde kalır.

3. Gezinme çubuğunu gizleyin

OnePlus 6 ipuçları

Gezinti çubuğu

Çentiği gizleyeceksen, neden orada dursun? OnePlus 6 yazılımı, arayüzün altındaki tanıdık Android gezinme çubuğunu gizlemenizi sağlar - OnePlus tarafından OxygenOS'u belirli bölümlerde stok Android'den daha iyi yapan bu tür bir esnekliktir.


Uygulamalarınız için bu gezinme çubuğu alanını geri kazanmak istiyorsanız (belki Netflix'te bazı ekstra pikseller), Ayarlar'ı açın, ardından Düğmeler'e, ardından Gezinme çubuğu ve hareketler'e dokunun. Gezinme çubuğunu gizleyebilir veya gösterebilir ya da bir dizi hareketle değiştirebilirsiniz (iPhone X).

4. Bir ekran görüntüsü alın

OnePlus 6 ipuçları

Ekran görüntüsü düzenlemeleri

OnePlus 6'nızda ekranda bir şey yakalamak istiyorsanız, güç / uyandırma düğmesini (sağda) ve ses kısma düğmesini (solda) basılı tutmanız gerekir. Bir ekran yakalama animasyonu göreceksiniz ve resim cihazınızın Ekran görüntüleri klasörüne kaydedilir.

Genişletilmiş bir ekranı (uzun bir web sayfası veya menü gibi) yakalamak için genişletilmiş ekran görüntüsü düğmesine (sağ alttan ikinci) dokunun. Ekran görüntünüze bazı temel düzenlemeleri ve düzeltmeleri uygulamak için kalem simgesine (soldan ikinci) dokunarak OnePlus Galeri düzenleyicisini açın.

5. Telefonunuzu hareketlerle kontrol edin

OnePlus 6 ipuçları

Hareket seçenekleri

OnePlus, OnePlus 6'nızın etrafından dolaşmanın yolları için kesinlikle size birçok seçenek sunar ve el cihazı, hareketler için destek içerir - bu, örneğin belirli eylemleri başlatmak için ekranda şekiller çizebileceğiniz veya anında sessize almak için telefonunuzu çevirebileceğiniz anlamına gelir.

Tüm bunlar Ayarlar'ın Hareketler bölümünde kontrol edilir, bu yüzden menüye dalın ve hangi kontrollerden yararlanmak istediğinizi görün. Ekran görüntüsü almak için üç parmakla kaydırmadan ekranı uyandırmak için iki kez dokunmaya kadar, aralarından seçim yapabileceğiniz çok sayıda hareketiniz var.

Bugünün en iyi OnePlus 6 fırsatları 124 Amazon müşteri yorumu OnePlus 6 Dual-SIM (128GB ... Amazon £ 582,21 OnePlus 6'yı görüntüleyin (Çift SIM) 64 GB ... Amazon Prime 849 £ Görüntüle Her gün 130 milyondan fazla ürünü en iyisi için kontrol ediyoruz Fiyat:% s

6. Raf için sağa kaydırın

OnePlus 6 ipuçları

Dashboard kartı

İlk ana ekranda sağa hızlıca kaydırarak, OnePlus'ınız için özelleştirilebilir 'Raf' widget'ına ulaşabilirsiniz. Standart Android widget'larından herhangi birini buraya (takvimler veya e-postalar için) ekleyebilir ve ayrıca OxygenOS'a özel bazı diğer panellere erişebilirsiniz.

Bu özel panellerden biri Gösterge Tablosu olarak adlandırılır ve mevcut pil seviyesini, telefonunuzda ne kadar depolama alanı kaldığını ve bu ay ne kadar veri kullandığınızı gösterir: bu, bir bakışta kullanışlı bir referanstır. nerede olduğunuzu kontrol etmek.

7. Ekranı odaya göre ayarlayın

OnePlus 6 ipuçları

Okuma Modu

OnePlus 6, ekrana gözlerinizi daha kolay bakabilmeniz için girebileceğiniz özel bir Okuma Moduna sahiptir: Esasen, bulunduğunuz odadaki ortam aydınlatmasını yapmak için ekran renklerini ayarlar (aslında Gece Moduna oldukça benzer, hangisi de mevcuttur).

Modu açmak veya kapatmak için Ayarlar'a gidin, ardından Ekran'a dokunun ve Okuma modunu seçin. Sonraki ekrandan özelliği etkinleştirebilir veya devre dışı bırakabilir veya belirli uygulamalarla sınırlayabilirsiniz. Yapmaya karar verdiğiniz herhangi bir değişiklik, OnePlus 6'nın ekranına hemen uygulanır.

8. Kamera çekimlerinizle Pro'ya geçin

OnePlus 6 ipuçları

Pro Modu seçenekleri

OnePlus 6, normal Fotoğraf modunda enstantane çekme konusunda iyi bir iş çıkarır, ancak mobil fotoğrafçılık bahislerinde seviye atlamak istiyorsanız, OnePlus'ın Kamera uygulamasıyla içerdiği Pro moduna bir göz atın - Kamerayı yukarı kaydırın. ekranına gidin ve Pro Modu'nu seçin.

Ekstra seçenekleri açtığınızda, beyaz dengesini, ISO'yu, deklanşör hızını ve daha fazlasını ayarlayabileceğinizi göreceksiniz. Ayrıca, bir sonraki fotoğrafınızı çerçevelerken gerçek zamanlı olarak güncellenen bir histogram paneliyle ve çekimlerinizi düz tutmak için satır içi yönergelerle ekranda daha fazla yardım alırsınız.

9. Telefonunuzun kilidini yüzünüzle açın

OnePlus 6 ipuçları

Yüz Tanıma Kilidi

Apple'ın Face ID teknolojisine tam olarak uymayabilir, ancak bir PIN yazmayı veya cihazın arkasına parmak izinizi kullanmayı tercih ederseniz, OnePlus 6 yakışıklı özelliklerinizle açılabilir. Başlamak için Ayarlar'da Güvenlik ve kilit ekranı seçeneğine dokunun.

Yüz Tanıma Kilidi'ni ve ardından Yüz verilerini ekle'yi seçin; telefon, yüzünüz telefonun belleğinde güvenli bir şekilde saklanana kadar ön kameraya bakma sürecinde size rehberlik eder. Yüz tanıma kilidini ayarlarken aydınlık, iyi aydınlatılmış bir odada olduğunuzdan emin olun.

10. Başlatma ve kapatma işlemlerini planlayın

OnePlus 6 ipuçları

Planlanmış güç açma ve kapatma

OnePlus'ın kendi OxygenOS yazılımının yapabileceği harika püf noktalarından biri, telefonunuzu özel bir programa göre açmak veya kapatmaktır. Örneğin, el cihazınızın her akşam kapanmasını veya her sabah aynı saatte otomatik olarak uyanmasını isteyebilirsiniz.

Bunu Ayarlar'a gidip Gelişmiş'e dokunarak ve Zamanlanmış güç açma / kapama'yı seçerek ayarlayabilirsiniz. Bu seçenekler ayrı ayrı ayarlanabilir, ancak her ikisini de etkinleştirdiğinizde, bir zaman seçmeniz istenir. Aynı ayarlar her gün geçerli olacaktır.