Close
  • Ana
  • /
  • Telefonlar
  • /
  • Henüz bilmediğiniz 10 Galaxy S7 ve S7 Edge püf noktası ve ipucu

Henüz bilmediğiniz 10 Galaxy S7 ve S7 Edge püf noktası ve ipucu

2016 yılı için yeni amiral gemisi Samsung telefonları, Şubat ayında Mobil Dünya Kongresi'nde tanıtıldıklarından beri bizi etkiliyor - şimdi satışta ve satışta, işte parlak yeni el cihazınızdan en iyi şekilde yararlanmanız için temel ipuçları ve püf noktaları koleksiyonumuz.

Seçilmiş olup olmadığınızGalaxy S7ya da samsung-galaxy-s7-review-edge-review(veya her ikisi de?) Burada çok sayıda aydınlatıcı bilgi bulmalısınız: ana ekranların görünümünü değiştirmekten Samsung'un en son telefon çiftine eklediği yeni özellikleri kullanmaya kadar.

Kafes

1. Ekran ızgara boyutunu değiştirin

Yeni S7 telefonların kutudan çıktığı (ve biraz sıkışık görünen) varsayılan 4x4 ekran ızgarası boyutuna razı olmak zorunda değilsiniz - açmak için ana ekranın boş bir bölümüne uzun basarsanız özelleştirme seçeneklerine ve ardından Ekran Izgarası'na dokunun, üç farklı ayar arasında geçiş yapabilir ve daha fazla uygulama ve widget için yer açabilirsiniz.


2. Her zaman açık ekranı kapatın

Elbette, yeni Samsung telefonlarının en önemli özelliklerinden biri, ancak herkes ahizesi hareketsizken saat, tarih ve bildirim uyarılarının sürekli ekranda görünmesini istemeyecek. Bu özelliği, Ayarlar uygulamasının Ekran bölümüne giderek kapatın ve pil ömründen de tasarruf edebilirsiniz (Samsung çok fazla meyve suyu kullanmadığını söylese de).

Paneller


3. Favori Edge panellerinizi seçin (S7 Edge)

Eğimli kenarları olan bir akıllı telefon alacaksanız, bundan en iyi şekilde yararlanmak isteyeceksiniz. Ayarlar'a gidin, ardından Edge ekranına ve ardından Edge panellerine dokunun - kolay erişim için favori uygulamalarınızı seçmek için Apps Edge'i seçin. Konumu dahil panelin çeşitli yönlerini özelleştirmek için aynı ekrandan Kenar paneli tutamaç ayarlarını seçin.

4. Google Now on Tap'i edinin

S7 ahizeleri çalışırAndroid 6.0 HatmiBu, Google Asistan'ın en yeni içeriğe duyarlı hilesinden yararlanabileceğiniz anlamına gelir: Herhangi bir ekranda Now on Tap'in sayfayı taraması ve size ekrandaki (filmler veya yerler gibi) ilgili bilgileri getirmesi için Ana Sayfa düğmesini basılı tutun. Ekran görüntüsü almak için soldaki Paylaş düğmesine dokunun.


Duvar kağıtları

5. Kilit ekranı duvar kağıtlarınızı döndürün

Sadece bir kilit ekranı duvar kağıdına mı yerleşiyorsunuz? Galaxy S7 veya S7 Edge'inizi aldığınızda gördüğünüz ilk ekrana, Ayarlar uygulamasını açıp Duvar Kağıdı'na dokunup ardından üstteki açılır menüden Kilit ekranını seçerek biraz çeşitlilik ekleyin. Galeriden resim seçmeyi tercih edin ve yazılım 30 adede kadar resim seçmenize izin verir.

6. Uygulamalarınızı bir microSD karta taşıyın

Harici depolama desteği S7 serisine geri döndü ve bu, uygulamalarınızı bir hafıza kartına taşıyarak bazı dahili hafızayı boşaltabileceğiniz anlamına geliyor. SIM'i tutan aynı yuvaya bir microSD kartın içinde, ardından Ayarlar, Uygulamalar ve Uygulama Yöneticisi'ni seçin - taşınacak uygulamayı seçin, ardından Depolama ve Değiştir'e dokunun (yine de yerleşik uygulamalarla çalışmaz).

Kamera


7. Kamerayı hızlıca başlatın

Samsung Galaxy serisi telefonlarda yeniyseniz, S6 günlerinden beri var olan kullanışlı küçük bir özelliği bilmiyor olabilirsiniz - Ana Sayfa düğmesine (herhangi bir uygulamanın içindeki herhangi bir ekranda) iki kez dokunursanız, o zaman siz doğrudan kameraya atlayın. Çok kullanışlıdır, ancak beğenmezseniz, Ayarlar'daki Gelişmiş özellikler aracılığıyla devre dışı bırakabilirsiniz.

8. Oyun istismarlarınızı kaydedin

Galaxy S7 ve S7 Edge, el cihazınızı oyun oynamak için optimize etmek ve kesintileri önlemek için bir Oyun Başlatıcı uygulamasıyla birlikte gelir ve ayrıca oyunlarınızı da kaydedebilirsiniz - Ayarlar menüsünün Gelişmiş özellikler bölümünden Oyunlar'a dokunun ve Oyunu açın Araçlar seçeneği. Oyun sırasında, Kayıt seçeneğini bulmak için yüzen düğmeye dokunun.

Bölünmüş

9. Ekranı iki uygulamayla bölün

Bölünmüş ekran çoklu görev, resmi olarak gelmekte olan bir özelliktir.Android Nyakın gelecekte, ancak Samsung telefonlarında zaten var. Genel Bakış ekranına ulaşmak için kare düğmeye dokunun, ardından uyumlu bir uygulamadaki çift dikdörtgen simgesine dokunun - bu belirli uygulama ekranın üst kısmına atlar ve alt yarıyı dolduracak başka uygulamalar arasından seçim yapabilirsiniz.

10. Hareketli Fotoğraflar Oluşturun

Apple'ın Live Photos'a kimin ihtiyacı var? Siz değil, yeni bir Samsung telefonunuz varsa: Kamera uygulamasından, çektiğiniz sonraki fotoğraflarda Hareketli Fotoğraflar efektini etkinleştirmek için ayarlar tekerleğine dokunun. Galeri uygulamasına gidip bu modda çekilmiş resimlerdeki Hareketli Fotoğraflar simgesine dokunarak Hareketli Fotoğrafları görüntüleyebilirsiniz.