Close
  • Ana
  • /
  • Oyun
  • /
  • The Last Guardian oynamak istemeniz için 10 neden

The Last Guardian oynamak istemeniz için 10 neden

Geçtiğimiz haftadır burada Pingtwitter Towers'ta Fumito Ueda’nın The Last Guardian oyununu oynuyoruz ve gerçekten etkilendiğimizi söylemeliyiz. Ancak, oyun büyük ölçüde bir deneyim olduğu için, her şeyi anlatmadan ve potansiyel oyuncular için bozmadan, onunla ilgili en sevdiğimiz şeyleri listelemeye karar verdik.


Ancak ilk olarak The Last Guardian’ın harika PSX 2016 lansman fragmanını izleyin:

1. Bu Fumito Ueda'nın bir oyunu

Bu isim sizin için hiçbir şey ifade etmiyorsa, eğitim alma zamanıdır.Fumito Uedaefsanevi oyun sanat eserlerinin arkasındaki adamIcoveHeykelin gölgesibu, bugüne kadar yapılmış en iyi video oyunlarından bazıları olarak kabul ediliyor. 2011'de her iki film de HD olarak yeniden çekilip özel bir koleksiyonda paketlendiğinde, Pingtwitter’ün kardeş sitesiOyunlarRadar'Ico ve Shadow of the Colossus'un her ikisi de piyasaya sürüldüklerinde kolay 10'lardı' dedi, yeniden yapımları ve Ueda'nın vizyonunu övmeden önce.

2. Sanat tarzı güzel


Ueda'nın her zaman gözünün olduğu bir şey, epik, karakterli sanat tarzlarıdır, geçmiş başlıklarıyla - on yıldan fazla bir süre önce, oyun grafikleri bulanık ve düşük çözünürlüklüken bile - sizden sonra oyunda kalan bir dizi etkileyici görüntü sunan oynamayı bitirdi. The Last Guardian da farklı değil, Trico (yukarıda görülen yarı kuş-yarı memeli yaratık) oyunun ve içinde yaşadığı dünyanın son derece merkezi, inanılmaz derecede iyi anlaşılmış. Destansı antik dünya yapıları, fantastik vahşi doğa ve zindan ile mükemmel bir şekilde harmanlanır.

3. Ico ve Shadow of the Colossus arasında bir melezdir


Shadow of the Colossus oynadıysanız, sizinle hedefiniz arasında duran devasa efsanevi canavarları alt etmek için onları tam anlamıyla ölçeklendirmeniz gerektiğini bileceksiniz. Bu genellikle ayağa tutunmayı ve ardından tüm canavarı daha savunmasız üst bölgelerine ölçeklendirmeyi içerir. The Last Guardian'da aynı tırmanma mekaniği kullanılıyor, ancak bu sefer onu, ölümcül bir öfke patlamasından ziyade yeni alanlara ulaşmak veya Ico tarzı bulmacaları çözmek için Trico'yu ölçeklendirmek için kullanıyorsunuz.

4. Kendi hızını belirler ve ona sadık kalır


Modus operandi'nin önce ateş edip ikinci olarak düşünmek olduğu modern video oyunlarının çoğunun belirlediği çılgın hızlı tempoya alıştıysanız, The Last Guardian kesinlikle sisteminiz için bir şok olacaktır. Ueda’nın unvanları her zaman kendi görkemli hızlarına sahipti ve aynı şey The Last Guardian için de geçerli, başlık oyuncuya amaçlanan ritimlerini uygulamaktan tamamen korkmuyor. Bu, The Last Guardian'daki atmosfere katkıda bulunuyor ve çok geçmeden, dramatik bir etki yaratmak için yoğun anlarla birlikte inanılmaz derecede doğal geliyor.

5. İçinde binebileceğin dev bir kuş ejderha köpeği var

The Last Guardian'daki çocuk kahramanı, bir köpek, kuş ve ejderhanın karışımı gibi olan Trico adlı büyük bir efsanevi yaratıkla çalışmalıdır. Ueda, hareketleri ve kişiliği gerçekten oldukça doğal olduğu için Trico'da açıkça çok zaman geçirdi. Çocuğa kıyasla ölçeği de gerçekten etkileyici. Hayvanın muazzam boyutunu (örneğin üzerine tırmanabilirsiniz) ve özel yeteneklerini kullanarak oyunda doğru şekilde ilerlersiniz. Bunu yapmanız gerekecek çünkü ...

6. Bu bir platform bilinmezidir


… Bu bir platform bilinmezidir. Sizin ve Trico'nun The Last Guardian'da yaşadığı dünya dev bir bulmaca gibidir. Bunu çözmek için zorlu arazileri geçmeniz, Trico ile birlikte çalışmanız ve karmaşıklığı ve türü değişen bir dizi bulmacayı çözmeniz gerekir. Sadece muhteşem manzarayı dikkatlice keşfederek ve engellere yönelik olası çözümler hakkında yaratıcı bir şekilde düşünerek ilerleyebilirsiniz.

7. 4K'da nefes kesici görünüyor

PS4 Pro'da The Last Guardian'ı oynamak nefes kesici. 3840 x 2160 çözünürlükte görüntülenen yukarıda bahsedilen muhteşem sanat tarzı tek kelimeyle çarpıcı ve gerçekten dünyanın patlamasına yardımcı oluyor. Meltemde Trico dalgasının tüylü pullarını izlemek gibi en küçük ayrıntılardan, dağ eteklerine gömülü devasa monolitik yapılara bakmaya kadar, The Last Guardian 4K'da harika görünüyor.

8. Yetişkinler için bir oyun

Evet! Azizlere şükürler olsun! Bu, genç oyuncular tarafından beğenilebilmesine rağmen, yetişkinler göz önünde bulundurularak açık bir şekilde tasarlanmış harika olgun bir başlıktır. Oyuncunun inceliği ve talebi, yorgun, beceriksiz bir aksiyona ve el tutuşuna düşmek yerine, hızına ve bulmaca çözme mekaniğine boyun eğme isteği & ldquo; buraya gidin ve bunu yapın & rdquo; rehberlik her zaman gerçekten çok canlandırıcıdır. Ayrıca, daldırmayı sürdürmek için harika bir kullanıcı arabirimi (UI) de yoktur.

9. Sesi mükemmel

Sürüklemeden bahsetmişken, The Last Guardian’ın sesi gerçekten atmosferiktir. Yine, oyuncunun içinde bulunduğu ortamı veya üstlendiği eylemleri desteklemeye, atmosfer ve gerginlik oluşturmaya akıllıca odaklanır. Kasvetli, nemli mağaralarda mahsur kaldığında, örneğin, düşen su damlacıkları işitme duyusunun kenarına sıçrarken, yankı dolu duvarlarının içindeki çatlaklardan ince, ıslıklı bir rüzgar sızar.

10. Bu bir sanat eseri

Ve son olarak, The Last Guardian bir sanat eseri. Ico ve Shadow of the Colossus'un arkasındaki adamdan daha ne bekliyordunuz? Ueda, bugüne kadar yapılmış en görsel olarak muhteşem ve en iyi gerçekleştirilmiş oyun deneyimlerinden birinde arkadaşlık ve güven hakkında harika bir duygusal hikaye sundu.

The Last Guardian artık PS4'te. Oyunun üç farklı versiyonu mevcuttur:Son muhafız,The Last Guardian Special EditionveThe Last Guardian Collector’s Edition.

Daha fazla bilgi için şu adrese gidin:The Last Guardian’ın resmi web sitesi.

  • sony-ps4-pro-review-Pingtwitters-official-playstation-4-pro-review