Close
  • Ana
  • /
  • Oyun
  • /
  • PlayStation 4 Pro'yu satın almanız için 10 neden

PlayStation 4 Pro'yu satın almanız için 10 neden

PlayStation Neo artık değil ... çok yaşa PlayStation 4 Pro! Sony, PlayStation Meeting 2016'da yaptığı duyuru ile konsolun kendisini, donanım özelliklerini ve HDR destekli ışıklar ve renklerle 4K'da çalışan bir oyun hazinesini sergiledi. 10 Kasım için dünya çapında bir çıkış tarihi olarak, ilk günden itibaren bir tane sahip olmanız gereken nedenler bunlar ...


  • Sony PlayStation Neo çıkış tarihi, fiyatı ve bilmeniz gereken diğer her şey

Hem 4K hem de HDR'yi destekler

Bu büyük olanı. PS4 Pro, PlayStation konsollarını değiştirmenin yeni bir yolu değil - bu, PS4'ün neredeyse üç yıl önce piyasaya sürülmesinden bu yana yapılan gelişmelerdeki boşluğu kapatacak, yükseltilmiş ve güncellenmiş bir donanım kutusudur.

4K ve HDR'yi destekleyen PS4 Pro, oyunculara yerel 1080p'de daha fazla renk, daha geniş bir parlaklık spektrumu ve yalnızca hız aşırtmalı bilgisayarlarda gördüğümüz grafiksel bir ayrıntıyla çalışan oyunlara sahip olacak. Hem PS4 hem de 4K'yı bir araya getirmek, yıllarca PS4 Pro'yu geleceğe hazırlayacak ve konsol döngüsünü önemli ölçüde etkili bir şekilde genişletti. Elbette, yerel 4K değil, ancak oldukça yakın.

Yükseltilmiş donanım, dönüştürücü oyun anlamına gelir


Başlık altındaki tüm bu teknik yükseltmeler, yalnızca bir sunum slaydının yararı için orada değildir. Bu yükseltilmiş GPU, PS4 Pro'nun 4K ve HDR özelliklerini çalıştıracak ve kapalı bir kutu konsolundan çıktığını görmediğimiz bir grafik doğruluğu sunacak.

Daha yüksek saat hızları, işlemcinin her zamankinden daha fazla çalışacağı anlamına geliyor - ve standart PS4'teki orijinal işlemci kurulumunun yeteneğini henüz karşılamadığımızı düşünürsek, PS4 Pro'nun önümüzdeki yıllarda ne kadar ileri gidebileceği hakkında bir fikir edinebilirsiniz. . Bu 1TB kulağa iyi gelebilir, ancak bu muhtemelen tek bir günde 4K ve benzerlerini desteklemek için yeterli olmayacak.

HDR, inanılmaz parlaklık demektir


HDR veya Yüksek Dinamik Aralık bir süredir ortalıktaydı ve Xbox One S ile girişiyle birlikte konsol oyun dünyasına yeni girdi. Temelde anlamı, daha geniş bir parlaklık spektrumu üretme yeteneği - yani bu daha dinamik aydınlatma sistemi ve çok daha geniş bir renk paleti.

Bu, daha da cömert ateş efektleri, daha canlı doğal aydınlatma ve zaten oldukça etkileyici olan donanımdaki sınırlamalarla çamurlanmayan renkler anlamına geliyor. Oh, ve Xbox One S'de yalnızca bir avuç oyunun HDR'yi nasıl destekleyeceğini hatırlıyor musunuz? Sony, her PS4 HDR'yi gelecek bir ürün yazılımı güncellemesinde hazır hale getirmeyi planlıyor. Zavallı eski Xbox One ...

  • PlayStation Meeting 2016 olduğu gibi: PlayStation 4 PRO ve Slim açıklandı

Eski oyunlar PS4 Pro için yamalanacak

Bu nedenle gelecekteki tüm PS4 oyunlarının (Battlefield 1, FIFA 17, Mass Effect Andromeda, Call of Duty: Infinite Warfare ve daha fazlası dahil) olduğunu biliyoruz, ancak Deus Ex: Mankind Divided ve inFamous: First Light'ın görüntülerinin kanıtladığı gibi, sadece PS4 Pro ile gelecek oyunlar hakkında. Sony, PS4 Pro için bir dizi güncel PS4 oyununu yükseltmeyi planlıyor.


Kısa süre önce yayınlanan Deus Ex devam filminin daha da güzel göründüğüne, neon takıntılı inFamous: First Light, orc-eviscerating Middle-earth: Shadow of Mordor, Uncharted 4: A Thief's End ve daha fazlasının topyekun aksiyonuna bir bakış aldık. Sony, en büyük oyunlarının bu orta nesil sıçramaya hazır olduğundan emin olmak istiyor.

Büyük ve küçük oyunlar daha akıcı çalışır ve daha iyi görünür

PS4 Pro'nun donanım yükseltmeleri daha yüksek aslına uygun grafikler ve daha hızlı ve daha sağlam kare hızları sunacak, ancak bu iyileştirmeler yalnızca gelecek büyük üçlü A sürümlerine fayda sağlamayacak. Ayrıca, küçük geliştiricilere ve stüdyolara, parmak uçlarındaki donanımla daha fazlasını yapma fırsatı verecektir.

The Witness'ın muhteşem bulmacalarının PS Pro'ya yükseldiğini biliyoruz ve Sony, PS4'ün başarısının çoğunu indie oyun geliştirmeye yönelik dizginlenmemiş desteğiyle oluşturuyor ve bu teknolojiyi Killing Floor 2 gibilere açıyor. her boyuttaki geliştiricinin vizyonları gerçeğe dönüştürebileceği anlamına gelir. Herkes için daha iyi oyunlar!

PS VR'yi daha güçlü bir deneyim haline getirecek

PS4 Pro, statik oyun deneyimlerini daha iyi hale getirmekle kalmayacak, PlayStation VR'ı dönüştürecek. Sony, PS VR ile Oculus Rift ve HTC Vive arasındaki eşitsizlik konusunda çok açık davrandı, bu nedenle PS Pro'nun tanıtımı, PS VR'nin daha sıkı kare hızları ve sanal gerçeklik alanına geçmekten zarar görmeyen grafik doğruluğu ile sürükleyici dünyaları desteklemesine yardımcı olacak .

Bir bütün olarak VR için bu çok büyük bir farktır. PS4 çok iyi satılmış ve pek çok eve girmişken, PS VR sanal gerçekliği ana akım haline getiren bir platform olabilir, böylece tüm bu ekstra güç gelecek yıllarda karşılığını verecektir.

  • PC'de Uncharted, God of War ve daha fazlasını oynamak ister misiniz? Sony öyle yapar

PS4 sahiplerini yabancılaştırmayacak

Bu büyük bir şey. Kasım 2013'ten bu yana satılan tüm bu milyonlarca ve milyonlarca PS4'le birlikte, üç yıl içinde 'yeni' bir konsol sunmak, sizi mevcut neslin net bir öncüsü yapan izleyiciyi yabancılaştırmanın kesin bir yolu gibi görünebilir. Ancak PS4 Pro, yeni oyun deneyimleri veya içeriği sunmayacak - PS4 Pro oyuncularının oynayabileceği her şey, vanilya PS4'lerde oynayanlar için mevcut olacak.

Tek fark, daha akıcı oynamasını ve çalışmasını sağlayan bir performans ve grafik yükseltmesidir. Tüm PS4'ler için bir HDR yükseltmesi yapmak harika bir hareket ve Kasım ayında yükseltmeyi karşılayamayan bizler için bu yarayı hafifletmeye yardımcı olacak.

Orijinal PS4 için ödediğimiz fiyatla aynı ... ish

Fiyat açısından biraz endişeliydik, donanım artışlarının PS4 Pro için lansman sırasında çok daha yüksek bir fiyat noktası anlamına geleceği konusunda endişeliydik, ancak Sony, PS3'ün piyasaya şişirilmiş bir fiyat etiketi ile çıktığında verdiği sert derslerden açıkça öğrendi. PS4'ün piyasaya sürülmesinin üzerinden üç yıl geçtiğini düşünürsek, tüm bu yükseltmeleri orijinal konsolun maliyetinden çok da uzakta olmayan bir fiyata alıyorsunuz.

Elbette, 2013'teki vanilya PS4'ten 50 £ daha fazla, ancak 4K desteği, HDR ve PS VR için gelişmiş destek sunan bir konsol için değerli bir yatırım.

Sonunda o pahalı 4K TV'den geri dönüş alabileceksiniz

Başka bir büyük. PS4 video oyunlarını daha yaygın hale getirmeye yardımcı olurken, 4K TV'lerin evlere girmesini sağlamaya yardımcı olacak daha iyi hangi platform var? 4K'nın bu nesli havaya uçuracağını hepimiz biliyoruz, bu nedenle 4K TV'nizin altında PS4 Pro gibi bir konsola sahip olmak nihayet size Sky'daki belirli kanalların ötesinde her zaman istediğiniz çok yönlü deneyimi sunacaktır.

Artık oyunları 4K olarak oynayabilir, ardından Netflix gibi akış uygulamalarına geçebilir ve bu yüksek kaliteli deneyim için optimize edilmiş 600 saatten fazla içeriği izleyebilirsiniz. Kısacası, gerçek bir oyun değiştirici.

Noel'den önce çıktı!

Eylül ayında PlayStation Toplantısında tweet attığımızda, bir dizi geliştiricinin oyunlarının lansmanından itibaren PS4 Pro'yu destekleyeceğini onaylayarak, bu konuyu tam olarak düşünüyorduk. FIFA 17, Battlefield 1 ve Call of Duty: Infinite Warfare PS4 Pro'ya 2016'da hazır yapıyorsanız, konsol kesinlikle çok geride kalamaz. Ve bakalım bu yıl geliyor.

Ve Noel'den önce de! Neredeyse üç yıl sonra Sony, 10 Kasım'da dünya çapında PS4 Pro'yu piyasaya sürecek. Ve PS VR bir ay önce çıktığı için, nihayet tam PlayStation deneyimini tatiller için zamanında yaşıyoruz.

Neden kontrol etmiyorsunuz:Pingtwitter smackdown: PlayStation 4 Pro, Xbox One S ve PlayStation 4 Slim