Close
  • Ana
  • /
  • Oyun
  • /
  • Metroid: Samus Returns oynamak isteyeceğiniz 10 neden

Metroid: Samus Returns oynamak isteyeceğiniz 10 neden

Metroid: Samus Returns şimdi çıktı ve son birkaç haftadır Pingtwitter, oyunun neler sunabileceğini görmek için Planet SR388'i araştırıyor ve savaşıyor. İşte bu Nintendo 3DS başlığının zamanınıza layık olduğunu düşünmemizin 10 nedeni.


Yine de takılıp kalmadan önce, nasıl göründüğü, sesleri ve oynadığı hakkında bir fikir edinmek için oyunun resmi fragmanına göz atmalısınız.

Günün en iyi Metroid Samus İade fırsatları 756 Amazon müşteri incelemesi İndirimli Fiyat 3DS Metroid Samus Amazon Prime'ı Geri Veriyor 41,25 $ Metroid'i Görüntüle: Samus İade -... Amazon Prime 40,50 $ Metroid'i Görüntüle: Samus İade ... Amazon 64,99 TL Görüntüle Her 130 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz en iyi fiyatlar için gün
  • Nintendo SNES Classic Mini önizlemesi: Kutudan çıkarmayı izleyin ve şimdi donanım ve oyunlarda ilginç ayrıntıları öğrenin

1. Düdüklü tencere geri döndü

Super Famicom'daki Super Metroid gibi en iyi Metroid oyunları, düdüklü tencere görevi gördü ve oyuncu yavaş yavaş giderek artan yoğun ve yüksek bahisli karşılaşmalara doğru indi. Samus Returns, oyuncuların dikkatlice oyuna yavaşça girmesiyle, adrenalin tetikleyici seviyelere yoğunluğu artırmadan önce çeşitli mekanik ve düşmanlarının nasıl çalıştığını anlamalarını sağlayarak, zekice takip ediyor.

2. Oynanış eski moda Metroid


Ve oyundan bahsetmişken, Samus Returns klasik bir 2D Metroid oyunu gibi oynuyor. Kontroller sıkı, silahlar / yetenekler toplanmış ve çeşitlidir ve savaş her zamanki gibi akıcı bir şekilde hızlı tempolu hareket eder. Metroid II: Return of Samus oyun mekaniğinin güçlü, zamanlanmış karşı saldırı gibi çeşitli şekillerde eklendiği, geçmiş oyunların sadece bir karbon kopyası değil. Bu nedenle, klasik Metroid şablonunu takip etmesine rağmen oyun modern hissediyor.

3. Savaş geliştirildi

Ve bu karşı saldırı teknisyeni oyunun kurallarını değiştiriyor. Oyunun başrolü MercurySteam, çok benzer bir mekanizmanın kullanıldığı ve Metroid için uygun olacağına karar verdiği eski 3DS başlıkları Castlevania: Lords of Shadow - Mirror of Fate'den açıkça geri bildirim aldı. Tamircinin Samus'un düşmanlara saldırılarından önce kısa bir pencerede karşı saldırı yapmasına izin vermesi konusunda hemfikiriz. Girişinin sonucu, savaşın önceki Metroid oyunlarından daha çeşitli hissettirmesi ve Samus'un yakın dövüş menzili karşılaşmalarında o kadar savunmasız olmamasıdır.


4. Sessiz ve inanılmaz derecede atmosferik

Metroid: Samus Returns, indiğinizi görüyor ve sonra rezil uzaylı Planet SR388'i keşfediyor. Oyunun yapımcıları, sessizlik tutkusuyla yavaş yavaş sizi sinirlendirmeye başlayan inanılmaz derecede atmosferik bir ortam sunduğundan, yılların geçişinin orijinal oyunların unutulmaz atmosferinin bozulacağından endişe edenler için endişelenmeyin. Eylem ısındığında arka plan müziği de ısınır, bu nedenle bu uzun sürünme ve baskı dönemleri her zaman büyük bir etki yaratır.

5. Patronlar çoktur ve savaşması eğlencelidir

Samus Returns'te çeşitli patronlar var ve olası oyuncular için onları bozmadan, hepsi benzersiz bir şekilde tasarlanmış ve savaşta en iyisi için eğlencelidir. Tasarımları, serinin ilk başlıklarından biraz daha az H.R. Giger, ancak alt patron Metroidler bile sık sık değiştirerek muhteşem görünüyorlar. Ve bu Metroidlerin birçoğunu sadece onları göndererek oyuncunun oyun boyunca ilerleyebileceğini göreceksiniz.


  • Ultra Street Fighter II: The Final Challengers oyununu oynamanız için 10 neden

6. Sanat tarzı zengin ve çeşitlidir

Oyunun tasarımından bahsetmişken, SR388'de keşfedeceğiniz çeşitli alanlara yerleştirilen ayrıntı seviyesi, gezegenin iç kısmına doğru ilerlerken tonu hafif bir şekilde değiştiren zengin renk paleti ile gerçekten etkileyici. Karşılaştığınız her uzaylı yaratık da kendine özgüdür, hiçbiri daha küçük bilim kurgu başlıklarının eğilimli olduğu 'genel uzaylı' deliğine düşmez.

7. Yeni araçlar sayesinde keşif eğlencelidir

Uygun bir Metroid oyununun kesinlikle temel bir parçası, yapısına bağlı olan - tehlikeli bölgelerden geçmenize yardımcı olacak yükseltmeleri toplamak için - ve oyuncu sırları çözme veya yoğun savaş senaryolarından sadece bir nefes alma yeteneğinden zevk alan keşiftir. Metroid'de: Samus Returns keşfi, Scan Pulse gibi bazı kullanışlı yeni araçlar ve yeteneklerle her zamanki gibi eğlencelidir (tetiklendiğinde, haritanın yakın olduğunuz kısımlarını vurgular ve böylece keşfetmediğiniz bölgeleri görmenizi sağlar. ) navigasyonu eskisinden daha kolay hale getiriyor.

8. Zor ve bu iyi bir şey

Oyunun bazı alanlarının modernize edilmesine ve daha kolay hale getirilmesine rağmen - yukarıda bahsedilen Tarama Darbesi ve karşı saldırı teknisyeni gibi - MercurySteam, serinin zorlu zorluğunu büyük ölçüde sağlam tuttu. Bu iyi bir şeydir, çünkü hiçbir düşman ucuz değildir ve oyuncuya, çok fazla çaba sarf etmeden dağıtılabilen yetenekleri ve araçları kendi emrinde yönetmesini sağlar. Yeni başlayanlar, görünmez bir işaretleme teknisyeninin, ölseniz bile Samus'un düştüğü yere çok yakın bir yerde diriltileceği anlamına geldiğini duymaktan memnun olacaklar.

9. 3DS sınırlarını zorluyor

Yanılsama altında kalmayın, Metroid: Samus Returns, Nintendo 3DS'deki en iyi görünen oyunlardan biridir. Sanat tarzı sadece zengin ve iyi anlaşılmış, harika doku ve renklerle değil, aynı zamanda tüm oyunda yerleşik olan alan derinliği üzerinde açılan 3B yeteneği ile muhteşem. Samus ve düşmanlara kesik sahnelerde gerçek mevcudiyet hakkı tanınırken, seviye arka planları, Aran'ın gezmekte olduğu düşmanca, yabancı dünyayla karşılaştırıldığında ne kadar küçük olduğuna dair gerçek bir fikir vermek için harika bir şekilde sıralanmıştır. Tüm bunlara rağmen, oyun aynı zamanda tereyağı pürüzsüz çalışıyor.

10. Harika bir koleksiyoncu baskısı var

Son olarak, eğer bir tanesini ele geçirebilirseniz, Metroid: Samus Returns Legacy Edition, serinin hayranıysanız harika. Legacy Edition, bir Retro Steelbook çantası, 40 sayfalık bir Artbook, Game Soundtrack, Gold S-Mark Pin, bir Morph Ball 3D Anahtarlık ve Metroid II: Nintendo 3DS için Return of Samus için bir indirme kodu içerir.

Günün en iyi Metroid Samus İade fırsatları 756 Amazon müşteri incelemesi İndirimli Fiyat 3DS Metroid Samus Amazon Prime'ı Geri Veriyor 41,25 $ Metroid'i Görüntüle: Samus İade -... Amazon Prime 40,50 $ Metroid'i Görüntüle: Samus İade ... Amazon 64,99 TL Görüntüle Her 130 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz en iyi fiyatlar için gün
  • Pokémon Sun and Moon oynamak isteyeceğiniz 10 neden