Close
  • Ana
  • /
  • İnternet
  • /
  • Facebook'ta asla yapmamanız gereken 10 şey

Facebook'ta asla yapmamanız gereken 10 şey

Facebook'un herkese açılmasından bu yana geçen dokuz yıl içinde, insanların onu nasıl doğru bir şekilde kullanacaklarını öğreneceklerini düşünürdünüz - ancak Haber Kaynaklarında hala gördüğümüz davranış devam edecek bir şeyse, görünüşe göre durum böyle değil.


  • Zaten (muhtemelen) kullanmadığınız 10 faydalı Facebook özelliği

Dünyanın en büyük sosyal ağında herhangi bir yanlış adım atmaktan kaçınmanıza yardımcı olmak için, Facebook kullanıcıları için kesin bir hayır-hayırlar listesi hazırladık. Elbette bizim tavsiyemizi görmezden gelmekte ve yine de devam etmekte özgürsünüz - ama bunu kendi sorumluluğunuzda yapıyorsunuz.

1. 100'lerce resim içeren albümleri yükleyin

Facebook'un ilk günlerinde, büyük tatil fotoğraf albümleri kurs için eşit ve neredeyse kabul edilebilirdi. Günümüzde, hiç kimsenin New York'a yaptığınız son seyahatin 232 fotoğrafına bakacak zamanı ve sabrı yok. En iyi karelerden dördü veya beşini, insanların onları doğrudan Haber Kaynağında görebileceği Zaman Tünelinize gönderin ve diğer 227 fotoğrafı kendi koleksiyonunuz için saklayın.

2. Durumları kopyalayıp yapıştırın

E-postanın ilk günlerinde, hepimiz şakalar veya güvenlik uyarıları veya bir tür sihir gücü içeren sonsuz iletilmiş e-postalara maruz kaldık. Neyse ki bu uygulama artık büyük ölçüde durdu, bu yüzden zincir mektubu Facebook'a geri getirmeyelim - örneğin sitenin gönderiler için ücret almaya başlamayacağını ve bir statüyle hüküm ve koşullarından vazgeçemeyeceğinizi unutmayın. Güncelleme.

3. Belirsiz olun

Facebook güncellemesi


Daha fazla yorum içermeyen tek bir üzgün yüz ifadesi veya tanımlanamayan bir hedefe pasif agresif bir dürtme daha iyi hissetmenize yardımcı olabilir, ancak geri kalanımız için pek de işe yaramaz. Haber Kaynağının tamamının, anlamsız, belirsiz ve şifreli ipuçlarından oluşan uzun bir liste olduğunu hayal edin. Facebook'ta söyleyeceğiniz bir şey varsa, spesifik olun - aksi halde kendinize saklayın.

4. Kesintisiz bebek resimleri

Küçük çocuğunuzun fotoğraflarını internete koymak istiyorsanız, bu size kalmış - şüphesiz çoğu arkadaşınız, küçük oğlunuzun veya kızınızın nasıl geçtiğine dair ara sıra güncellemeleri görmekten mutlu olacak. Aşırıya kaçmadığınızdan emin olun: Facebook, fotoğrafları daha küçük bir büyükanne ve büyükbabalar, teyzeler, amcalar ve vaftiz ebeveynlerinden oluşan bir grupla daha düzenli paylaşmanın birkaç farklı yolunu sunar, bu yüzden onlardan yararlanın.

5. Alçakgönüllü

Kendi adına sahip olduğu kadar sinir bozucu bir sosyal medya alışkanlığı olan alçakgönüllülük genellikle bir tür iş terfisi, fitness hedefi veya sohbette ortaya koymayacağınız ancak Facebook'ta bir gönderi yazma ihtiyacı hissettiğiniz küçük başarıları içerir. Elbette hayattaki en büyük kazançlarınızı paylaşın, ancak seçici olun ve samimi olun - kendini küçümseme Facebook gönderilerinde pek iyi görünmüyor.


6. Hava durumu hakkında konuşun

Facebook hava durumu

Bazı günler Facebook bir sosyal ağ sitesinden daha çok anlık hava durumu raporlama hizmetine benziyor. Bir fırtına veya birkaç kar tanesi o anda size çok heyecan verici gelebilir - ama öyle değil. Pek sayılmaz. Facebook arkadaşlarınız, şu anda dünyanın sizin bölgenizde yerel hava koşullarının ne olduğunu bilmeden gün boyunca güvenli bir şekilde devam edecekler.

7. Siyaset hakkında konuşun

Siyasi tartışma ve münazara, sağlıklı bir demokrasinin önemli bir parçasıdır ve internette buna katılabileceğiniz pek çok yer vardır - bu yüzden lütfen bunu Facebook'tan uzak tutun. Yerel seçimler veya belirli bir Parlamento Üyesi hakkındaki düşüncelerinizi turbo olarak yayınlamak için değil, arkadaşlarınızla ve ailenizle iletişim halinde olduğunuz şeyleri paylaşabileceğiniz ve iletişim halinde olduğunuz bir site olması gerekiyordu.

8. Kendini tanıtmaktan başka bir şey yapmayın

Yeni bir kitabınız, bu Cumartesi günü yaklaşan bir konseriniz veya yerel süpermarket için özel bir indirim kodunuz olması harika, ancak kişisel tanıtım gönderilerini ara sıra ve diğer güncellemelerle karıştırarak saklayın - bunlardan biri olmayın Facebook'ta yalnızca birkaç ay boyunca 5k koşusu için sponsorluk aldıklarında veya kendi güzellik ürünleri işini kurarken görünen insanlar.


9. Görünürlük ayarlarını yok sayın

Facebook görünürlüğü

Facebook'ta herhangi bir şey yayınladığınızda, küçük bir kitle seçici açılır menüsü görürsünüz - bu, gönderdiğiniz içeriği kimlerin görebileceğini kontrol eder. Anne, babanızın ve tüm ofis meslektaşlarınızın geçen hafta Tenerife'de neler olduğunu tam olarak bilmesini istemiyorsanız, bu seçeneği göz ardı edin. Başkaları tarafından etiketlendiğiniz içeriğin görünürlüğünü kontrol etmek için Facebook Ayarları sayfasında Zaman Çizelgesi İncelemesi ayarlayın.

10. Halka açık sevgi gösterileri

Gerçek hayatta hepsi o kadar çekici değil, bu yüzden herkese açık sevgi gösterilerinin Facebook'a da yayılmasına izin vermeyelim. Farkında olmayabilirsiniz, ancak Facebook, e-postaya çok benzer şekilde çalışan bir doğrudan mesajlaşma özelliğine sahiptir: çatılardan bağırmadan birine olan sonsuz sevginizi ifade etmenize olanak tanır, böylece herkes duyabilir (sadece doğru mesaj gönderdiğinizden emin olun) gönder tuşuna basmadan önce kişi).

Şimdi neden okumuyorsunHerkesin yalan söylediği 10 Tech Things

Resim kredisi: Facebook