Close
  • Ana
  • /
  • Uygulamalar
  • /
  • Skype ile mükemmel görüntülü görüşme için 10 ipucu

Skype ile mükemmel görüntülü görüşme için 10 ipucu

İster ofisteki patronla görüşmek, ister dünyanın diğer tarafındaki akrabalarıyla iletişim halinde olmak, FaceTime gibi uygulamalar, birçoğumuz için görüntülü görüşme hayatın normal bir parçası haline geldi.Duove Skype, modern yaşamın güvenilir yardımcıları haline geldi.


Burada özellikle Microsoft'un Skype'ına odaklanacağız (bu ipuçlarından bazıları diğer uygulamalar için geçerli olsa da): çökmelere ve donmalara veda edin ve uzmanlıkla seçilmiş Skype ipuçları koleksiyonumuzla belki de hiç bilmediğiniz bazı program özellikleri hakkında bilgi edinin.

1. Video mesajlarınızı önceden kaydedin

Skype ile video görüşmelerini önceden kaydedebileceğinizi biliyor muydunuz? Biraz görsel sesli mesaj gibi çalışır ve ulaşmaya çalıştığınız kişiden farklı saat dilimlerindeyseniz (veya biraz utangaçsanız) kullanışlı olabilir.

Masaüstü için Skype'ta herhangi bir kişiye sağ tıklayın ve klibinizi kaydetmek için Görüntülü Mesaj Gönder'i seçin. Web kamerası yayınınızın bir önizlemesi gösterilir ve ardından üç dakikaya kadar bir klip çekmek için Kaydet'e basabilirsiniz.

2. Görülebildiğinizden ve duyulabildiğinizden emin olun

Ayarlar


Bir sonraki Skype görüntülü (veya sesli) aramanızı yapmadan önce, önceden sisteminizin ayarlarını kontrol edin - Araçlar menüsünü açın, Seçenekler'e tıklayın ve Ses ayarları ve Video ayarları panelleri altında kurulumda ince ayar yapabilirsiniz.

Web kamerası video beslemenizdeki parlaklık ve kontrasttan mikrofonunuzun varsayılan ses düzeyine kadar, karşı taraf tarafından düzgün bir şekilde görülüp duyulmanızı sağlamak için etrafta oynayabileceğiniz birçok seçenek vardır.


3. Skype sohbet komutlarını kullanın

Skype'ın metin sohbeti bölümünde kişilerinizle esintiyi çekmenin yanı sıra, programı da kontrol edebilirsiniz. Uygulama güvenliği, bildirimler ve daha fazlasını kapsayan desteklenen komutların tam listesi çevrimiçi olarak mevcuttur.

Örneğin, bir kişiyi grup sohbetinden çıkarmak için '/ kick [ad]' yazmayı veya görüşmenin geçmişine bakmak için '/ bul [metin]' yazmayı deneyin. Bu arada '/ showplaces' yazmak şu anda oturum açmış olduğunuz tüm cihazları listeler.


4. Konumunuzu mobil cihazınızda paylaşın

yer

Skype mobil uygulamalarına eklenen en yeni özelliklerden biri, konumunuzu kişilerinizle paylaşma yeteneğidir - biriyle buluşmaya çalışıyorsanız veya sadece dünya çapında seyahatlerinizi göstermek istiyorsanız kullanışlıdır.

Konum iğnesini sohbet penceresindeki 'medya çubuğunda' bulacaksınız (resimler, dosyalar vb. İçin simgelerin yanında). Simgeye dokunduğunuzda bir harita açılır - yalnızca şu anda bulunduğunuz yere değil, istediğiniz herhangi bir konumu gönderebilirsiniz.

5. Birden çok sohbet için birden çok pencere kullanın

Birden fazla kişiyle birden fazla sohbeti devam ettirmek istiyorsanız, Skype özellikle bu amaç için bir bölünmüş pencere modu içerir. Görünüm menüsündedir ve her kişiye kendi ayrı penceresini verir.


Elbette, Skype'ta aynı anda birden fazla sesli ve görüntülü arama yapamazsınız, ancak bu bölünmüş pencere modunu, IM mesajlarını daha kolay yazmak ve aynı anda birden fazla kişiye dosya göndermek için kullanabilirsiniz.

6. Doğrudan web üzerinden arama yapın

Tıklayın

Skype'ın Internet Explorer, Google Chrome ve Mozilla Firefox ile çalışan Click to Call eklentisi, web'deki telefon numaralarını otomatik olarak vurgular ve bir tıklama ile bunları Skype üzerinden arayalım.

Söz konusu numara ücretsiz değilse bağlanmak için bazı Skype kredilerine ihtiyacınız olacak, ancak sahip olunması yararlı bir özellik. Ek bir bonus olarak eklentiyi kullanarak numarayı telefonunuza da gönderebilirsiniz.

7. Ekranınızı başkalarıyla paylaşın

Henüz karşılaşmamış olabileceğiniz bir Skype özelliği, ekran paylaşma özelliğidir - herhangi bir nedenle birisine bir şey göstermek istiyorsanız, o zaman mükemmeldir ve artık grup sohbetlerinde de çalışır.

Bir konuşma sırasında artı simgesini bulun, üzerine tıklayın, ardından açılır menüden Ekranları paylaş'ı seçin. Tüm ekranı veya yalnızca belirli bir pencereyi paylaşma seçeneğine sahip olursunuz ve istediğiniz zaman durdurabilirsiniz.

8. Aramaları otomatik yanıtlama

Cevap

Bir Skype aramasını cevaplamak için bir tuşa tıklama veya dokunma zahmetinden kurtulmak istiyorsanız, programı otomatik olarak cevaplayacak şekilde ayarlayabilirsiniz: Araçlar, ardından Seçenekler ve ardından Aramalar ve Arama ayarları altında Gelişmiş seçenekleri göster öğesini seçin.

Otomatik cevaplamayı mevcut kişilerden gelen aramalarla sınırlandırabilirsiniz ve akıllıysanız, bunu evde bir dizüstü bilgisayarda kurabilir ve evcil hayvanlara veya oturma odasına göz kulak olmak için Skype'ta kullanabilirsiniz (video başlayacağı için otomatik olarak).

9. Bant genişliğinizi akıllıca kullanın

Evinize (veya ofisinize) gelen bağlantıda sınırlı bir kapasite vardır. Skype'ı başlatmak üzereyseniz, Netflix, Spotify ve verileri çiğneyen her şeyi kapatmak iyi bir fikirdir.

Açıkçası bu, daha yavaş geniş bant kullananlarınız için daha önemlidir, ancak bağlantı hızınız ne olursa olsun, arama yaparken Skype'ın kullanabileceği bant genişliği miktarını en üst düzeye çıkarmak istersiniz.

10. Skype'ın sonraki sürümünü deneyin

Ön izleme

Eğer varsaWindows 10 Yıldönümü Güncellemesiyüklendikten sonra, işletim sistemine daha sıkı bir şekilde entegre olan ve yepyeni bir görünümle gelen masaüstü uygulamasının yeniden tasarlanmış bir sürümü olan Skype Önizleme'yi deneyebilirsiniz.

Skype Önizleme'yi Başlat menüsünde bulmalısınız. Açık veya koyu tema seçenekleriyle birlikte gelir ve diğer iyileştirmelerden biri de bildirimlerdir - Windows 10'daki açılır uyarılardan doğrudan yanıt verebilirsiniz.