Close
  • Ana
  • /
  • Telefonlar
  • /
  • Yeni iPhone XS veya iPhone XS Max cihazınız için 10 ipucu ve püf noktası

Yeni iPhone XS veya iPhone XS Max cihazınız için 10 ipucu ve püf noktası

Yeni ürününüz için tebrikleriPhone XSveyaiPhone XS Max! Şimdi Apple'a çok fazla para verdiniz, el cihazınızdan en iyi şekilde yararlanmak isteyeceksiniz ve biz de en iyi özelliklerinden bazıları ve bunların nasıl kullanılacağı konusunda size rehberlik etmek için buradayız.


Listelediğimiz bazı ipuçları ve püf noktaları özellikle iPhone XS veya iPhone XS Max için geçerlidir, diğerleri iseiOS 12Apple'ın kısa süre önce yayınladığı güncelleme (ve bu nedenle eski telefonlarda da çalışması gerekir). Ambalajından yeni çıkmış iPhone cihazınızı alın ve hemen başlayalım.

Daha fazlası: Apple iPhone XR incelemesi: parlak bir cila, özellikler ve fiyat dengesi

1. Hareketleri öğrenin

İPhone X öncesi bir Apple ahizeden yeni yükseltme yaptıysanız, yeni hareketleri bilmeniz gerekir (bu, bir Ana Ekran düğmesinin eksikliğini telafi eder): Ana ekrana gitmek için alttan yukarı kaydırın, kaydırın Son kullanılan uygulamaların listesini getirmek için yukarı ve sonra basılı tutun ve Kontrol Merkezine gitmek için ekranın sağ üst köşesinden aşağı kaydırın.

2. Animoji ve Memoji oluşturun

iOS 12 Memoji


iOS 12 Memoji

Face ID'ye sahip bir iPhone'a sahip olmak, Memoji (çizgi film avatarı olarak yüzünüz) ve Animoji (bir sürü başka çizgi film avatarı) anlamına gelir. Nelerin mümkün olduğunu görmek için Mesajlar'a gidin, bir sohbete girin ve maymun simgesine dokunun - kendi Memoji'nizi ekleyebilir (artı düğmesiyle) veya orada zaten Animoji ile oyun oynayabilirsiniz.


Bugünün en iyi Apple iPhone XS fırsatları Sözleşme Fiyatları Sim Ücretsiz Üç24 ayApple iPhone XS 79,99 £ peşin 35 £ / aySınırsızdakikaSınırsızmetinler100 GBFonehouse EE'de veri Görünümü24 ay Apple iPhone XS £ 80ön ödemeAyda 41 £ SınırsızdakikaSınırsızmetinler4 cigabaytveriGörünüm-deEE MobileCarphone Deposu24 ayApple iPhone XS 250 £ peşin 40 £ / ay2000dakikaSınırsızmetinler2 GBCarphone Warehouse'da veri Görünümü En iyi fiyatlar için her gün 130 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz

3. Fotoğraflardaki alan derinliğini değiştirin

Yeni iPhone'lar, teknik olarak alan derinliği olarak bilinen fotoğraflardaki nesnelerin arkasındaki bokeh (bulanıklık) efektini değiştirebilir. Portre modunda çekilmiş olduğu sürece, kamera rulosundaki herhangi bir fotoğrafı açın, ardından Düzenle'ye dokunun, ardından parmağınızla üzerinde kaydırarak alttaki kaydırıcıyı ayarlayın. Görünüşünden memnun olduğunuzda Bitti düğmesine dokunun.

4. Siri ile arkadaş olun

iOS 12 Siri


iOS 12 Siri

Yeni iPhone XS veya iPhone XS Max'te elbette Ana Sayfa düğmesi yok, bu nedenle Siri asistanını başlatmak için Yan düğmeyi (sağda) basılı tutmanız gerekiyor. Alternatif olarak, telefonunuz dinleme aralığındayken 'hey Siri' diyebilirsiniz - bu davranışı değiştirmek için Ayarlar içinde Siri ve Ara'ya gidin, ardından 'Hey Siri'yi Dinle' geçiş anahtarını kapatın.

5. Artırılmış gerçeklik ile ölçün

İOS 12'deki yenilik, fark etmiş olabileceğiniz gibi, iPhone'un artırılmış gerçeklik özelliklerinden yararlanan bir Measure uygulamasıdır. Ateşleyin, ardından üç boyutlu uzayda noktaları işaretlemek için artı düğmesini kullanın - tek çizgileri veya tam dikdörtgenleri ölçebilir, ardından kopyalamak için herhangi bir şekle dokunabilirsiniz. Deklanşör düğmesi, ölçümlerinizin bir fotoğrafını çekmenizi sağlar.

Bugünün en iyi Apple iPhone XS Max fırsatları Sözleşme Fiyatları Sim Ücretsiz O236 aylarApple iPhone XS Max (Yenilenmiş 64 GB Gümüş) 30 £ peşin 41,87 £ / aySınırsızdakikaSınırsızmetinler1 GBO2 Mobiles O2'de veri Görünümü36 aylarApple iPhone XS Max (Yenilenmiş 64 GB Gümüş) 39,99 £ peşin 41,59 £ / aySınırsızdakikaSınırsızmetinler1 GBO2 Mobiles O2'de veri Görünümü36 aylarApple iPhone XS Max (Yenilenmiş 64 GB Altın) £ 39,99 peşin £ 44,59 / aySınırsızdakikaSınırsızmetinler5 GBdata O2 Mobiles'te görüntüleyin En iyi fiyatlar için her gün 130 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz

6. Ekran sürenizi kontrol edin

iOS 12 Ekran Süresi


iOS 12 Ekran Süresi

iOS 12, telefonunuzu sağlıklı olduğundan daha fazla kullanmadığınızdan emin olmak için büyüktür ve bu amaçla Ayarlar uygulamasında yeni bir Ekran Süresi girişi (ve Bugün görünümünde yeni bir pencere öğesi) fark edeceksiniz - Cihazınızı ne sıklıkta kullandığınızı ve zamanınızın çoğunu hangi uygulamaların kapladığını öğrenmek ve gerekirse sınırlar koymak için Ekran Süresi yardımcı programı.

7. True Tone ekranını etkinleştirin

GibiiPhone XOnlardan önce, iPhone XS ve iPhone XS Max, ekranın parlaklığını ve sıcaklığını ortam ışığına göre ayarlayan ve gözlerinizin yorulmasını azaltan bir True Tone ekrana sahip. İPhone'unuzu kurarken etkinleştirmiş olabilirsiniz, ancak iOS Ayarları uygulamasına gidip Ekran ve Parlaklık'a dokunarak emin olabilirsiniz.

8. Bildirimleri sessize alın

iOS 12 bildirimleri

iOS 12 bildirimleri

İOS 12 ile bildirimler üzerinde daha fazla kontrole sahip olabilirsiniz - sessizce teslim edilen belirli uygulamalardan uyarılar alabilirsiniz; bu, kilit ekranında görünmeden, başlık olarak açılmadan veya ses çıkarmadan doğrudan Bildirim Merkezi'ne gidecekleri anlamına gelir. Bunu yapmak için, ekrana geldiğinde bir bildirimde sola kaydırın, ardından Yönet'e ve ardından Sessizce Teslim Et'e dokunun.

Günümüzün en iyi Apple iPhone XR fırsatları Kontrat Fiyatları Sim Ücretsiz En İyi EE EE'de24 ayApple iPhone XR (64 GB Beyaz) Ücretsiz peşin 29 £ / aySınırsızdakikaSınırsızmetinler25 GBdata Buymobiles.net adresinde görüntüleyin Uygun fiyatlı sözleşme Ücretsiz Teslimat O224 ay Apple iPhone XR (64GB Siyah) 124,99ön ödeme£ 26 / ay SınırsızdakikaSınırsızmetinler30 GBveriGörünüm-deDoğrudan Cep TelefonlarıÜcretsiz Apple TV ve Müzik Kimliği Talep Edin24 ayApple iPhone XR (64 GB Kırmızı) 19,99 £ peşin 26,99 £ / aySınırsızdakikaSınırsızmetinler10 GBVeri Görünümü Mobiles.co.uk'de En iyi fiyatlar için her gün 130 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz

9. Sahneleri yakınlaştırın

iPhone XRNeredeyse iPhone XS ve iPhone XS Max kadar iyi, çok daha ucuz ve daha renkli oldukları için büyük ilgi gördü ... bu nedenle optik yakınlaştırmayı kullanarak daha pahalı telefonların avantajlarından birinden yararlanın. Kamera yakalama ekranından, Fotoğraf seçiliyken, 2x optik yakınlaştırma görünümüne geçmek için 1x düğmesine dokunun.

10. İkinci bir yüz ayarlayın

iOS 12 Yüz Kimliği

iOS 12 Yüz Kimliği

Yeni iPhone'lar için, Touch ID'deki parmak iziniz yerine yüzünüz parolanızdır. İPhone XS ve iPhone XS Max'teki (ve iPhone X ve iPhone XR) iOS 12'deki yenilik, Ayarlar'daki Yüz Kimliği ve Parola aracılığıyla telefonunuzun kilidini açmak için ikinci bir yüz ayarlama yeteneğidir (partneriniz olabilir) - Ayarlar'a dokunun. Başlamak için Alternatif Görünüm.

  • iPhone XS, iPhone XS Max ve iPhone XR: tüm Apple'ın 2018 iPhone'ları karşılaştırıldı