Close
  • Ana
  • /
  • İnternet
  • /
  • Facebook'tan silinecek 10 arkadaş türü

Facebook'tan silinecek 10 arkadaş türü

Şimdiye kadar iki kelimeden fazla konuştuğunuz herkesi Facebook'ta arkadaş olarak eklemek cazip gelse de, gerçek şu ki Haber Kaynağınız zaten yeterince kalabalık - sosyal medyada yüzlerce arkadaşınızla gerçekten bağlantı kurmanız gerekiyor mu?


Yılın dönüşü, bağlantılarınızdan bazılarını ayırmak için iyi bir zamandır ve görevi biraz daha kolaylaştırmaya yardımcı olmak için, silmeyi düşünebileceğiniz on iletişim türü listesi hazırladık. : Muhtemelen gittiğinizin farkına bile varmayabilirler.

1. Fazla paylaşan

Genellikle bir telefon bağımlısı, iş arayan, öğrenci veya BT politikaları çok gevşek olan bir ofiste çalışan biri olan aşırı paylaşımcılar, Facebook'u akıllarından veya dizüstü bilgisayar ekranlarından geçen hemen hemen her şeyi göndermek için kullanma eğilimindedir - bu davranış, Twitter'a çok daha uygundur veyaSnapchat. Çok iyi arkadaşlarınızdan bazıları kronik olarak fazla paylaşımda bulunuyorsa, onları arkadaşlıktan çıkarmak yerine her zaman Haber Kaynağından gizleyebilirsiniz.

2. Az paylaşan

Facebook'ta yeterince paylaşmamak, neredeyse çok fazla paylaşmak kadar kötü: Yılda yalnızca iki kez giriş yapacaksanız ve size gönderilen tüm mesajları, etkinlik davetlerini ve fotoğraf etiketlerini sürekli olarak kaçıracaksanız bir hesaba sahip olmanın ne anlamı var? Birinin bir Facebook hesabı olup olmadığını hatırlamakta güçlük çekiyorsanız, onu sosyal ağlar açısından serbest bırakmanın zamanı gelmiş olabilir.

Facebook videosu


3. 10 yıl öncesinden kısa tanışma

Birini sokakta geçerken kabul etmezseniz, bu onların Haber Kaynağınıza gerçekten ait olmadıklarına dair kesin bir işarettir - Facebook'ta tanıdık eklemek her şey yolunda ve iyidir, ancak arkadaşlıklar her gün alçalıp yükselme eğilimindedir. temelde ve hiç görmediğiniz, asla konuşmadığınız ve hakkında önemli hiçbir şey hatırlamadığınız birini sosyal medyada tutmanın bir anlamı yok.

4. tartışma

Birçoğumuz, günün sorunları hakkında ciddi bir tartışmaya girmek yerine, birkaç dakikalık stressiz bir oyalanmanın tadını çıkarmak için Facebook'a girme eğilimindeyiz ve siyasi, dini ve sportif görüşlerin yayınlandığı bir yer varken, Facebook isn Gerçekten değil - Haber Kaynağınızın en son 'büyük maçtan' ya da mevcut hükümetin eğitim politikasından kaynaklanan sonuçların hakim olduğunu gerçekten görmek istemiyorsanız.


5. Çoğu akraba

Çoğu zaman aileler harikadır, değil mi? Akrabalarınızdan herhangi birini Facebook arkadaşınız olarak istemezsiniz. Belki de sonunda Mark Zuckerberg ve mühendisleri, masum küçük sohbetler, evcil hayvanların ve tatillerin fotoğrafları ve siz ve akrabalarınızın buluştuğunuzda konuşabileceğiniz diğer her şeyle dolu, aileler için bir Facebook yan ürünü oluşturmaya başlayacaklar. gerçek hayat.

Mizah


6. Mem-sevgili

Sosyal medyadan önceki günlerde, bazı insanlar (burada adını vermeyeceğimiz kişiler) e-posta yoluyla komik şakalar ve resimler iletmek için zaman harcardı. Günümüzde, Facebook'ta bir bağlantı eklemek çok daha kolay. En son Tumblr memeleri ve şu anda viral olan videolar dışında birinin Facebook akışından hiçbir şey alamıyorsanızYoutube, o zaman belki de bağlantıyı kesmenin zamanı gelmiştir.

7. Çapraz poster

Bazı Facebook kullanıcıları, Twitter'dan gelen güncellemelerde,Instagramve hatta Snapchat bile - günlük sosyal medyada gezinirken iki kez gönderdikleri her şeyi görüyorsanız, onları Facebook'ta tutmanın pek bir anlamı yok, değil mi? Öte yandan, bu diğer küçük ağları da kullanmıyorsanız, her şeyi tek bir yerde tutmanın kullanışlı bir yoludur.

8. Eski ortaklar

Belki de eski sevgililerinizle 'sert duygular yok' ruhu içinde Facebook'ta arkadaş olarak kalmak istersiniz, ancak onları Haber Kaynağınızda gezdirerek kazanacak çok az şey ve kaybedecek çok şey var - özellikle bir araya geldikleri bir sonraki kişi varsa ile senden daha güzel, daha zengin ve daha komik. Kendinize yapmayın: onlara en iyisini dileyin, Arkadaşlığı Kaldır düğmesini tıklayın ve devam edin.

Diyet web sitesi


9. Fitness fanatiği

Bir spor salonu seansı veya parkın etrafında bir tur ile sıkı çalışma konusunda saygı duyulacak çok şey var, ancak kişisel en iyi zamanınız ve rotanızın bir haritası gerçekten Facebook'taki tüm kişilerinizle paylaşmaya değer mi? Maalesef birçokfitness izleme uygulamalarıFacebook'u bir giriş mekanizması olarak kullanın, böylece istatistikler otomatik olarak yayınlanır - bunu Haber Kaynağınızda çok sık yapan insanlar varsa, onları atmanın zamanı gelmiş olabilir.

10. Tatil arkadaşları

Yani, kayak pistlerinde veya kumsalda ya da Asya'da sırt çantalı seyahat ederken böyle bir şekilde tanıştınız ve iletişimde kalmaya söz verdiniz - birbirinizi Facebook arkadaşı olarak eklemek bunu yapmanın en kolay yoludur, ancak aynı belirsiz coğrafyada yaşamadığınız sürece alan ya da gerçekten ruh eşi olduğunuz ortaya çıkarsa, tekrar buluşma şansınız pek yoktur ... ve sonunda Facebook gerçek bir arkadaşlığın yerini tutamaz.

Facebook kapsamı:ne dersinTwitter uzmanı olmakSonraki?