Close
  • Ana
  • /
  • Oyun
  • /
  • 11 temel Nintendo Switch ipucu ve püf noktası

11 temel Nintendo Switch ipucu ve püf noktası

Nintendo AnahtarıMart 2017'de ilk kez sahneye çıktığından beri Pingtwitter personelini ve oyuncuları etkilemektedir, ancak ister cihazı yeni almış olun ister lansman gününden beri kullanıyor olun, her zaman birkaç şey öğrenebilirsiniz. daha fazla Hileleri değiştirin.

Bu nedenle, Nintendo Switch için 11 temel ipucunu ve püf noktasını iletmek için buradayız: cihazınızın pil ömrünü artırma yollarından, cihazınızın pil ömrünü iyileştirme yollarından, daha büyük ekranlarda görüntü kalitesi.

1. Anahtar Hızlı Menüsünü açın

Hızlı Menüyü buldunuz mu? Giriş düğmesine uzun basılarak erişilir ve bu, içinde bulunduğunuz oyundan çıkmadan bazı temel seçeneklere erişebileceğiniz anlamına gelir - örneğin, konsolunuzu yalnızca birkaç düğmeye dokunarak hızlı bir şekilde uyku moduna geçirebilirsiniz.

Herhangi bir oyunda Ana Ekran düğmesine uzun basın ve Hızlı Menü sağdan kayar. Menünün, Switch'i uçak moduna geçirme ve bir kaydırıcıyla ekranın parlaklığını ayarlamanın yanı sıra konsolu kapatmaya yönelik seçenekler içerdiğini göreceksiniz.


2. Joy-Cons'larınızı diğer cihazlarla eşleştirin

Nintendo Anahtarı

Hareket halindeyken Switch


Nintendo Switch Joy-Con denetleyicileriyle bulduğumuz en harika püf noktalarından biri, mobil veya masaüstü oyunları kontrol etmek için bunları Android, Windows veya macOS'a bağlayabilmenizdir. Denetleyiciler standart Bluetooth kullanır, bu nedenle kolayca algılanmaları gerekir.

Oyunlarınızın bu giriş çubuklarını destekleyip desteklemeyeceği başka bir konudur, ancak bağlantılar iyi çalışır: eşleştirmek için Eşitle düğmesine (Joy-Con'un konektör kısmındaki siyah düğme) basmanız yeterlidir. Gibi uygulamalarJoyToKey(Windows) ve play.google.com/store/apps/details(Android) yardımcı olabilir.


3. Ne kadar süredir oyun oynadığınızı görün

Switch'inizdeyken Breath of the Wild veya Mario Kart'a kaç saat daldığınızı bilmek ister misiniz? Ana ekrandan avatarınızı seçin (sol üst), ardından her oyuna ne kadar zaman ayırdığınızı görmek için Profil sayfanızı aşağı kaydırın.

Okumalar o kadar hassas değil ve yalnızca Nintendo Switch'inizi 10 gün veya daha uzun süre kullandıktan sonra ortaya çıkıyor, ancak en çok hangi oyunları sevdiğinizi görmenin eğlenceli bir yolu. Arkadaş Listesi seçeneğini seçerseniz, arkadaşlarınızın istatistiklerini de kontrol edebilirsiniz.

Bugünün en iyi Nintendo Switch fırsatları 390 Amazon müşteri yorumu Nintendo Switch with Neon ... Amazon Prime 299 $ Nintendo Switch'i Gray ile Görüntüle ... Amazon Prime 359,98 $ Nintendo Switch Hayvanını Görüntüleyin ... Odak Kamerası399 ABD doları GörünümNintendo Switch Hayvan ... QVC508,76 ABD doları GörünümDaha Fazla Teklif Göster Her gün 130 milyondan fazla ürünü en iyi fiyatlar için kontrol ediyoruz

4. Oynarken Joy-Cons'lerinizi şarj edin

Nintendo Switch Şarj Tutacağı

Nintendo Switch Şarj Tutacağı


Nintendo Switch ile birlikte gelen Joy-Con Grip, oyunları büyük ekrandayken kontrol etmeyi kolaylaştırır, ancak aynı anda şarj olduklarını düşünmeye aldanmayın - koşmaktan kaçınmak istiyorsanız enerjisiz, üçüncü taraf bir çözüm gerekiyor.

Uygun şekilde adlandırılmış olanı girinNintendo Switch Şarj Tutacağı, sizinki 24,99 £ veya 29,99 $. Birlikte verilen Grip'e benzer şekil ve his, bu daha şık bir dokunuş ve yakın zamanda pil ömrünüzün bitmeyeceğini bilerek oyun oynamaya güvenle devam edebilirsiniz.

5. Renk ayarlarını değiştirin

Anahtarınızla bir televizyon seti yerine bir bilgisayar monitöründe oynuyorsanız, Sistem Ayarları menüsünde TV Ayarları altında bulacağınız ayarları - özellikle de RGB Aralığı yazan ile denemeyi deneyin. Burada Tam Aralık seçeneğini seçmeyi deneyin.

Bir bilgisayar monitöründe, bu size daha iyi bir renk aralığı vermelidir. Tam RGB aralığını da destekledikleri sürece belirli TV setlerinde görüntüyü iyileştirebilir (belgeleri kontrol edin) - aksi takdirde tüm ayrıntıları korumak için ayarı RGB Sınırlı olarak bırakın.

6. Anahtarda ekran görüntüleri alın

Zelda Efsanesi: Vahşi Nefes

Zelda Efsanesi: Vahşi Nefes

Switch'in ömrünün sadece bir yılıyız ve konsol için çok sayıda muhteşem görünen oyunun ortaya çıktığını gördük. Bilmeyebileceğiniz şey, yerleşik ekran görüntüsü aracını kullanarak bu başlıkların herhangi bir karesini istediğiniz zaman yakalayabileceğinizdir.

Tek yapmanız gereken sol taraftaki Joy-Con'un altındaki düğmeye basmak - evet, bu özel bir ekran görüntüsü düğmesidir. 30 saniyeye kadar klip kaydetmek için düğmeyi basılı tutun. Görüntüleriniz ve videolarınız sizin için ana ekranınızın Albüm bölümüne kaydedilir.

7. Kalan pil ömrü hakkında daha iyi bir fikir edinin

Pil ömrünüzün belirsiz simgelerden ziyade kesin yüzdelerle ölçülmesini sevenler bunu beğeneceklerdir: Sistem Ayarları menüsünden Sistem'i ve ardından, pil simgesinin her zaman kalan yüzdeyi göstermesi için Konsol Pili (%) seçeneğini seçin.

Yeniden şarj edilmeye ihtiyaç duymadan önce ne kadar dayanabileceğinizden artık daha emin olabilirsiniz. Bu yüzdeyi ortaya çıkarmak için birkaç başka seçenek daha var - aslında pil simgesinin kendisine dokunabilir veya ortaya çıkarmak için ZL ve ZR düğmelerine birlikte basabilirsiniz.

8. Klavye ve kulaklıkları takın

Nintendo Anahtarı

Nintendo Anahtarı

Nintendo Switch'inizin altındaki bu USB-C bağlantı noktası, cihazınızı şarj etmekten daha fazlası için iyidir. Örneğin, kendinizi sese kaptırmak ve normal 3,5 mm jakı kullanmak istemiyorsanız, bir çift USB-C kulaklık takabilirsiniz.

Diğer bir seçenek de, hemen çalışması gereken bir USB-C klavye takmaktır, hiçbir yapılandırma gerekmez. Ne yazık ki, oyun oynamak için klavye kullanamazsınız - ancak çok fazla yazı yazmanız gereken giriş ekranlarında bu, kullanışlı olabilecek hızlı bir numara.

Bugünün en iyi Nintendo Switch Pro Controller fırsatları317 Walmart müşteri yorumlarıNintendo Switch Pro Denetleyici Amazon 59 ABD Doları Pro Kablosuz Denetleyiciyi Görüntüle ... En İyi Satın Al 69,99 ABD Doları Nintendo Switch Pro'yu Görüntüle ... Macy's 69,99 ABD Doları Nintendo Switch Pro Denetleyicisini Görüntüle Zavvi 79,99 ABD Doları Daha Fazla Teklif Göster En iyi fiyatları her gün 130 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz

9. Pil ömründen tasarruf edin

Pil ömrü kıymetli bir maldır ve eve otobüs yolculuğunda bir seviyeyi bitirmekle beklemek zorunda kalmanız arasındaki fark anlamına gelebilir. Sistem Ayarlarındaki Ekran Parlaklığı menüsünden parlaklığı biraz düşürmek gibi burada deneyebileceğiniz birkaç numara var.

Wi-Fi'yi kapatmak da yardımcı olabilir - bunu Hızlı Menü'den uçak modunu etkinleştirerek yapabilirsiniz (Ana Ekran düğmesini basılı tutun). Ayrıca, Sistem Ayarları içindeki Denetleyiciler ve Sensörler menüsünden başka bir ekstra pil desteği için denetleyici titreşimini devre dışı bırakın.

10. Çocukları iyi koruyun

Nintendo Switch Ebeveyn Denetimleri

Nintendo Switch Ebeveyn Denetimleri

Şüphesiz çocuklarınız, siz onların iyiliğine göz kulak olurken, Switch'te olabildiğince fazla oyun süresine girmeye istekli. Sistem Ayarlarına gidin ve yaş derecelendirmesine göre oyunları sınırlamanıza izin veren bir Ebeveyn Kontrolleri menüsü bulacaksınız.

Daha ayrıntılı kontroller için uygulamayı indirin: play.google.com/store/apps/detailsveyaios. Bu uygulamalar, oyun süresinde sınırlar belirlemenize ve hatta çocuklar özgürlüklerinden yararlanırsa Switch'i uzaktan uyku moduna geçirmenize izin verir. Çocuklarınızın en çok hangi oyunları oynadığını da görebilirsiniz.

11. Donanımdan sıfırlama veya fabrika ayarlarına sıfırlama yapın

Anahtarınızla hiçbir zaman sorun yaşamayacağınızı umuyoruz, ancak her zaman bir şeylerin ters gitme ihtimali vardır. Basit bir yeniden başlatma işe yaramazsa, cihazı kapatmak için güç düğmesini en az 12 saniye basılı tutun, ardından 30 saniye bekleyin ve tekrar açın.

Fabrika ayarlarına sıfırlama, son başvurunuzdur ve Anahtarı kutusuz durumuna döndürür. Açmak için güç düğmesini basılı tutun, basılı tutun, ardından iki ses seviyesi düğmesine de basın. Daha sonra, fabrika ayarlarına sıfırlama seçmenize izin veren Bakım Moduna geçeceksiniz.