Close
  • Ana
  • /
  • İnternet
  • /
  • Sizi daha akıllı hale getirecek 12 Twitter hesabı

Sizi daha akıllı hale getirecek 12 Twitter hesabı

Twitter hakkında köklü bir atasözü var ki, onu yaptığınız şeyin büyük bir kısmı: sosyal ağdaki tüm deneyiminiz, takip etmeyi (veya izlememeyi) seçtiğiniz hesaplarla tanımlanır. Feed'inize biraz bilgi eklemek istiyorsanız, yardım etmek için buradayız.


Takip etmek için akıllı, iyi eğitimli, bilgilendirici Twitter hesaplarını aramaya başladığınızda - ister insanlardan, ister şirketlerden, cansız nesnelerden veya kuruluşlardan olsun - yararlanabileceğiniz çok sayıda harika zaman çizelgesi olduğunu göreceksiniz: İşte bizim küçük bir seçkimiz Favoriler.

NASA (@NASA)

NASA, sadece bu ana hesapta değil, aynı zamanda çalıştırdığı birçok yan hesapta (@MarsCuriosity). İnsanlığın uzayı keşfetme girişimleriyle ilgili en son haberleri, gerçekten nefes kesici bazı fotoğrafları ve videoları ve tabii ki burada Dünya'daki araştırma ve mühendislik projelerinden güncellemeleri alın.

Bill Nye (@Hayalhanemersin)

Bugün bilimdeki en ünlü isimlerden biri olan Bill Nye'nin Twitter biyografisi şöyle okuyor: 'Tanışacağın herkes bilmediğin bir şey biliyor.' Bilgiye karşı bu tür açık fikirli tutum, bilgilendirici bağlantılar, gerçekler, videolar, alıntılar ve daha fazlasını bulabileceğiniz adamın zaman çizelgesi boyunca gösterilir.

TED konuşur (@TED ​​konuşur)

TED organizasyonu, daha sonra çevrimiçi olarak sunulan önemli düşünürlerden sahnede konuşmalar şeklinde küresel bir bilgi toplamasından sorumludur. Teknoloji ve bilim yelpazesindeki her tür konuyu kapsayan, burada her zaman izleyecek veya dinleyecek ilginç bir şeyiniz olacak.


Wikipedia Twitter

Wikipedia (@Wikipedia)

Wikipediaelbette dünyanın tüm bilgilerini tek bir yerde (kimyasal işlemlerden gişe rekorları kıran filmlere kadar) bir araya getirme misyonuyla hareket ediyor ve resmi Twitter yayını, hem sitenin kendisinden hem de diğer kaynaklardan birçok ilginç okumaya bağlantılar sunuyor. Takip düğmesine tıklamaya değer.


Resimlerle Geçmiş (@Filmdenkare)

Tarih derslerinin sıkıcı ve kuru görünebildiği zamanlar vardır - kabul edelim - ancak bu beslemenin görselleri ve bilgi yığınlarını bir araya getirme biçimi kazanan bir stratejidir. Hesabı daha da iyi yapan şey, geleceğin vizyonlarından geçmişin pop yıldızlarına kadar kapsadığı geniş tarih ve konu yelpazesidir.

Müze Nerd (@Filmdenkare)

Müzeler ve sanat galerileri, bilgi ufkunuzu genişletmek için harika yerlerdir ve bu yerlere kendiniz çıkıp çıkamayacağınızdan, Museum Nerd size bazı harika fotoğraflar ve sergilere bağlantılar sunmuştur. Ayrıca ara sıra not makalesini web üzerinden yayınlıyor.


İngiliz Kütüphanesi Twitter

İngiliz Kütüphanesi (@kafadergisi)

İngiliz Kütüphanesi, dünyadaki en saygıdeğer öğrenme havuzlarından biridir, ancak bu resmi Twitter hesabı, açılış saatleri ve sergileri ile ilgili güncel bir güncellemeden daha fazlasıdır: burada çok çeşitli bilgilendirici gerçekleri ve özellikleri kapsayan tweet'ler bulunmaktadır. ve diğer bilgilendirici Twitter hesaplarına bağlantılar.

İlginç gerçekler (@kafadergisi)

Twitter platformu kısa, keskin bilgi patlamaları için mükemmeldir ve bu hesabın devreye girdiği yer burasıdır: tuhaf trivia'dan gerçekten yararlı yaşam tavsiyesine kadar her şeyi içeren, onu sürekli yönlendiren bir bilgi ve eğlence kaynağı bulacaksınız ve düzinelerce güncellemeler her gün itiliyor.

Maria Popova (@kafadergisi)

Maria Popova,Beyin ToplamaEğitiminiz ve eğlenceniz için akıllara durgunluk veren her türlü makale ve bağlantıları bir araya getiren site. Onun Twitter hesabında, Brain Pickings'in bağlantılarının yanı sıra, internetteki başka yerlerden ilginç fotoğraflar, gözlemler ve bağlantılar göreceksiniz.


MIT Tech Twitter

MIT Tech İncelemesi (@techreview)

Massachusetts Teknoloji Enstitüsü, dünyanın önde gelen araştırma laboratuvarlarından biri olarak kabul edilmektedir ve bu, haber ve analiz sitesine bağlı Twitter hesabıdır. Size ne bekleyeceğiniz konusunda iyi bir fikir veren 'teknolojinin şekillendirdiği bir dünyayı anlamak için izleyicilerini zeka ile donatmak' istiyor.

Ulysses Okuyucu (@Kafadergisi)

Daha akıllı olmak, beyninizi gerçeklerle dolu olarak pompalamak zorunda değildir ve zihninizi edebi olanlar da dahil olmak üzere her türlü yöne doğru genişletebilirsiniz. Bu, James Joyce'un 1922 tarihli dönüm noktası romanından alıntıları tweetleyen birçok harika kitap, şiir ve oyunla ilgili Twitter hesabından biridir.

Lifehacker İngiltere (@Filmdenkare)

Tamam, bu konuda biraz önyargılıyız, ancak kardeş sitelerimizden birinin Twitter beslemesiLifehacker İngilteredaha iyi yaşamanıza ve çalışmanıza yardımcı olması garanti edilen bilgilendirici makalelere ve göz alıcı özelliklere bağlantılarla doludur. En son psikoloji araştırmalarından teknoloji ipuçlarına kadar burada çok şey var.

Bunu beğendin mi? Neden okumuyorsunZaten (muhtemelen) kullanmadığınız 10 faydalı Facebook özelliği