Close
  • Ana
  • /
  • Bilgi Işlem
  • /
  • 13 inç MacBook Pro incelemesi: Bu, yenilmesi gereken güçlü dizüstü bilgisayar mı?

13 inç MacBook Pro incelemesi: Bu, yenilmesi gereken güçlü dizüstü bilgisayar mı?

Resim 1/4

MacBook Pro Retina 2013 incelemesi

MacBook Pro Retina 2013 incelemesi
Resim 2/4

MacBook Pro Retina 2013 incelemesi

MacBook Pro Retina 2013 incelemesi
Resim 3/4

MacBook Pro Retina 2013 incelemesi

MacBook Pro Retina 2013 incelemesi
Resim 4/4

MacBook Pro Retina 2013 incelemesi


MacBook Pro Retina 2013 incelemesi

Güncelleme: Her an yeni MacBook Profesyonelleri bekliyoruz.

Apple, Retina ekranlı ilk MacBook Pro'yu ilk piyasaya sürdüğünde, açıkça en iyisi Apple'dı, halkın imkansız olduğunu düşündüğü bir şeyi alıp sadece mümkün kılmakla kalmayıp, aynı zamanda olduğu gibi görünecek şekilde paketleyerek görünenen iyi dizüstü bilgisayarlaryıllarca.

Tabii ki, sınırları zorlayan tüm ürünlerde olduğu gibi, bazı tavizler olacak ve Retina MacBook da farklı değildi.Yeni başlayanlar için fiyat vardı, giriş seviyesi model göz alıcı bir 1.799 £ 'a mal oldu ve bunun için 2.3GHz i7 işlemci ve yalnızca 256GB SSD depolama alanınız oldu ve sonra pil ömrü vardı.

Ortalama bir kullanımla bile, orijinal Pro sadece beş saat sonra havluya attı ve Retina ekranın gerçekten çarpıcı olsa da inanılmaz derecede açgözlü olduğunu gösterdi.

Neyse ki Apple, kurcalamaktan, bir konsept almaktan ve ardından her yıl şaşırtıcı derecede kazançlar elde etmek için ince ayar yapmaktan başka bir şey yapmayı sevmiyor.

OrijinaliPhonedevrim niteliğinde bir dokunmatik ekranla piyasaya sürüldü, ancak App Store'u yoktu ve diğer akıllı telefonlar mobil ağlar üzerinden görüntülü aramaları yönetirken 3G'yi bile yönetemiyordu.


Tasarım ve Özellikler

Retina Ekranlı en yeni 13 inç MacBook Pro, ileriye doğru büyük bir adım değil; sadece bir işlemci hızı artışı ve fiyat düşüşü. Ancak bu model, giriş seviyesi sürüm, aynı zamanda bir bellek artışından da yararlanıyor.

Retina MacBook Pro olarak, satın aldıktan sonra daha fazla bellek ekleyemezsiniz çünkü yongalar ana karta lehimlenmiştir, bu nedenle 8 GB'a geçiş mükemmel bir harekettir. Fiyat düşüşü bir başka hoş değişiktir; Üç 13 inç Retina modelinden ikisi, orta sınıf dizüstü bilgisayar 50 sterlin azaltılmışken 100 sterlin indirim sağlıyor. Ancak bu yeni 13 inçlik MBP'nin gerçek hikayesi, MacBook Air'in uygulanabilirliği için yaptığı şeydir.

Paranızın karşılığında en ucuz 13 inçlik Air'den çok daha fazlasını alırsınız. Her ikisi de çift çekirdekli Intel Core i5 işlemciler kullanıyor, ancak 2,6 GHz saat hızıyla Pro, Air'in 1,4 GHz CPU'sunun neredeyse iki katı hızlı. 8 GB belleği, şimdi giriş seviyesi Air tarafından sunulanla aynı.


Verim

Önceki giriş seviyesi Retina MacBook Pro'da yalnızca 4 GB RAM vardı, ancak bu yeni 8 GB 1600 MHz DDR3L yerleşik belleğe sahip. Çift çekirdekli Intel Core i5 işlemci korunur, ancak şimdi 2,4 GHz yerine 2,6 GHz.

Karşılaştırmalar şu şekilde toplanır:

Pro, Air'in Intel HD Graphics 5000 yerine Intel Iris Graphics kullanan Air'den daha iyi bir grafik yonga setine sahip ve tabii ki o muhteşem Retina ekrana sahip. 2560x1600 piksellik doğal çözünürlüğü, Air'in 1440x900 ekranını kesinlikle gölgede bırakıyor. Belki gelecek nesil MacBook Air de bir Retina ekrana sahip olacak, ancak henüz bir seçenek yok. Air'in hala bazı avantajları var.

1.35kg ağırlığıyla MacBook Pro'dan (1.57kg) daha hafif, ancak 220 gram bu kadar büyük bir fark mı? Ayrıca, tek bir şarjla ilan edilen 12 saatlik kablosuz internet sörfü ile Air, Pro'yu yener (dokuz saatlik pil ömrü sunar).

Karar

Pro'nun performansı bu açıdan yine de mükemmel. Hafifliğe ve pil ömrüne öncelik veren belirli ihtiyaçlarınız varsa, 13 inç MacBook Air'i düşünebilirsiniz, ancak kullanıcıların çoğu için bu giriş seviyesi Retina ekranlı 13 inç MacBook Pro, çok daha iyi bir değerdir.

Bunu beğendin mi? Rehberimize göz atınen iyi dizüstü bilgisayarlar