Close
  • Ana
  • /
  • Bilgi Işlem
  • /
  • Touch Bar incelemesine sahip 15 inç MacBook Pro: Herkes hoşlanmasa da gelecek burada

Touch Bar incelemesine sahip 15 inç MacBook Pro: Herkes hoşlanmasa da gelecek burada

Touch Bar özellikli Apple MacBook Pro (15 inç 2016) fırsatları

Apple’ın yeni MacBook Pro serisinde birkaç olumsuz tepki olduğunu söylemek doğru olur. Bu dizüstü bilgisayarın yeni bir MacBook Air olması gerektiğini söyleyen (biraz da olsa değerli) bir düşünce okulu var ve Apple, Pro adında iş istasyonu düzeyinde bir dizüstü bilgisayarı duyurdu.


Doğal olarak bu, bazı eleştiriler için de geçerli olurdu. Ancak, Apple'ın kendisini ana akım dizüstü bilgisayar tedarikçisi olarak görmediği açıktır. MacBook Air'i eski bir şapka olarak düşünmek biraz tuhaf, ama tam da bu, Apple'ın bir orta rütbeye en yakın olanı.

Burada Touch Bar sürümüne bakıyoruz (13 veya 15 inç boyutlarda, Gümüş veya Uzay Grisi olarak mevcuttur), ancak aynı zamanda TouchBar içermeyen ve yalnızca iki USB-C Thunderbolt 3 bağlantı noktasına sahip temel düzey bir MacBook Pro da var. 13 inç TouchBar fiyatından 300 sterlin daha düşük. Listemizde bir yeri hak ediyor mu?en iyi dizüstü bilgisayarlar?

Tüm yeni Profesyonellerin inanılmaz yanı, MacBook Air'in arkası ile aynı kalınlığa sahip olmaları, ancak retina ekran ve çok daha fazla güce sahip olmalarıdır. Küçük bir kullanıcı alt kümesi dışında, bunlar gerçekten her şeyi yapabilen aygıtlardır.


12 inç MacBook'tan en iyi yeni özellikleri ödünç alırlar, dört çok amaçlı USB-C Thunderbolt 3 bağlantı noktası lehine tüm bağlantı noktalarını bırakır (kulaklık jakını kaydedin, PC'lerde ve Mac'lerde hala gereklidir), devasa bir izleme paneli ve maksimum çıkışa sahiptir. 16 GB bellekte (bu, Intel'in Skylake platformu tarafından izin verilen maksimum düşük güçlü bellektir).

Çarpıcı retina ekran, özellikle 15 inçlik versiyonda şaşkınlık yaratmaya devam ediyor ve bu Mac'lerde retina ekran daha geniş bir renk gamına sahip. Klavye alışmak biraz zaman alıyor, ancak bu, 12 inç MacBook'dakinden daha gelişmiş bir versiyon.


15 inçlik dört çekirdekli Intel Core i7 yongalar, 13 inç ise hala hızlı 2,9 GHz Core i5. 16 GB düşük güçlü bellek sınırlaması, bu dizüstü bilgisayarı düşünen bazı kişiler için ideal değildir. Ancak az sayıda insan var - çoğu kişi için 16 GB harika bir iş çıkaracak.


Ve tüm modeller varsayılan olarak 8 GB'tır. Apple, burada kullanılan hızlı 256 GB veya 512 GB SSD sürücülerin (3 GB / sn yazma), bu Mac'lerin sürücüyü en çok talep gören kullanıcılar dışında herkes için performans artışı olmadan ekstra bellek olarak sayfalayabilecekleri anlamına geldiğine inanıyor.

Peki ya USB-C?

Ancak USB-C (burada yeni Thunderbolt 3 teknolojisini içeren) 'belki' değildir. Bu gerçektir. Bu sınıftaki her dizüstü bilgisayar ve ultra taşınabilirler aylar içinde yalnızca USB-C'ye sahip olacak. HP Spectre 13 bunun en iyi örneğidir. Yeni ikinci nesil birim hala USB-C'den kaçarken, 'Surface Book'un nihai dizüstü bilgisayar' demesi Microsoft için biraz utanç verici.

Apple'ın işleri değiştirmeye yabancı olmadığını da unutmayalım. İPhone 7'de kulaklık jakı olmamasından orijinal iMac'teki disket sürücüsüne kadar, her zaman harekete geçmeye hazırdı. Bir şeyi açıklığa kavuşturalım - USB-C'ye geçiş kötü bir şey değildir. Mini DisplayPort'tan geçen orijinal Thunderbolt ile Apple, eğrinin çok ilerisindeydi ve diğer satıcıları yakalamakta zorlandı. USB-C, cihazların yanı sıra ikinci bir monitörle video bağlamak için harika bir çözümdür.

Ancak şarj etmek için de harikadır, ancak MagSafe'in yaptığı kadar kolay uzaklaşmaz (birisi kabloya takılırsa Mac'inizin yere düşmesini önlemek için).


Apple, MagSafe'in kaybının gitmesi gereken şeylerden sadece biri olduğunu düşünüyor çünkü HEY İLERLEME, ancak nadiren bunları şarj etmeniz gerekeceğini söyleyen bir gerçek var. Bir dizüstü bilgisayardan 10 saat veya 30 günlük bekleme süresi elde edebiliyorsanız, gerçekten gittiğiniz her kahve dükkanında veya toplantı odasında şarj edecek misiniz? Hayır yapmayacaksın. USB-C'yi şarj etmek için kullanmakla ilgili küçük bir sorun var ve bu, tüm USB-C güç adaptörlerinin yeni MacBook Pro 15 inç ile birlikte gelen şarj cihazıyla aynı 87W değerine sahip olmamasıdır.

Diğer şarj cihazları (13 inç ile birlikte gelen 61W versiyonu gibi) kullanılabilir, sadece o kadar hızlı şarj olmazlar. Gerçekten harika bir şey, şarj için herhangi bir USB-C bağlantı noktasını kullanabilmenizdir - ancak hayır, birden fazla şarj cihazından şarj edemezsiniz. Taktığınız ikinci şarj cihazı dikkate alınmayacaktır! USB-C'nin ek avantajlarından biri, her şeyin eski bağlantı noktalarını saklamaktan daha hafif ve daha ince olmasını sağlamasıdır.

Ve daha önce bir MacBook Pro'yu bir çantanın içinde taşıdıysanız, bunun ne kadar harika olduğunu bilirsiniz. Dezavantajı ise bir adaptöre ihtiyacınız olacak, ancak Apple’ın resmi malzemelerini satın almanıza gerek yok - Amazon'dan 20 sterline satın aldığımız bir USB-C - HDMI ve USB 3.0 hub'ımız var. Harika çalışıyor. Ancak, yapacağınızı düşünüyoruzkesinlikleiPhone'unuz varsa bir kablo satın almanız gerekir - USB-C - Lightning kablosu. Biri olmadan yakalandık ve iPhone 7 Plus'ımızı şarj edemedik.

Touch Bar'ı keşfetme

Apple, Mac'lerinde dokunmatik ekran olmaması gerektiğine açıkça karar verdi ve bu da Touch Bar ile sonuçlandı. Hepsi iyi ve güzel, ancak Microsoft sonunda Windows 10 ile dokunmayı kullanışlı hale getirdi ve giderek daha fazla kişi, özellikle Apple'ın kendi iPad'i gibi cihazların ekranlarına dokunmaya alışmış çocuklar olmak üzere ekranlara dokunabilmeyi umuyoruz.

Basit gerçek şu ki, bir noktada Mac'in dokunmatik özellikli olması gerekecek. Belki de Apple, macOS'un henüz buna hazır olduğunu düşünmüyor. Belki bunun gerçekleşmesi için macOS ve iOS'un birleştirilmesi gerekecektir. Her neyse, Apple, Touch Bar'ın şimdilik etkili bir araç olduğuna açıkça karar verdi. Touch Bar ile ilgili harika bir şey, güzel bir şekilde uygulamaya özel ve bunun içinde daha da ayrıntılı olmasıdır. Metin seçilirse, size metin araçlarını, bu tür şeyleri gösterir.

Control Strip olarak bilinen Touch Bar'ın sağ tarafındaki sistem kontrollerinin küçük bölümünü özelleştirebilirsiniz. Şeridin içeriğini düzenlerken, simgeler iPhone'unuzdaki gibi sallanıyor. Bir şey eklediğinizde, bu görünümde Touch Bar'da sürükleyerek konumunu değiştirebilirsiniz - bu çok güzel. Ayrıca daraltılmış görünümde ve tam genişletilmiş Kontrol Şeridi görünümünde neyin görüneceğini de seçebilirsiniz.

Bu özelleştirme seviyesi, Apple'ın MacBook Pro'yu güçlü kullanıcılar için karşı konulmaz kılacağını umduğu şeydir. Bu, Touch Bar'ın sorunlarından biriyle başa çıkmanın bir yolunu buluyor - iPhone'unuzda 3D Touch kullanmaya benzer şekilde, ihtiyacınız olan özelliğin orada olup olmayacağını tam olarak bilmiyorsunuz.

Fn tuşuna basmak, Touch Bar'daki işlev tuşlarını getirir, ancak bunu, dilerseniz genişletilmiş Control Strip'i gösterdiğinden emin olmak için değiştirebilirsiniz. Kaçış anahtarı hemen hemen her zaman gösterilir, Apple'ın fiziksel anahtarın yokluğu nedeniyle onu kaybettiğini söyleyenler için bir tane. Touch Bar ile ilgili bir sorun varsa, bunun (henüz) izleme dörtgeni veya klavye kısayolları kadar doğal olmamasıdır.

Sonuçta, birçok uygulama için, Pro kullanıcıları izleme paneline başvurmadan işleri nasıl gerçekleştireceklerini bilecekler. Touch Bar bu davranışı değiştirecek mi - ve bunun için herhangi bir neden var mı? Ama koyuyorDahaparmaklarınızın ucunda - ve sonuçta her şeyin basit bir kontrolü yok.

Örneğin bir renk seçiciden bir rengi değiştirmek,yolTouch Bar ile daha kolay. Popüler uygulamalarda bu kadar çok panelin açık olması gerekmeyeceğinden, karmaşadan uzak bir ekranla gurur duyan bizler için de harika olacak. Ve dürüst olursak, Touch Bar'ın en iyi şekilde kullanılacağı en popüler macOS uygulamaları ve aynı zamanda kullanmanız gereken sık kullanılan işlevlere sahip bazı normal üçüncü taraf uygulamaları olacak. Microsoft Word veya Outlook'ta olduğu gibi yazmak.

Touch ID'ye sahip olmak çok güzel, ancak Mac'iniz sıfırlandıysa veya iOS cihazlarda olduğu gibi birkaç gündür uyuyorsa yine de şifrenize ihtiyacınız olacak. Peki yeni MacBook Profesyonelleri hakkında ne düşünüyoruz? Tek kelimeyle, çarpıcı. Başka bir deyişle, pahalı. Ancak burada Pingtwitter'te harika şeyler görmeyi seviyoruz ve bu makineler bu kategoriye sıkıca giriyor.

Pingtwitter Kararı

Her şeyi yapabilen en üst düzey dizüstü bilgisayar olan yeni MacBook Pro, çoğu kişi için en üst düzey seçim olacak - ve haklı olarak.

Çok hoş dokunuşlar da var. Touch Bar'ın sağ tarafındaki küçük sistem kontrolleri bölümü olan Control Strip'i özelleştirebilirsiniz. Artık Mac'inizin açık olmasına gerek yok, sadece kapağı açın (ve başlangıç ​​BONG'si de hıçkırarak kayboldu).

Daha büyük Force Touch trackpad, daha önce mümkün olandan çok daha etkileyici hareketler için tasarlandı. Stereo hoparlörler bir dizüstü bilgisayar için oldukça iyidir, ancak doğal olarak harici sesin yerini tutmazlar.

Çoğunlukla, MacBook Pro, yıllarca arkadaş olacakları için iyi para harcamayı düşünmeyeceğiniz üstün bir dizüstü bilgisayardır. Gerçekten sevmediğimiz tek şeyi bilmek ister misiniz? Kapaktaki Apple logosu artık yanmıyor. Bu bir üzüntü. Ama USB-C ve Touch Bar? Bu memnuniyetle karşılanan bir ilerleme.

Bunu beğendin mi?Göz atınen iyi dizüstü bilgisayarlar için rehber.