Close
  • Ana
  • /
  • Oyun
  • /
  • 1996: Oyun için Altın Yıl

1996: Oyun için Altın Yıl

GAME tarafından video oyunları için en iyi yılı bulmaya yönelik nostaljik bir anket yapıldı - 1996, oyun hayranları için altın yıl olarak belirlendi

Video oyunu perakendecisi GAME tarafından yapılan bir ankete göre - 1996, oyun için 'altın yıl' oldu. Tomb Raider, Crash Bandicoot, Red Alert (resimde), Super Mario 64 ve Tekken 2 gibi oyunlar bir araya gelerek bize tarihteki en iyi 365 günlük * oyunumuzu verdi.

İki bin İngiliz oyuncu - hem konsol hem de PC - en iyi yılı bulmak için oylandı ve 1996 yüzde 14 oyla geldi. İkinci, yüzde 13 oyla 2002 oldu ve mansiyon ödülü, üçüncü olan 1991'e gitmesi gerekiyor.

96'nın zorlu günlerini hatırlarsanız, Spice Girls'ün listelerde yeni çıktığını, Euro 96 için Shearer ve Sheringham'ın gerisinde olduğumuzu ve Nintendo'nun ilk PlayStation ile rekabet etmek için Nintendo 64'ü piyasaya sürdüğünü hatırlayabilirsiniz.


Yukarıda belirtilen başlıkların yanı sıra, 1996 bize ilk Diablo oyunu olan Quake, Resident Evil ve eşsiz Duke Nukem 3D'yi de verdi.

2002 yılına kadar genç oyuncular daha fazla etkilenebilir ve bu da bize Grand Theft Auto: Vice City, Super Mario Sunshine ve suçlu olarak gözden kaçan Spyro: Enter The Dragonfly'ı getirdi.


Anılar, ha?

Dolayısıyla, GAME anketinin sonucunu kabul ediyorsanız (veya en sesli tonlarda şiddetle itiraz etmek istiyorsanız, o zaman kendi altın oyun yılınızı belirleyin) aşağıdaki yorum kutusunda veya aşağıdaki yorum kutusunda bize bildirin. www.facebook.com/Pingtwittermag.


* Tabii ki, 1996 artık bir yıl, teknik olarak 366 günlük oyun. Ama kim sayıyor?