Close

3 tip Instax filmi açıklandı

Anında fotoğrafçılıkla ilgilenmeye hevesliyseniz, şu anda en çok tercih edilen marka muhtemelen Fujifilm Instax'tır (daha fazlasını şuramızı okuyarak öğrenebilirsiniz:en iyi anlık kamerarehberlik etmek).


Şirket, bu hızlı, eğlenceli ve basit analog fotoğrafçılık yöntemini denemek için kullanabileceğiniz çok çeşitli kamera ve yazıcılara sahiptir. Diğer film türlerini geliştirmenin gerektireceği yaygara veya özel bilgi olmadan elinizde tutabileceğiniz gerçek, somut baskılar oluşturmanıza olanak tanır.

Ancak Fujifilm Instax film türleri söz konusu olduğunda, farklı boyutların mevcut olması, özellikle formatta tamamen yeniyseniz, biraz kafanız karışabilir. Bununla birlikte, açıklayıcımızla, hemen hemen farklı boyutlara sahip olacaksınız.

Instax Film Boyutları: fark nedir?

Instax filminin üç boyutu vardır; Mini, Kare ve Geniş. Mini ve Kare en popüler olanlarıdır ve her ikisi de çeşitli tasarım ve stillerde mevcuttur. Ayrıca Instax Mini ve Instax Square film için çok sayıda uyumlu kamera ve yazıcı var.

Instax Mini film, toplam çerçeve boyutu 85 x 54 mm olan 62 x 46 mm görüntü alanına sahiptir. Tipik bir kartvizitle hemen hemen aynı boyutta olup, cüzdanınıza veya çantanıza düzgün bir şekilde sığacak şekilde tasarlanmıştır. Instax markasını başlatan şey küçük ve eğlenceli formattır ve Instax kameralarının büyük çoğunluğu bunu kullanır.


Hem renkli hem de monokrom seçenekleri mevcuttur, Instax mini film için çerçeve seçeneklerinde büyük bir çeşitlilik vardır. Yakın zamanda tanıtılan 'iletişim sayfası' da dahil olmak üzere, aralarından seçim yapabileceğiniz çok sayıda farklı renk ve eğlenceli çerçeve vardır; eski moda kontak sayfalarının görünümünü taklit eden çerçeve tasarımı.

Fujifilm Instax


(Resim kredisi: Fujifilm)

Instax Square film, toplam çerçeve boyutu 85 x 72 mm olan 62 x 62 mm görüntü alanına sahiptir. Orijinal Polaroid şeklini anımsattığı için daha geleneksel bir anında baskı türü isteyenler için iyi bir seçimdir. Bu aynı zamanda hem renkli hem de monokrom olarak ve ayrıca çok çeşitli bordür stilleri ve renkleri mevcuttur.

Son olarak, çok daha sınırlı olan Instax Wide'a sahipsiniz. 62 x 99 mm görüntü alanı ve toplam 86 x 108 mm çerçeve boyutuyla Instax Mini'den iki kat daha geniştir. Renkli ve monokrom olarak mevcuttur, ancak aralarından seçim yapabileceğiniz yalnızca beyaz çerçeveler vardır. Şu anda Instax Wide formatını kullanan bir kamera olduğu için bu belki de tamamen şaşırtıcı değil, bu yüzden çok daha az popüler.


Hangi Instax kameraları ve yazıcıları hangi Instax filmlerini kullanıyor?

Instax kameranızın veya yazıcınızın hangi Instax formatını kullandığını bulmak kolaydır, çünkü format her zaman ürün adında Instax Mini Link, Instax Mini LiPlay, Instax Square SQ1 ve benzeri gibi belirtilecektir.

Daha önce de belirtildiği gibi, Instax Mini en yaygın film türüdür. Tamamen analog kameralar, dijital/analog hibritler ve yazıcılar dahil olmak üzere bir dizi farklı ürün için mevcuttur.

Dijital/analog hibrit dizilişte, çekimlerinizi çerçevelemenize ve Instax Mini Format'a yazdırmadan önce ekranda önizlemenize olanak tanıyan Instax Mini Liplay bulunuyor. Analog bir deneyimle daha çok ilgilenenler için Instax Mini 90, Instax Mini 11 ve en son duyurulan Instax Mini 40 dahil olmak üzere bir dizi seçenek var. Bu kameralarla önizleme yapamazsınız ne yazdırılır, bu yüzden daha geleneksel bir deneyimdir.

Instax formatını seviyorsanız ve görünüyorsanız, ancak telefonunuzdakiler gibi mevcut fotoğraflarınızı basmak istiyorsanız, Instax Mini Link, bu tür baskılar oluşturmanıza ve eğlenceli kenarlıklar eklemenize izin veren Bluetooth özellikli bir yazıcıdır. çekimlerinize illüstrasyonlar.


Instax Square, yıllar içinde popüler bir format olduğunu kanıtladı, ancak şu anda boyutu kullanan sadece birkaç güncel model var.

Nintendo Switch için instax mini Bağlantı

Kredi: Fujifilm | Nintendo)

Başka bir analog/dijital melez olan Instax Square SQ20'ye sahipsiniz, bu da çekimlerinizi çerçevelemenize ve baskıyı seçmeden önce ne elde ettiğinizi görmenize olanak tanır. Saf bir analog cihaz olan çok daha yeni Instax Square SQ1 de var. Çeşitli yerlerde satışa sunulan Instax Square SQ6 gibi daha eski modelleri de bulabilirsiniz.

Yine, akıllı telefonunuza bağlanarak kare baskılar oluşturmanıza olanak tanıyan Share SP-3 ile Kare format için bir yazdırma seçeneği de vardır.

Son olarak, Instax Wide formatı yalnızca mevcut bir model olan Instax Wide 300 ile uyumludur. Mevcut herhangi bir Instax Wide format yazıcı yoktur.

En ucuz Instax filmi hangisi?

Instax Mini filminin en küçüğü olan üç formatın en ucuzu olması şaşırtıcı değil. Bununla birlikte, çok fazla bir şey yok, farklı renkli kenarlıkları ne kadar istediğinize gelince fiyatlar en fazla varyasyonu gösteriyor.

Temel bilgilere bağlı kalmaktan memnunsanız, beyaz kenarlıklı 20 paket Instax Mini film sizi yaklaşık 14.99 £ geri getirecektir. Bu size atış başına 75p civarında bir fiyat verir. Bu arada, Instax Square ve Instax Wide, 20'lik bir paket için yaklaşık 16,99 £, atış başına 85p civarında bir fiyata mal olacak. Hangi formatı seçerseniz seçin, maliyetler yakında artabileceğinden, tam olarak ne fotoğraflamayı veya çıktısını almayı seçtiğiniz konusunda oldukça dikkatli veya düşünceli olmak akıllıca olacaktır.

Günümüzün en iyi anlık kamera fırsatları: İndirimli Fiyat Fujifilm Instax Mini Rainbow... Instax Mini Film Amazon $13.49 $9.99 GörüntüleTüm fiyatları görİndirimli fiyatFujifilm Instax Kare SQ6... Fujifilm Instax SQ6 Walmart 129,99 $ 107.93 $ Görünüm Tüm fiyatları görİndirimli Fiyat Fujifilm Instax Square SQ1... Fujifilm Instax Square SQ1 Amazon $119,95 $99,95 GörüntüleTüm fiyatları görFujifilm Instax Mini 11... Fujifilm Instax Mini 11 Amazon $68,99 GörüntüleTüm fiyatları görPolaroid Şimdi Anında Film... Polaroid Şimdi En İyi Satın Al $99.99 GörüntüleTüm fiyatları görPolaroid Go Instant Mini... Polaroid Go Amazon $99,99 GörüntüleTüm fiyatları görEn iyi fiyatlar için her gün 250 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz

Bunu beğendin mi?