Close

Denenecek en iyi 30 Amazon Alexa becerisi

Yani yeni satın aldınAmazon Echo,Echo DotveyaAmazon Tap(veya Alexa'nın yerleşik olduğu başka bir cihaz) ve akıllı asistan özelliklerinden en iyi şekilde nasıl yararlanacağınızı merak ediyorsunuz? Pek çok önerimiz olduğu için doğru yere geldiniz.


Henüz farkında değilseniz, Amazon Alexa'yı tıpkı Google'ın Gmail'i güncellemesi gibi sürekli güncelliyor - cihazınızı her çalıştırdığınızda uygulamanın en son sürümüne sahip olursunuz. Bu, her geçen gün daha yetenekli hale geldiği ve daha fazla beceri ve komut öğrendiği anlamına gelir.

Günümüzün en iyi amazon yankı fırsatları 183 Amazon müşteri yorumu Amazon UK Benzer Amazon'u Görüntüle Fiyat bilgisi yok Amazon'u kontrol edin En iyi fiyatları her gün 130 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz

1. 'Alexa, bir uyku vakti hikayesi anlat.'

Kısa Yatma Zamanı Hikayesi becerisi, çocuklarınız için kendi adlarıyla kısmen kişiselleştirilebilen kısa bir hikaye okuyarak ebeveynlik görevlerinize yardımcı olur.

2. 'Alexa, rahatlatıcı müzik çal.'

Alexa'nın, bu da dahil olmak üzere, müzikle ilgili tonlarca numarası var: uygun bir rahatlatıcı melodiler seçkisiyle bir internet radyo istasyonundan ses yayını alacaksınız.

3. 'Alexa, ışıkları aç.'

Amazon son zamanlarda Alexa'ya bir dizi akıllı ev entegrasyonu ekliyor, böylece Echo cihazınızı aşağıdaki gibi uyumlu aralıklardan ışıkları kontrol etmek için kullanabilirsiniz.Philips Hueveya TP Link.


4. 'Alexa, arkadaşımdan herkesi uyarmasını iste.'

Arkadaşıma Sor becerisini ayarlayın ve başınız derde girerse arkadaşlarınıza ve ailenize anında ping atabilirsiniz - bir şekilde ehliyetiniz yoksa ses kontrollü bir cihaz için mükemmeldir.

5. 'Alexa, oyunun skoru neydi?'

Alexa sizin için spor güncellemeleri yapabilir: En son sonucu kontrol etmek, bir sonraki fikstürün ne zaman olduğunu öğrenmek ve çok daha fazla spor bilgisi almak için sesli komutları kullanabilirsiniz.


6. 'Alexa, spor güncellemem nedir?'

İlgilendiğiniz spor haberlerine genel bir bakış için spor güncellemesi özelliğini kullanın. Bunu Alexa uygulamasıyla yapılandırırsanız, en çok ilgilendiğiniz takımları ekleyebilirsiniz.

7. 'Alexa, sesli kitabımı oku.'

Echo cihazları sesli kitaplar için harikadır ve Audible hesabınızı Alexa'ya bağlarsanız, seçtiğiniz bir kitabı oynatabilir ve ileri veya geri atlayabilirsiniz.


8. 'Alexa, yedi dakikalık bir antrenman başlat.'

7 Dakikalık Egzersiz becerisi, bir kez Echo cihazınıza eklendiğinde, becerinin adı verildiğinde, tam olarak beklediğiniz kadar uzun süren basit bir egzersiz rutini hakkında size bilgi verecektir.

9. 'Alexa, National Rail'e gidip geldiğimi kontrol etmesini iste.'

National Rail'in yarattığı beceri, tren yolcuları için en kullanışlı olanlardan biridir. Sık kullandığınız rotaları ayarladıktan sonra, gecikmelerle ilgili güncellemeleri sesli komutla alabilirsiniz.

10. 'Alexa, fırtına seslerinin çalmasını iste.'

Bu beceriyi seçtiğiniz Alexa cihazınızda etkinleştirin ve 'ılımlı' bir fırtına sesini rahatlatın. Diğer birkaç arka plan gürültüsü becerileri de mevcuttur.


11. 'Alexa, bana ilham ver.'

Biraz motivasyona mı ihtiyacınız var? Alexa ünlü bir figürden moral verici bir konuşma yapacak: Steve Jobs, Kevin Spacey, JK Rowling, Michael Jordan ve Oprah Winfrey dahil olanlar arasında.

12. 'Alexa, Uber'den yolculuk talep etmesini iste.'

Taksi çağırma hizmeti Uber'e kaydolduysanız, sesli komut kullanarak taksi çağırabilirsiniz. Varsayılan alım konumunuz gibi bazı seçenekler de yapılandırılabilir.

13. 'Alexa, Pizza Hut'tan sipariş vermesini iste.'

Pizza Hut (veya bir Alexa becerisine sahip olan Domino's) sayesinde kapınıza biraz sıcak pizza getirin. Bunun işe yaraması için önce bir Pizza Hut hesabı oluşturmanız gerekir.

14. 'Alexa, hava tahmini nasıl?'

Hava tahmini, AI botlarının bot okulunda öğrendiği ilk şeydir ve Alexa da farklı değildir. Ayrıca yarın havanın nasıl olacağını veya şemsiye almanız gerekip gerekmediğini sormayı deneyin.

15. 'Alexa, alarm kur.'

Sabahları yataktan kalkmakta zorlananlarınız Alexa'dan yardım alabilir. Hafta içi veya hafta sonları için tekrar eden bir alarm ayarlamak için bu ifadeyi kolayca değiştirebilirsiniz.

16. 'Alexa, tarih nedir?'

Her şeyi gören, her şeyi bilen Alexa, hangi gün olduğunu ve saatin kaç olduğunu anlamanıza kesinlikle yardımcı olabilir. Ayrıca belirli bir tarih veya olaya 'kaç gün kala ...' diye sorabilirsiniz.

17. 'Alexa, haberlerde ne var?'

Echo cihazınız size memnuniyetle BBC tarafından sağlanan kliplerden alınan günün güncel olaylarının hızlı bir görüntüsünü verecektir. Alexa uygulaması aracılığıyla duyduklarınızı özelleştirebilirsiniz.

18. 'Alexa, yapılacaklar yarat.'

Yapılacaklar listesi oluşturmak oldukça basittir ve bunu beraberindeki telefon uygulamasıyla da yönetebilirsiniz. Yukarıdaki komutu kullanın ve ardından görevi söyleyin.

19. 'Alexa, trafik nasıl?'

Echo cihazları trafik güncellemelerinde veya yol tariflerinde harika değildir, ancak önce Alexa uygulamasında kurduğunuz gibi belirli bir adrese yolculuk sürelerini kontrol edebilirsiniz.

20. 'Alexa, hangi filmler oynuyor?'

Alexa konumunuzu bilir, böylece yakınınızdaki ekranlarda gösterilen filmler hakkında soru sorabilirsiniz. Önce en popüler filmler listelenir ve ardından Alexa daha fazlasını duymak isteyip istemediğinizi sorar.

21. 'Alexa, mil sekiz kilometre nedir?'

Alexa, web üzerindeki çok sayıda veriye erişebilir - eğer bir sonuç almak için bir arama motoruna yazabilirseniz, Alexa yardımcı olabilir. Birimler arasında dönüştürme bir örnektir.

22. 'Alexa, bana tarifini söyle.'

Web sorguları ile devam edebiliriz ama işte bir tane daha var, eğer ellerinizi mutfakta doluysanız ve neye ihtiyacınız olduğunu bilmek istiyorsanız işinize yarayabilir.

23. 'Alexa, Wikipedia.'

Web aramalarından bahsetmişken, Wikipedia makalelerini okumak için Echo veya Echo Dot'unuzu alabilirsiniz. Her şeyden önce bir özet, ardından daha fazla çevrimiçi metin duyma seçeneği alırsınız.

24. 'Alexa, nasıl yazılır?'

Bu komutla yazım hatalarının yazınıza girmesine izin vermeyin. Anlamadığınız bir kelimeyle karşılaşırsanız, '...' nin tanımı nedir diye de sorabilirsiniz.

25. 'Alexa, bana bir şaka söyle.'

Alexa'nın bir tür mizah anlayışı vardır ve sorarsanız rastgele bir şakayı tekrar okuyacaktır. Cihazınızdan yeni bir şey öğrenmek istiyorsanız 'Alexa, bana bir gerçek söyle' de deneyebilirsiniz.

26. 'Yakınlarda hangi Çin restoranları var?'

Alexa'nın Google Haritalar ve Apple Haritalar gibi sınırlı sayıda hilesi var. Bunlardan biri, yakınlarda bir restoran (veya başka herhangi bir işletme türü) arayabilmektir.

27. 'Alexa, yarın takvimimde ne var?'

Alexa, programınızda ortaya çıkan her şeyi takip etmenizi sağlayabilir, ancak öncelikle Alexa uygulamasında şu anda desteklenen Google ve Outlook ile bir takvimi bağlamanız gerekir.

28. 'Alexa, Spotify'da çal.'

Alexa uygulaması aracılığıyla bir Spotify Premium hesabı bağlarsanız, belirli bir sanatçıya ait şarkıları çalmanın yanı sıra türleri, bireysel çalma listelerini veya belirli parçaları belirleyebilirsin.

29. 'Alexa, 30 dakikalık bir uyku zamanlayıcısı ayarladı.'

Biraz Spotify müziğiniz veya çalmakta olan başka bir sesiniz olduğunda, uykuya dalmak isteyebilirsiniz, uyku zamanlayıcısı burada devreye girer. Bir süre belirleyin ve bitirdiniz.

30. 'Alexa, sipariş ver.'

Bu bir Amazon ürünü olduğundan, Prime üyesi olduğunuz sürece alışverişi kolaylaştırır ve Echo veya Echo Dot'unuzun ne satın aldığınızı anlamasını sağlayabilirsiniz.

Günün en iyi amazon yankı nokta fırsatları 655 Amazon müşteri yorumu İndirimli Fiyat Echo Dot (3. Nesil) - Akıllı ... Amazon Prime 39,99 £ 24,99 £ Amazon Echo Dot (3Rd Gen) Görüntüle ... very.co.uk £ 39,99 Amazon Echo'yu Görüntüle Dot (3. Nesil) JD Williams 49,99 £ Amazon Echo Dot (3. Nesil) Jacamo 49,99 £ Görüntüle Görüntüle En iyi fiyatlar için her gün 130 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz
  • Yankı yok mu? Diğer cihazlar da Alexa ile birlikte gelir