Close
  • Ana
  • /
  • Ses
  • /
  • En iyi 5 AV alıcısı

En iyi 5 AV alıcısı

Onkyo'dan bir bütçe bozucu, Yamaha'dan MusicCast çok odalı ve sınıfının en iyisi Arcam amiral gemisi ile burada herkes için bir AV alıcısı var.


Nedir bu, bu zırhlı büyüklüğündeki amplifikatörlerden hangisinin steroid kullandığını bile bilmiyorsundır-dir? Size bilgi verelim…

  • Ses için en iyi CD oynatıcılar
  • En iyi TV'ler
  • Tüm bu AV kablolarıyla harmanlanamaz mı?
  • En iyi ses çubukları ve ses tabanları

Sizin için en iyi AV alıcısını nasıl satın alabilirsiniz

Birkaç AV alıcısının güzellik ödülleri kazanması muhtemel olsa da, bu hantal ev sineması kutuları çok fazla işlevselliğe sahiptir. Tam donanımlı ev eğlence merkezleridir.

Tuzuna değer herhangi bir AVR, Bluetooth'u destekleyecek ve çoğunluğun yerleşik Wi-Fi'si de olacak. Spotify, Tidal ve Deezer gibi entegre müzik hizmetleri, Apple Airplay ve dahili Chromecast ile birlikte standart cazibe merkezleridir.

Bu günlerde, birkaç bütçe modelinin tümü Dolby Atmos 3D sesini destekliyor.


Deneyimsizler için Atmos, bir 5.1.2 (beş surround kanal, bir subwoofer çıkışı ve iki yükseklik kanalı) hoparlör konfigürasyonunda yedi amplifikasyon kanalına sahip ölçeklenebilir nesne tabanlı bir ses sistemidir.

Bu, 5.1.4 veya üzeri için dokuz hatta on bir kanala yükselir.


Alışveriş yaparken dikkat edilmesi gereken önemli bir husus, sağlanan HDMI sayısı, hem girişler hem de çıkışlar ve bunların 4K uyumluluğudur.

TV'nize bir HDMI çıkışı iyi görünebilir, ancak kurulumunuza bir projektör eklemek istiyorsanız, ikinci bir HDMI vazgeçilmez hale gelir.


Şimdi evin ışıklarını kısın ve bugün çeşitli fiyat noktalarında satın alabileceğiniz en iyi beş AV alıcısına yönelik rehberimizi okuyun.

Artan fiyat sırasına göre en iyi AV alıcıları

1. Onkyo TX-SR373

300 £ altındaki en iyi AV alıcısı

Satın alma nedenleri
+ İndirimli fiyat + Bluetooth akışı
Kaçınılması gereken nedenler
-Dolby Atmos yok-Wi-Fi yok Bugünün en iyi Onkyo TX-SR373 fiyatları Amazon 904 Amazon müşteri incelemelerine göz atın

Dolby Atmos yükseltici hoparlörleri barındıracak alana veya bütçeye sahip değilseniz, en iyi seçeneğiniz bir bütçe 5.1 alıcısıdır. Ve buen iyi bahis o at yarışında.

Onkyo'nun TX-SR373'ü matine bilet fiyatıyla gelir, ancak 4K'ya hazırdır ve oyun, kutu seti ve film geceleri için idealdir.


Dört HDMI girişi elde edersiniz ve Bluetooth üzerinden akıllı telefonunuzdan müzik akışı gerçekleştirebilir, Onkyo'nun DSP Gelişmiş Müzik İyileştiricisi ile melodileri bir gıdıklama gıcıklığı artırabilirsiniz.

Kurulum, bu fiyat noktasında olağandışı olan AccuEQ Oda Kalibrasyonu ile desteklenir. Alıcı, hem DTS-HD Master Audio hem de Dolby TrueHD formatlarının kodunu çözer ve kanal başına 135W güç santraline sahiptir.

Komşuları derinden kızdırmak için derine inmeniz gerekmediğinin kanıtı.

2. Marantz NR1607

600 £ altındaki en iyi AV alıcısı

Satın alma nedenleri
+ İnce tasarım + Bombastik çok kanallı ses
Kaçınılması gereken nedenler
-Görece düşük güç çıkışı-Yalnızca bir HDMI çıkışı Bugünün en iyi Marantz NR1607 fırsatları Amazon 29 Amazon müşteri incelemesine göz atın

AV alıcıları toplu olarak hak edilmiş bir üne sahip olabilir, ancak isterseniz bir ev 'zayıflaması' olması mümkündür. Teşekkürler, bütün hafta buradayım.

NR1607, Marantz ince AVR serisinin en son yinelemesidir ve sadece 105 mm uzunluğundadır. Boyut olmamasına rağmen, özelliklerden hiçbir ödün verilmez: bu iyi görünümlü, yedi kanalda 50w amplifikasyon, Dolby Atmos ve DTS: X kod çözme, en yeni HDMI giriş özellikleri ve ayrıca DSD dahil yüksek çözünürlüklü ses çalma. Kurulum Audyssey oda düzeltmesi ile desteklenir.

Yedi arka HDMI girişinin tümü HDCP 2.2 ile 4K'yı destekler, bu nedenle donanım bağlantıları için bolca fırsat vardır. Entegre Wi-Fi ve Bluetooth da sağlanmaktadır.

Bu yetersiz 7x 50w spesifikasyonuna rağmen, amfinin performansı hızlı çok kanallı yönlendirme ve muazzam netlik ile enerjik. NR1607 ayrıca iki kanallı müzikle şaşırtıcı derecede çeviktir.

Doldurmak için nispeten mütevazı bir ev sineması alanınız varsa, bu mutlaka denenmeli.

3. Yamaha RX-860

900 £ altındaki en iyi AV alıcısı

Satın alma nedenleri
+ Dinamik, pürüzsüz ses + MusicCast çok odalı
Kaçınılması gereken nedenler
- Makul ölçüde berbat arayüz - Yalnızca üç 4K HDMI girişi Bugünün en iyi Yamaha RX-860 fırsatları Amazon'a göz atın

Yamaha & rsquo; nın çok yönlü orta menzilli Dolby Atmos 4K AV alıcısı çoğu oda boyutuna uygun olmalı ve kulağa harika geliyor. Yedi kanallı bir tasarım, hem Dolby Atmos hem de DTS: X'in kodunu çözer ve Yamaha'nın MusicCast kablosuz çok odalı ses sistemini destekler.

RX-860 mükemmel yapı kalitesiyle büyük ve güzeldir (bir nevi).

Yedi adet arka HDMI girişi vardır, ancak bunlardan yalnızca üçü 4K HDCP 2.2 kaynaklarını destekler. Artı tarafta, hem televizyonu hem de bir projektörü beslemek istiyorsanız kullanışlı olan ikiz çıkışlar elde edersiniz.

Ethernet veya Wi-Fi üzerinden ağ kurabilir ve yayınlayabilirsiniz, ayrıca Bluetooth Apt-X de vardır.

AVR, kanal başına 100 watt olarak derecelendirilmiştir ve harika bir dinamik saldırıya sahiptir. Aynı zamanda yüksek çözünürlüklü ses ile inanılmaz derecede akıcı. Dosya uyumluluğu, 24 bit 192kHz FLAC ve DSD'yi içerir.

Ek özellikler: Yamaha & rsquo; nın akıllı YPAO oda kalibrasyon sistemi ve çeşitli Cinema DSP modları. Sessiz Sinema (diğer adıyla sanal surround), tüm kablolu kulaklıklarla çalışır ve incelemeye değer.

4. Denon AVR-X4300H

1300 £ altındaki en iyi AV alıcısı

Satın alma nedenleri
+ Muhteşem ses + HEOS çoklu oda
Kaçınılması gereken nedenler
-Karmaşık kurulum Bugünün en iyi Denon AVR-X4300H fırsatları Amazon 117 Amazon müşteri incelemelerine göz atın

Dokuz amplifikasyon kanalı sunan bu güçlü Denon, 5.1.4 veya 7.1.2 düzenini çalıştırmanıza izin verir - ve ek amplifikasyon için alanınız varsa tam 11 kanal (7.1.4) için işlem vardır.

Hem Dolby Atmos hem de DTS X kod çözme işlemlerini gerçekleştirir ve hatta Auro 3D'ye yükseltilebilir, ancak uyumlu hiçbir şeyin yanında, en iyi durumda olduğunu düşünmeniz gerekir.mümküngeleceğe hazır.

Otomatik kalibrasyon Audyssey'in en yüksek puan alan ve hecelenmesi zor MultEQ XPingtwitter2 sistemiyle gelirken, doğal olarak Wi-Fi artı Bluetooth var.

9x 200w olarak derecelendirilen bu Denon, gerçekten çok büyük bir güce sahip.

Çok kanallı görüntüleme ve geçici iletim mükemmeldir. Gişe rekorları kıran oyuncular oda sallama gücüyle oynarlar, ancak sessiz atmosferik şeyleri de iyi yapar. Yüksek çözünürlüklü ses dosyası desteği 24-bit / 192kHz WAV ve FLAC ile DSD'yi kapsar.

Alıcı, HEOS çok odalı özelliklidir, bu da daha büyük bir HEOS tüm ev ses sistemi ile entegre olacağı anlamına gelir.

Hatta bir CD çalabilir, bu girişi HEOS uygulaması aracılığıyla AVR'de kaynak olarak seçebilir ve ardından 'Party Zone' - woo! - müzik, bağlı herhangi bir HEOS hoparlörü aracılığıyla.

Tasarım ve bağlantı da tam anlamıyla birinci sınıf. X4300H, tümü 4K HDCP 2.2'yi destekleyen yedi adet arka HDMI girişi ile bakır kaplı bir kasa ve mono blok yapıya sahiptir.

Ayrıca üç HDMI çıkışı vardır, yani bir odaya hem düz ekranı hem de projektörü beslerken üçüncü HDMI'yı başka bir şeye yönlendirebilirsiniz.

Arcam AVR850

4500 £ altındaki en iyi AV alıcısı

Satın alma nedenleri
+ Heyecan verici ses kalitesi + DIRAC oda kalibrasyonu
Kaçınılması gereken nedenler
-Sadece yedi amfi kanalı-Miserly özellik listesi Bugünün en iyi Arcam AVR850 fırsatları Amazon'a göz atın

Arcam, yüksek kaliteli AV'ye farklı bir yaklaşım getiriyor: sizi keskin tutmak için size davranmak.

Burada birkaç fripperies var: Wi-Fi veya Bluetooth yok, Apple AirPlay bile yok, yüksek çözünürlüklü destek DSD'yi içermez ve AVR850, 5.1.2 Dolby Atmos'a çevrilen 'sadece' yedi kanallı bir tasarımdır. Yerleşim.

Bununla birlikte, modern özellikler açısından kısıtlamanızın geri dönüşü muhteşem sinema çevresi ve stereodur.

Başarısının anahtarı, son derece gelişmiş bir otomatik kalibrasyon sistemi olan Dirac Live'dır. Dinleme odanızın bir stüdyo mastering süiti gibi görünmesini istiyorsanız, Dirac Live ile EQ yapmak muhtemelen bunu yapmanın en iyi yoludur.

Arkaya yerleştirilmiş yedi HDMI girişinin tümü, HDCP 2.2 ile 4K'yı destekler ve üç HDMI çıkışı vardır.

AVR, malları teslim etmek için kanal başına 100W olarak derecelendirilmiş Arcam Sınıf G güç amplifikasyonunu kullanır.

Mekansal yerleştirme ve dinamik saldırı oldukça etkileyici. Dirac tarafından ince bir şekilde ayarlandıktan sonra, alıcı her kaynakta gergin ve etkilidir.

Bu, Arcam & rsquo; ın bugüne kadarki en iyi sese sahip AV alıcısı, kısacası ve eğer hazırsanız, satın almaya değer.