Close

Windows için en iyi 5 film uygulaması

İnsanlar Windows'u düşündüklerinde, ister bir belge yazmak, ister bir elektronik tablo oluşturmak veya sadece e-postalarınızı kontrol etmek olsun, çalışma fikri her zaman akla gelir.


Neyse ki, PC'nizin temelleri ayıklamak için bir araçtan çok daha fazlası olduğunu biliyoruz; Windows 10 aynı zamanda bir eğlence makinesidir.

En sevdiğiniz eğlence türü müzikse, gerçekten şanslısınız. Bir DVD sürücünüz varsa, bir CD yerleştirebilir ve parçaları dinlemek için Windows Media Player'ı kullanabilirsiniz, ancak bu artık işleri yapmanın oldukça eski bir yoludur. Spotify, Tidal ve TuneIn gibi hizmetler, doğrudan PC'nize müzik akışı yapma yolları sunar ve çoğunun kullanımı tamamen ücretsizdir.

Elbette, müziğinizin daha iyi ses çıkarması için bir çift kulaklık veya birkaç hoparlör takabilirsiniz, ancak - yine - bu biraz eski bir şapka. Bir Bluetooth hoparlöre erişiminiz varsa, makinenizi kullanarak hoparlöre bağlanabilir (yerleşik Bluetooth'a sahip olması koşuluyla) ve akışlı melodilerinizi kablosuz olarak ona ışınlayabilirsiniz, böylece hoparlörünüzü müzik.

Daha çok bir TV uzmanı iseniz, Windows sizi eğlendirecek pek çok şeye sahiptir. Yeni TV şovlarına ve filmlere erişmenin en kolay yolu, Netfl ix'e abone olmak ve Netfl ix uygulamasını bilgisayarınıza indirerek makinenize içerik akışı yapmanızı sağlamaktır. Alternatif olarak, zaten sahip olduğunuz filmleri VLC Media Player kullanarak izleyebilirsiniz - mkv gibi yüksek çözünürlüklü film dosyaları da dahil olmak üzere sahip olabileceğiniz herhangi bir formatı oynatır.


Bağlanın

Yine de hepsi biraz fazla kolay görünüyor ve ayrıca - ya tüm bu tür şeyleri büyük ekran TV'nizde izlemek istiyorsanız? Korkmayın, içeriği PC'nizden TV'nize bile kolayca aktarabilirsiniz. En basit yol, makinenizi bir HDMI kablosu kullanarak doğrudan TV'nize bağlamaktır - peki ya ona bağlanmak istemiyorsanız?

İçeriği TV'nize kablosuz olarak aktararak işleri süper kolay hale getirebilirsiniz. Bunu, Google Chromecast gibi bir cihaz satın alarak, onu TV'nize takarak ve Google Chrome'dan ona içerik 'yayınlayarak' yapabilirsiniz.


Yeni Google Chromecast incelememize göz atın

Doğal olarak, PC'niz de oyun oynamak için iyi bir şeydir, ancak en son gişe rekorları kıran oyunlarla başa çıkmak için süpersonik bir oyun donanımınız yoktur.Buharİster en yeni oyunlar isterse de aynı derecede eğlenceli, ancak her bilgisayarda mutlu bir şekilde çalışacak basit bağımsız oyunlar olsun, her yerde (2500+) en büyük oyun yelpazesini sunar. Uygulamayı yükledikten sonra, istediğiniz herhangi bir oyunu indirebilirsiniz.


En iyi Windows film uygulamaları

1. PLEX - Ücretsiz

Ücretsiz Plex yazılımını indirerek bilgisayarınızı bir Plex Media Server'a dönüştürün. Yapabilirsin

ardından bir Plex uygulamasıyla medyayı cihazlarınızdan herhangi birine aktarın.


2. Chromecast'e Akış - Ücretsiz

Bir Google Chromecast'i TV'nize takın, Google Cast'i indirin ve çevrimiçi veya çevrimdışı dosyaları doğrudan TV'nize ışınlayın.

Fiyat: 30 £ (Google Chromecast için)

3. Windows Movie Maker - Ücretsiz

Kendi filmlerinizi çekmeyi tercih ediyorsanız,Microsoft'un kendi yazılımısana izin verecek

videoları düzenleyerek saniyeler içinde paylaşabileceğiniz göreceli şaheserlere dönüştürün.

Fiyat: Bedava

4. Cloud Media Player - 5,39 £

Tüm videolarınızı OneDrive hesabınızda depolarsanız,bu kullanışlı oyuncuindirmelerini beklemeden anında yayınlamanıza olanak tanır.