Close
  • Ana
  • /
  • Saatler
  • /
  • Şu anda yatırım yapmak için en iyi 5 saat

Şu anda yatırım yapmak için en iyi 5 saat

Harika görünen ve değerini koruyacak (veya hatta potansiyel olarak değerini artıracak) bir saat satın almak istiyorsanız, doğru yere geldiniz.


Sık sık duyduğumuz bir soru: Hangi saat markalarının zamanla değeri artacak?

Kısa ve basit bir cevap var: Rolex veya Patek Philippe. Ama burada Rox Jewelers'ın yardımıyla yanıtladığımız daha uzun bir versiyonu da var.

Rox son zamanlarda, dünyanın en çok aranan saatlerini yaratmak için harcanan emeğin ve işçiliğin saf düzeyini vurgulamak amacıyla lüks saatçilik sanatı üzerine bazı araştırmalar yaptı.

Saat yatırımının üç temel unsurunu belirledi: marka tanınırlığı, talep ve nadirlik.


Bu üç sütunu hesaba katan ve saat uzmanları ile endüstri profesyonellerinin tavsiyeleriyle, Rox şu anda yatırım yapılacak en iyi beş saatin bir listesini oluşturdu.

Aşağıdaki seçime göz atın:


Yatırım yapılacak en iyi 5 saat:

yatırım için en iyi saatler: Tudor Heritage Black Bay

1. Tudor Mirası Kara Körfezi

Heritage Black Bay ailesine yeni eklenen bu dalgıç saati paslanmaz çelikten karakteristik unsurlarını Tudor'un tarihinden alıyor. Tudor'un 70 saatlik güç rezervine sahip çift yönlü rotor sistemli MT5602 kendinden kurmalı mekanik mekanizması ile donatılmıştır.


Uzman ne diyor:

İnsanların her zaman isteyeceği klasik parçalara sadık kalın ve 10 yıl sonra ilk harcamalarınızın çoğunu telafi edecek bir saatiniz olacak. Tudor'un son zamanlarda küllerden anka kuşu canlanmasına, görkemli bir şekilde ama köle gibi retro tarzı Black Bay tarafından öncülük edildi.

Şimdi, değerli metal yerine kurum içi bir mekanizma ile donatılmış ve her zaman çelikten (gösteriş, başarılı yatırımla ters orantılıdır!) Her zaman varmış gibi hissettiren zaten bir klasik. '

- Kyron Keogh, ROX Genel Müdürü


  • Tudor Heritage Black Bay'e yatırım yapın

yatırım için en iyi saatler: Rolex Submariner

2. Rolex Submariner

İkonik Rolex Submariner, tarihteki en başarılı dalgıç saatlerinden biridir. Rolex Manufacture 3135 mekanizma, 300 metreye (1.000 fit) kadar su geçirmez olan 904L paslanmaz çelik bir kasaya yerleştirilmiştir.

Uzman ne diyor:

Rolex'in çelik spor saatleri kesin bir yatırımdır, iki ya da üç yıldan daha eski ve orijinal fiyatından daha ucuza satılan örnekleri asla görmezsiniz. Bunun nedeni, Rolex'in en üst düzey lüks saat markası olması, Submariner'ları 1950'lerin öncü dalış saatidir ve her gün her şeyle takabilirsiniz. ''

- Simon de Burton, saat ve müzayede uzmanı

  • Rolex Submariner'a yatırım yapın

yatırım yapılacak en iyi saatler: Audemars Piguet Royal Oak Automatic

3. Audemars Piguet Royal Oak Otomatik

Royal Oak 280 parça ve 40 mücevherden oluşur, bu saatin gücünü kendinden kurmalı üretim kalibre 3120 mekanizması kullanır ve 60 saatlik güç rezervine sahiptir.

Uzman ne diyor:

Royal Oak, 1972'den beri neredeyse hiç değişmedi ve iyi bir nedenden ötürü - tasarımcısı Gérald Genta'nın sekizgen kasası ve entegre bileziği en başından beri yerinde idi. Bu tür bir bütünlük, hem duygusal hem de parasal bir ömür boyu sürecek bir değere dayanacaktır. '

- Kyron Keogh, ROX Genel Müdürü

  • Audemars Piguet Royal Oak Automatic'e yatırım yapın

yatırım yapılacak en iyi saatler: Omega Seamaster 300m

4. Omega Seamaster 300m

Bu Seamaster 300, 'vintage' Super-LumiNova ile kaplanmış rodyum kaplama kollara sahip kum püskürtmeli siyah bir kadrana sahiptir. Cilalı seramik çerçeve halkası Liquidmetal dalış ölçeğine sahiptir ve şeffaf kasa arkası anti-manyetik OMEGA Master Co-Axial kalibre 8400'ü içeride görmeyi mümkün kılar.

Uzman ne diyor:

James Bond'un tercih ettiği modeli satın aldığınızda, yeniden satış değeri diğerlerinden daha hızlı artan bir markayı satın alacaksınız. Dahası, yeterince dikkatli bakarsanız, çok yakında kullanımdan kaldırılacak olan Seamaster'ın quartz versiyonunu yine de bulabilirsiniz. Üretimi durdurulan saatler çok tahsil edilebilir ve şüphesiz vintage pazarında perakende olarak ektiğinizden daha fazlasını alacaksınız. '

- Lloyd Amsdon, Watchfinder'ın kurucu ortağı

  • Omega Seamaster 300m'ye yatırım yapın

yatırım yapılacak en iyi saatler: Panerai Luminor Base

5. Panerai Luminor Tabanı

Panerai Luminor Base, 56 saatlik güç rezervine sahip elle kurmalı Panerai OP I kalibreye sahip. İtalya'yı tasarladı, ancak İsviçre'de yapıldı.

Uzman ne diyor:

Panerai'nin kalın, yastık şeklindeki saatleri modern bir kült fenomendir ve yapabileceğiniz en iyi yatırımlardan biridir. Panerai'nin harika bir koleksiyoncu tabanı var ve küçük bir değişiklik olsa bile her model sınırlıdır, bu nedenle satın aldığınız Panerai çok yakında bir koleksiyon haline gelecektir. '

- Simon Sutton, Watches of Knightsbridge'de Direktör

  • Panerai Luminor Base'e yatırım yapın

Bunu beğendin mi?