Close
  • Ana
  • /
  • Sağlık
  • /
  • Neredeyse kesinlikle yaptığınız 5 büyük WFH duruş hatası

Neredeyse kesinlikle yaptığınız 5 büyük WFH duruş hatası

Birçoğumuz bir süredir evden çalışıyoruz ve bu yakın zamanda değişmeyecek gibi görünüyor. Bu, duruşunuza dikkat etmenin her zamankinden daha önemli olduğu anlamına gelir - kurulumunuz yanlışsa, kendinize ciddi zarar verme potansiyeli vardır.


Evden çalışırken iyi bir duruş sağlamak ve ağrı ve sızılardan (ve daha kötüsünden) kaçınmak için bazı basit ipuçları için okumaya devam edin. İşte muhtemelen yaptığınız hatalar ve bunun yerine yapmanız gerekenler.

1. Kanepeden kalkın

Elbette, kanepeniz muhtemelen ofis koltuğunuzdan daha rahattır. Ve sabah saat 7'de alarmınız çaldığında, kendinizi yataktan sürüklemek yerine bir dizüstü bilgisayara uzanıp birkaç saatlik çalışmayı hemen orada bitirme olasılığı hiç şüphesiz çekicidir. Ancak bir yataktan veya kanepeden çalışmak, sırtınıza herhangi bir iyilik yapmıyor.

'Uzun süre [bir yatakta veya kanepede] oturmak belinize çok fazla baskı yapıyor' diyorEMS İşleri. 'Evden çalışırken, kuyruk sokumunuz ve omuzlarınız sandalyeye yaslanmış halde bir masa veya masada oturun.'

için rehberimize gidinen iyi ofis koltuklarıİhtiyacınız olan desteği sağlamaktan daha çeşitli konforlu seçenekler için.


WFH duruş hataları: yataktan çalışma

(İmaj kredisi: Unsplash'ta Marta Filipczyk)

2. Uzat

Çalışma rutininize biraz esneme hareketleri ekleyerek kaslarınızın gerilmediğinden emin olun. 'Uzun süre çalıştıktan sonra gerilebilecek alanlarda birkaç kritik esneme yapmak için her gün biraz zaman ayırın.'


Herhangi bir özel ekipmana veya giysiye ihtiyaç duymadan yapabileceğiniz pek çok esneme hareketi vardır. EMS Works, çene germe, köşe göğüs germe ve göğüs uzantılarını önerir. Alternatif olarak, bunları deneyinmasa egzersizleri.

3. Kalk

Harika bir sandalyeniz olsa bile, bütün gün aynı pozisyonda oturmak sizin için pek iyi değil. Toplantılara yürüyerek gitmiyorsanız, masanızda oturduğunuzu fark ettiğinizden daha uzun zaman harcayabilirsiniz.


'Kan dolaşımını artırmak için gününüzü düzenli hareket anlarıyla ayırmalısınız. Evinizin veya odanızın etrafında bir yürüyüşe çıkın, giderken birkaç küçük esneme hareketi yapın.'

Ayrıca şunlardan birine yatırım yapabilirsiniz:en iyi ayakta masalarsize bütün gün oturmama seçeneği sunmak için.

4. Her şeyi elinizin altında tutun

EMS Works, 'Yanına yaslanmanın ve sürekli kalkıp tekrar oturmanın oturma şeklimizi ne kadar etkilediğine şaşıracaksınız' diyor. Masanızı yeniden düzenlemek için zaman ayırın ve ihtiyacınız olan şeylerin kolayca erişebileceğiniz bir mesafede olduğundan emin olun. Yeriniz kısıtlıysa, gün boyunca en düzenli olarak kullandığınız şeylere öncelik verin.

WFH duruş hataları: dağınık masa


(İmaj kredisi: Unsplash'ta Olena Sergienko)

5. Devam et

Kendini ayarladın ve dik oturdun, ama öyle mi kalıyorsun? EMS Works, 'Yaklaşık 15 dakika oturduktan sonra, insanların doğal olarak kamburlaşması yaygın bir durum' diyor. Düzenli aralıklarla ne yaptığınızı kontrol etmeye çalışın – gerekirse telefonunuzda bir hatırlatıcı kullanın – bu iyi duruşu koruduğunuzdan emin olmak için.