Close

Google'ın şu anda üzerinde çalıştığı ezber bozan 5 teknoloji

Google I / O 2017'nin ilk günü bitti ve Google bize üzerinde çalışmakta olduğu en heyecan verici şeyleri gösterdi. Gidip iki saatlik açılış konuşmasını izleyebilir ya da Pingtwitter’ün mükemmel kısaltılmış notlarına bakabilirsiniz.

Google, makine öğreniminden YouTuber'lara bahşiş vermeye kadar her şeyi, aradaki yeni nesil Android'e harika bir bakışla ele aldı.

Daha fazlasını okuyun: Google Home Hub incelemesi: Google'ın gelişen akıllı evinde bir sonraki adım

Yani, daha fazla uzatmadan, Google'ın geçen yıl duyurduğu en önemli şeyler bunlar.


Resim kredisi: techradar

Google Lens yakında dünyayı ele geçirecek

Robotlar dünyayı ele geçirdikten sonra, her şeyin başlangıcı olarak, Google'ın robotları görmesini sağladığı bu güne dönüp bakacağız. Google Lens, bir dizi farklı kamera teknolojisi için kullanılan genel bir terimdir. Bizim için en etkileyici ve faydalı olanı, iyi bir fotoğrafı neyin iyi yaptığını öğrenip daha iyi hale getirmek için enstantanelerinizi düzenleyebilmesidir. Örneğin Lens, softball oynayan bir kızın bu görüntüsünü engelleyen parmaklığı otomatik olarak kaldırabilir.


Google Lens ayrıca fotoğraflarınızı veri için tarayabilir, ayrıntıları göster veya WiFi şifreleri gibi şeyler arayabilir. Bu veriler daha sonra harekete geçirilebilir, böylece bir parola yazmadan otomatik olarak bir WiFi yönlendiriciye bağlanabilir. Veya bir müzik etkinliğiyle ilgili bazı ayrıntıların resmini çekerseniz, Lens Ticketmaster rezervasyon sayfasını açar ve takviminize bir hatırlatıcı ekler. Oldukça akıllı, değil mi?


Google Asistan çok daha fazlasını elde etmek üzere, Assistant-y

Google, geçen yıl Asistan'ı başlattığında bazı büyük vaatlerde bulundu; onunla sohbet edebileceksiniz, bir restoran masası rezervasyonundan size kedilerin komik videolarını göstermeye kadar güneşin altında her şeyi yapabileceksiniz.

Google Asistan'ın, farklı bir adla, ancak çok daha iyi yeteneklere sahip olmayan, giden Google Asistan'a çok benzediğini hemen fark ettik. Görünüşe göre Asistan bir uşak okuluna gitti ve yol boyunca bazı yeni numaralar aldı.

Asistan'da artık bazı Google Lens akıllıları var. Ayrı bir uygulama açmanıza gerek kalmadan kamerayı kullanarak metni çevirir veya örneğin ilginç bir kitap görürseniz Asistanınızı tutabilir, Lens simgesine dokunabilir ve yazar hakkında bilgi alabilirsiniz. kitap ve incelemeler.

Oh, ve Google Asistan iOS'ta mevcut olacak. Siri'ye parası için bir şans vermeli, ancak muhtemelen ana düğmeyi basılı tutmak yerine bir uygulamayı açmanız gerekeceği gerçeği onu daha az kullanışlı hale getirecektir.


Google Home, Amazon Echo'dan öğreniyor

Artık onu Amazon Echo'ya daha çok benzeyen (kötü bir şey değil) özellikleriyle daha akıllı bir ev arkadaşı.

Chromecast ile eşleştirildiğinde, izlemeniz için videolar önerir ve sadece içinde ne olduğunu söylemek yerine haftalık takviminizi göstermek gibi görsel uyarılar verir.

Ev proaktif olacak ve uçuş gecikmeleri ve trafik uyarıları gibi şeyler için size önceden bildirimler verecek.

Ayrıca, Home'u 'annemi ara' diyebilen ve annenizi arayabilen bir hoparlörlü telefona dönüştüren düzgün bir arama işlevi de vardır. Buradaki gerçekten akıllı yenilik, partneriniz veya ev arkadaşınız 'annemi ara' derse, sizin yerine onlarınkini arayacak olmasıdır.

Google, geliştiricilerin kurcalamasına izin vermek için APK'nın APK'sını açtığından, Google Home Assist'in daha fazla cihazda açıldığını görmeye başlayacaksınız. LG, daha fazla markayla birlikte cihazlarına geleceğini duyurdu.

Google Home güncellemeleri hakkında daha fazla bilgi edinin

Google, mobil sanal gerçekliği bir sonraki seviyeye taşıyor

Kabul edelim, mobil VR biraz saçma oldu. Google, daha güçlü, PC tabanlı kardeşinden bazı heyecan verici teknolojileri ödünç alarak bunu değiştirmeyi planlıyor.

Google, yeni Daydream kulaklıkları oluşturmak için HTC Vive ve Lenovo ile ortaklık kurdu. Heyecan verici olan şey, bunların yeni bir VR cihazları kategorisinin, bağımsız kulaklıkların parçası olması. İçlerinde bir telefona veya bir PC'ye bağlanmalarına ihtiyaçları olmayacak.

Yeni Google Daydream kulaklıkları hakkında daha fazla bilgi edinin

Android O, hayati değerlere odaklanacak

Ve son olarak, Android O'ya ulaşıyoruz. Görünüşe göre O, yıl içinde büyük bir güncelleme olmayacak, bunun yerine Google'ın dediği gibi 'hayati değerlere' odaklanacak. Bunlar, daha hızlı önyükleme süreleri, daha uzun pil ömrü ve kötü amaçlı yazılımların ortadan kaldırılmasını içerir.

Ayrıca Bildirim Noktaları (iOS'a benzer), iyileştirilmiş kopyala ve yapıştır, paylaşılan Fotoğraf kitaplıkları ve resim içinde resim modu gibi bazı harika kullanıcı arayüzü güncellemeleri de vardır.

İşletim sisteminin tam sürümünün bu yaz sonunda çıkmasını bekleyebiliriz.

Android O hakkında daha fazlasını okuyun

Bunu beğendin mi?