Close

Brompton satın almak için 5 neden

Kısa bir süre önce Brompton katlanabilir bisikletini burada Pingtwitter Towers'ta incelemeye aldık ve söylemeliyiz ki, gerçekten keyif aldık.


Brompton bisikletlerinden haberi olmayanlar için, belki de makul derecede taşınabilir bir boyuta katlanabilen ve sonra alınıp taşınabilen en üst düzey banliyö bisikletidir. Şirket 1975'te başladı ve o zamandan beri tasarımı çok fazla değişmedi.

İşte bir Brompton'u düşünmeniz gerektiğini düşündüğümüz beş neden ...

1. Brompton bisikletleri sürmek şaşırtıcı derecede keyiflidir

Küçük tekerlekleri ve uzun koltuklarıyla aptal görünebilirler, ancak bu bisikletlerin sürmesi şaşırtıcı derecede kolaydır. Ofisimizin dışındaki arnavut kaldırımlı sokaklar bile bunu engelleyemez (yine de sonunda bir dolguyu sallayabilirler).


Özellikle yokuşlarda hızlanmayı son derece kolaylaştıran altı vitesli bir modelimiz vardı.

Tabii ki, onu normal bir bisiklet gibi süremezsiniz - kaldırımlardan atlamayı ve tekerlekleri kullanmayı sevmez. Ama o kadar iyi düzenlenmişler ki, takip eden bir rüzgarla, tam boyutlu atlarda birçok biniciyi geride bırakabilirsiniz. Yine de sizi uyarmalıyız ki bu bazı, daha sert bisikletçiler için pek de iyi gitmiyor.


Böyle küçük bir şey için şikayet edemezsiniz.

2. Katlanması ve açılması kolaydır… Bir kez asıldığınızda

Brompton'u alır almaz ve kutudan çıkarır çıkarmaz, onu nasıl açacağımızı bulmak için bir saat harcadık. Biz böyle başladık:


Elbette, talimatları okuyabilir veya bir YouTube videosu izleyebilirdik, ama bunda eğlence nerede?

Birkaç gün sonra bileği birkaç saniye içinde ustaca hareket ettirerek açıyorduk.

Bir kez çöktüğünde onu taşıyabilir veya yuvarlayabilirsiniz. Ancak en hafif model bile 9,6 kg ağırlığındadır ve bu hafif değildir. Aynı zamanda oldukça hantal ve dolu bir banliyö treninde ideal değil (her ne kadar hala tam boyutlu bir bisikletten daha iyi olsa da).

3. Çalınma olasılıkları daha düşüktür


Çok kolay katlanabildikleri için, onları bir çite veya bisiklet askısına asma kilitle kilitlemek yerine, gittiğiniz her yere yanınızda götürebilirsiniz. Günün çoğunda bir masanın altında oturduk.

O halde tek sorun, unutkan olmanız ve bunu Starbucks'ta bırakmanızdır.

4. Bromptonlar sizin için özel olarak üretilebilir

Raftan satın almak çok sıkıcı. Brompton bir ton kişiselleştirme seçeneği sunar - böylece motosiklet, estetiğinize ve sürüş tarzınıza uyacaktır.

Rengi, gidon şeklini, vites kutusunu, çerçeve malzemesini, çamurlukları, seleyi seçebilirsiniz. Hemen hemen bisikletin herhangi bir parçası.

5. Her Brompton, Britanya'da gururla üretilir

Mirasından gurur duyan Brompton, şirket kurulduğundan beri Londra'da bulunuyor. Her bisiklet, aynı zamanda motosikletlere benzersiz 'imzasını' da ekleyen yetenekli ustalar tarafından elle lehimlenmiştir.

Özellikler

Fiyat:en düşük £ 785
Ağırlık:9,6 kg ile 13,6 kg arası
Katlanmış boyut:585 mm yükseklik x 565 mm uzunluk x 270 mm genişlik

Bunu beğendin mi?