Close
  • Ana
  • /
  • Saatler
  • /
  • Ucuz bir saate ihtiyaç duymanız için 5 neden

Ucuz bir saate ihtiyaç duymanız için 5 neden

Hepimizin bileğimizde fiyatı, soyağacı ve klasik bir spor otomobilin mekanik karmaşıklığına sahip güzel bir İsviçre saatine sahip olmasını istesek de, gerçekte bu tür saatler yüzde bir içindir.

Geri kalanımız için - ya da koleksiyonunu riske atmadan büyütmek isteyenler için - daha düşük fiyatlı saatler aynı derecede çekici olabilir. Birçoğu hala harika görünüyor ve saati doğru söylüyor, ancak daha pahalı bir saate sahip olmanın getirdiği endişeden (ve sigorta ihtiyacından) yoksun.

  • best-watches-men-2020-under-200

1. Uygun fiyatlar

Evet, bariz olanla başlıyoruz. Ucuz saatler, pazarın birinci sınıf İsviçre ucundan önemli ölçüde daha uygun fiyatlıdır. Bu, Mondain, Tissot ve tabii ki Swatch gibi İsviçre markaları 200 sterlin ve hatta 100 sterlin altında bir dizi seçenek sattığından, saatçilik yuvasından tamamen kaçınmanız gerektiği anlamına gelmez.

Buradaki temel fark, bunların mekanik yerine kuvars saatler olma eğiliminde olmasıdır. Ancak bunun sizi ertelemesine izin vermeyin, çünkü kuvars saatler daha doğru zaman tutma eğilimindedir, çok daha az hareketli parçaya sahiptir, servis gerektirmez ve bir arabanın fiyat etiketi ile bir şey bağlama yükü ile gelmez. bileğin.


fırıldak

(İmaj kredisi: spinnaker)

2. İyi tasarım

Düşük bir fiyat, otomatik olarak daha az ilgi çekici bir tasarım anlamına gelmez. Uygun fiyatlı bilekliklerde değerli metaller ve karmaşık hareketler mümkün olmasa da eğlenceli, ilginç ve ilginç tasarımlar bol miktarda bulunur. Mondaine'in şık İsviçre demiryolu saati tasarımından Swatch'ın parlak ve eğlenceli seçeneklerine ve Rotary'nin klasik estetiğine kadar.


Daha ucuz saatler, daha pahalı bir parçanın üstün yapı kalitesinden yoksun olabilir ve sonuç olarak nesiller boyu kullanıma dayanma olasılığı düşüktür. Ancak tek kullanımlık olmaktan uzaktırlar ve iyi bir özenle hala uzun süre dayanabilirler. Kuvars olduğundan pili değiştirmek genellikle ucuz ve kolaydır ve neredeyse tüm saatler, kayışları takmak için aynı endüstri standardı halkaları kullanır, bu da kayışı değiştirmeyi ve saatinizin görünümünü minimum masrafla değiştirmeyi kolaylaştırır.

3. Koleksiyonunuzu oluşturmanın harika bir yolu

Saatçilik hayranıysanız, bir saat nadiren yeterlidir. Lüks bir İsviçre saatiniz olsa bile, daha ucuz saatler koleksiyonunuzu makul bir bütçeyle genişletmenin harika bir yoludur.


Prestijli bir marka adı veya değerli metalden yoksun olabilirler, ancak kendi başlarına büyüleyici olabilirler. Her neyse, herkes bir Rolex'in neye benzediğini bilir, böylece bileğinizdeki 100 sterlinin altındaki kuvars kalabalığın arasından sıyrılabilir ve hatta diğer saat hayranları için bir konuşma noktası görevi görebilir.

Daha düşük fiyatlı saatlere göz atmak, sektör hakkında daha fazla bilgi edinmenin ve daha önce hiç duymamış olabileceğiniz daha küçük, bağımsız işletmelerle tanışmanın eğlenceli bir yoludur.

Casio A168WA-1EVET saat

(Resim kredisi: Casio)

4. Pahalı saatinizin ne zaman evde kalması gerektiği

Genellikle sağlamdırlar ve asla ulaşamayacağınız derinliklere kadar su geçirmezdirler, ancak lüks saatler günlük kullanım sırasında yine de hasar görebilir. Paslanmaz çelik kolayca çizilebilir, deri kırışabilir ve aşınabilir, kulplar zamanla bükülebilir ve bilezikler esneyebilir. Değerli İsviçre saatinize bir mola vermek için daha ucuz saatler devralmaya hazır - ve onlara zarar vermek veya kaybetmek çok daha az korkutucu.


Bir saat koleksiyonunun etrafında dönmek eğlenceli olabilir ve her gün bir İsviçre saatini takmak son derece ödüllendirici olsa da, onu değiştirmeyi seviyoruz. Böylece her gün farklı bir görünüm elde ediyoruz ve koleksiyonun daha değerli bir üyesini giymek, daha az giyildiğinde daha da özel hissettiriyor.

Ucuz olanları bile birden fazla saat açmak, spor salonunda, spor yaparken, bahçede çalışırken veya saatin zarar görebileceği başka herhangi bir şey yaparken pahalı bir şey giymekten kaçınabileceğiniz anlamına gelir.

5. Hala zamanı iyi söylüyorlar (hatta daha iyisi)

Bir başka bariz olanı, ancak ucuz saatlerin zamanı pahalı olanlar kadar iyi gösterdiği gerçeğiyle bitirmeye değer. Aslında, ekonomik bir kuvars saat, pahalı bir mekanik İsviçre seçeneğinden çok daha doğru olabilir. Ayda artı veya eksi 20 saniyelik doğruluktan bahsediyoruz, bu da saatin bir yıl veya kullanımdan sonra dört dakika kadar kısa bir sürede bitebileceği anlamına geliyor. Pek çok mekanik saat, bu kadar doğru zaman işleyişini ancak hayal edebilirdi.

Sonuç olarak, ucuz bir saat satın almak kötü bir şey değildir. Sadece zamanı söyleme işini yapan bir cihaza ihtiyacınız olabilir, bu durumda 10 sterlinin altındaki bir Casio ihtiyacınız olan her şeyi yapacak ve aynı zamanda bir moda ikonu olacak. Biraz daha fazla harcayın ve büyük ve küçük, yaşlı ve genç saat şirketlerinden çok çeşitli stillerin kilidini açın.

Hepsi zamanı doğru söyler, çoğu kayışlarını istediğiniz herhangi biriyle değiştirebilir, pilleri yıllardır olduğu gibi ve kuvars hareketleri son derece hassastır. Daha pahalı alternatifler kadar sağlam olmayabilirler, ancak düşük fiyatları, korkmadan giyilebilecekleri anlamına gelir.

Bunu beğendin mi?