Close
  • Ana
  • /
  • Oto
  • /
  • Her zaman yanınızda bir atlama marşına sahip olmanız için 5 neden

Her zaman yanınızda bir atlama marşına sahip olmanız için 5 neden

En son boş bir araba aküsü ile uğraşmak zorunda kalmanızın üzerinden uzun zaman geçmiş olabilir, ancak bu olduğunda bu büyük bir rahatsızlık olabilir. Arabanızı çalıştıramamak gününüzü mahvedebilir ve dost canlısı bir komşunun bir çift atlama kablosu ve açık bir motor kaputu ile kurtarmaya gelmesi her zamankinden daha az olasıdır.

Kendinizi zor bir durumdan hızlı ve kolay bir şekilde çıkarmak için aşağıdakilerden birine ihtiyacınız olacak.en iyi zıplayanlar. Akünüzü yavaşça dolduran bir şarj cihazı yerine, takviyeli marş, aracınızı hemen çalıştırmak için bir elektrik şoku verir ve daha sonra kendi aküsünü şarj edip çalışır hale getirir.

İşte arabanızda her zaman bir atlama marşına sahip olmanız için beş neden.

1. Arabanızı anında çalıştırır

Yukarıda söylediğimiz gibi, takviyeli marş motoru, bitmiş bir akü için anında bir çözüm sunar. Tek yapmanız gereken marş motorunun iki kablosunu arabanıza ve aküsüne takmak, takviyeli marşı açmak ve ardından arabanızı normal şekilde çalıştırmak.


Araç akü şarj cihazları da faydalı olabilir, ancak bunlar motoru doğrudan çalıştırmak yerine aküyü yavaşça doldurmak için tasarlanmıştır. Bu nedenle, hızlı bir düzeltmeye ihtiyacınız varsa, hızlı başlatıcı tam size göre - kullanımlar arasında şarjlı tutmayı unutmayın.

2. Taşınabilir ve kullanımı kolay

Akü şarj cihazlarının aksine, takviyeli marşlar genellikle dikkate değer ölçüde küçük ve taşınabilirdir, çoğu zaman günümüzün bazı büyük güç bankalarından çok daha büyük değildir. Bazı modeller bir torpido gözüne kolayca sığar, ancak arabanızı çalıştırmak için ihtiyacınız olan tüm gücü sunar.


Ayrıca kullanımı çok kolaydır. Tek yapmanız gereken, takviyeli marş motorunun kırmızı pozitif kelepçesini araç aküsünün pozitif terminaline takmak, ardından siyah negatif kelepçeyi arabadaki biraz sağlam, temiz ve ideal olarak boyanmamış metale bağlamak. Şimdi sadece atlama marşını açın, ardından arabanızı normal şekilde çalıştırın.

Şimdi, bitmiş aküsüne biraz güç eklemek için aracı birkaç dakika çalışır durumda bırakın, ardından marş motorunu kapatın, kelepçelerini çıkarın, arabayı kapatın ve işiniz bitti.


Genel bir kural olarak, daha büyük takviyeli marş motorları daha güçlüdür, daha fazla şarj tutar ve daha büyük motorlu araçları çalıştırabilir. Ayrıca, daha küçük modellere göre şarj başına daha fazla başlatma sağlayabilirler.

3. Diğer cihazları USB bağlantı noktalarıyla şarj edin

Günümüzün hızlı başlatıcılarının çoğu, akıllı telefonlar gibi cihazları şarj etmek için USB bağlantı noktalarına sahip taşınabilir güç bankaları gibi çalışır. Henüz çok azı en yeni USB-C bağlantısını sunar, ancak USB-A, marş motorunu tekrar şarj etmek için kullanılan mini USB ile olağandır.

Kuşkusuz çok daha büyük olan bazı atlama marşlarında, normalde bir duvar prizine takacağınız cihazlara güç sağlamak için prizler bile bulunur. Bu şekilde, arabanızı temiz tutmak için jet yıkayıcılar ve elektrikli süpürgeler gibi dış mekan ürünlerine güç sağlamak için atlama marşını kullanabilirsiniz. Bu daha büyük başlatıcıların USB kablosu yerine bir duvar prizinden şarj edilmesi gerekir.

4. Genellikle entegre bir torç içerir

Büyük ve küçük birçok atlama başlatıcı, entegre bir LED el feneri ile birlikte gelir. Bu, her türlü nedenden dolayı kullanışlı olabilir, ancak özellikle arabanız gece çalışmıyorsa ve kaputun altını görmeniz gerekiyorsa.


Daha büyük atlama marş motorlarının el fenerleri, yere oturabilecekleri ve ne yaptığınızı görmenize yardımcı olmak için arabanıza doğru açılı olarak yerleştirilebilecekleri şekilde konumlanmıştır. Hatta bazıları daha iyi aydınlatma için bir çift meşale ile birlikte gelir.

Seçtiğiniz atlama başlatıcı bunu içermiyorsa, aşağıdakilerden birine yatırım yapmaya değer.en iyi meşalelerarabanızda bu gibi durumlara (veyabaş meşale, eller serbest aydınlatma için), telefonunuzun fenerine güvenmek yerine.

5. Düşündüğünüzden daha ucuz

Potansiyel olarak günü kurtarabilecek bir ürüne fiyat vermek zordur, ancak hızlı başlangıçlar söz konusu olduğunda, çoğu şaşırtıcı derecede uygun fiyatlıdır. Daha büyük ve dolayısıyla daha az taşınabilir olan modellerin bazıları yaklaşık 35 £ ila 65 £ arasında fiyatlandırılırken, daha kullanışlı taşınabilir seçeneklerin maliyeti 60 £ ila 200 £ arasındadır. Sadece aracınızın sahip olduğu motor boyutunu çalıştırmak için yeterince güçlü bir takviyeli marş motoru almayı unutmayın.

Sizi ikna ettik mi? O zaman Pingtwitter'ün kılavuzunu kontrol etmeniz gerekir.en iyi atlama marş, ihtiyaçlarınıza uygun en iyi ürünleri önerdiğimiz yer.

Bunu beğendin mi?