Close
 • Ana
 • /
 • Fitness
 • /
 • 2020'de HIIT egzersizlerini denemeniz için 5 neden… ve satın alınabilecek en iyi HIIT ekipmanı

2020'de HIIT egzersizlerini denemeniz için 5 neden… ve satın alınabilecek en iyi HIIT ekipmanı

HIIT'i neden denemelisiniz, sorabilirsiniz? Her şeyden önce, ne bileHIIT? Yüksek Yoğunluklu Aralık Eğitimi (HIIT) birkaç yıldır var ve birkaç nedenden dolayı son derece popüler olduğu kanıtlandı. HIIT antrenmanları, spor salonunda saatlerce zaman geçirmeyi haklı gösteremeyen ancak yine de egzersiz yapmanın faydalarından yararlanmak isteyen kişiler tarafından tercih edilir.


Ortalama bir HIIT egzersizi 30 dakikadan az sürse de, araştırmalar bir HIIT egzersiz rutini izlemenin insanlarda yağ kütlesini önemli ölçüde azaltabileceğini göstermiştir. HIIT antrenmanları, çok yüksek yoğunluklu egzersizlerin kısa patlamalarından oluşur - bunlar, kalp atış hızınızı maksimum kalp atış hızınızın% 90'ına çıkarır - ardından kalp atış hızınız% 60-70'e düştüğünde biraz daha uzun 'dinlenme' süreleri izler.

• Tamamı okuyunNike Metcon 6 incelemesi

Kalp atış hızları hakkında konuşmak: HIIT antrenmanları sırasında kalp atış hızı seviyenizi takip etmenin muhtemelen en iyi yolu, genellikle sadece adıyla anılan bir fitness akıllı saati takmaktır.koşu saati, genellikle gerçek zamanlı kalp atış hızı izleme özelliği sağlayan bir giyilebilir cihaz. Kalp atış hızınızı (ve diğer vücut ölçümlerini) izleyerek, egzersiz seanslarınızın kardiyo sisteminiz üzerindeki etkisini daha iyi anlayacaksınız. Bahsetmiyorum bile, kaç kalori yaktığınızı görmek de süper motive edici.

 • Hızlı yağ yakmak:nihai HIIT egzersizi
 • Yüksek Yoğunluklu Aralıklı Eğitim ile hızlı yağ yakma- fitness uzmanı Julia Buckley'den ipuçları ve püf noktaları
 • En iyi HIIT antrenmanı: bu dişli, daha hızlı ve daha verimli bir şekilde yağ yakmanıza yardımcı olur


PureGym'e bugün katılın |Düşük fiyatlar | Birleşik Krallık'ta 250'den fazla spor salonu | Hiçbir sözleşme
Spor salonuna katılmayı mı düşünüyorsunuz? PureGym, Birleşik Krallık'ta 250'den fazla üniteye sahiptir ve kaydolduğunuzda bir kişiye de ihtiyacınız olmayacaktır - fikrinizi değiştirirseniz istediğiniz zaman bırakın. Öğrenciler, sabit süreli üyeliklerde daha da fazla tasarruf eder:% 30'a varan indirim. Aşağıdaki butona tıklayarak size en yakın spor salonunu bulun.

HIIT egzersizlerini denemeniz için 5 neden

HIIT antrenmanları hızlıdır, ancak bu ısınmayı atlamanız gerektiği anlamına gelmez. Kalp atış hızınızın ısınmasını en üst düzeye çıkarmak istemeseniz de, yüksek yoğunluklu bir soğuk hindiye de girmek istemezsiniz. Kalbinizi ve kaslarınızı egzersiz için hazır hale getirmek için biraz akciğer yapın veya birkaç dakika atlama ipleri yapın.


Antrenmandan sonra iki şey yapmanız gerekecek: biraz protein alın ve kaslarınızı gerin. İlkini ayırmanın en uygun yolu, bir protein shake, bir karışım elde etmektir.protein tozuve su veya süt / süt ikamesi. Ayrıca birprotein çubuğuyerine.

Germe için bir köpük rulo veya başka bir tane alınmasaj aleti, oldukça ucuzlar ama yine de harika çalışıyorlar.


Ayrıca, HIIT antrenmanlarınız sırasında ve sonrasında, terleme yoluyla vücudunuzdan ayrılan suyu değiştirmek için biraz su için. Bir almayı düşünebilirsinizyeniden kullanılabilir su şişesiAyrıca tek kullanımlık plastiklerle çevreyi daha fazla kirletmek istemiyoruz.

neden HIIT

HIIT'e karşı yağın hiç şansı yok

(Resim kredisi: Fitbit)

1. HIIT daha uzun süre yağ yakar

Daha hızlı yağ yakmak istiyorsanız ve koşuya çıkacak veya yaşlarınızı harcayacak zamanınız yoksaçapraz eğitmenlerHIIT bunun cevabıdır. Bu tür bir egzersizin, organları çevreleyen iç organ yağlarını bile verimli bir şekilde yaktığı ve bu nedenle uzun vadeli sağlığınız üzerinde çok ciddi olumsuz etkileri olabileceği kanıtlanmıştır.


Daha da iyisi, HIIT egzersizlerini yapmak, egzersizi bitirdikten sonra bile yağ yakacaktır. Bazı araştırmalar, egzersizden sonra vücudunuzun 24 saate kadar yağ yakma modunda kalacağını göstermiştir.

 • Kavrama gücünü artırmak için en iyi egzersizler

neden HIIT

HIIT antrenmanları ile metabolizmanızı güçlendirin

(Resim kredisi: Fitbit)

2. HIIT metabolizmanızı hızlandıracak

İyileştirilmiş bir metabolizma hızı size birçok yönden yardımcı olabilir. Sadece metabolizmanız doğru çalışıyorsa kilo almanız daha az olası değildir, aynı zamanda sağlıklı bir metabolik sistem vücudunuzdaki toksinleri daha verimli bir şekilde atabilir ve yukarıda belirtildiği gibi, HIIT seansınızı bitirdikten sonra bile kalori yakabilir.

Bazı çalışmalarda, HIIT'in vücudunuzu karbonhidrat yerine yağdan enerji kullanmaya zorladığı ve yağ kaybetmeye daha da verimli bir şekilde yardımcı olduğu gösterilmiştir. Temel olarak, bir HIIT egzersiz vuruşu yapmak, vücudunuzun metabolizmasını, seans bittikten saatler sonra yağ yakma etkilerinin devam ettiği bir seviyeye başlatır.

Temelde, HIIT kullanarak günde sadece birkaç dakika egzersiz yaparak saatlerce yağ yakabilirsiniz.

neden HIIT

HIIT, gününüzde fazla zaman almaz

(Resim kredisi: Fitbit)

3. HIIT zaman açısından verimli

HIIT antrenmanları hızlıdır. Tabata rejimi gibi bazıları bir seferde yalnızca 4-5 dakika sürer. Daha uzun seanslar bile yarım saatten fazla sürmez, bu da HIIT'i meşgul insanlar için mükemmel bir egzersiz yapar.

Aynı nedenle, HIIT antrenmanları diğer antrenman türleri ile iyi çalışır. Bazı durumlarda, HIIT egzersizi yapan kişiler, özellikle bacaklarında kas kütlesi kazandılar. Direnç eğitimini HIIT seanslarıyla birleştirmek, kas kütlesi oluşturabilir ve her ikisini de yapmaktan daha hızlı yağ yakabilir.

neden HIIT

HIIT, VO2 maksimum seviyelerini artırmanıza ve kardiyo sağlığınızı iyileştirmenize yardımcı olabilir

(Resim kredisi: Fitbit)

4. HIIT, kardiyovasküler kalp sağlığını ve oksijen tüketimini iyileştirebilir

Yukarıdaki faydaların sizi ikna etmeye yetmemesi durumunda, işte akıllıca bir şey daha: HIIT, birkaç hafta içinde kaslarınızın oksijen tüketimini önemli ölçüde artırabilir. Çoğu zaman, VO2 maksimum seviyelerini zaman içinde iyileştirmek için uzun süreli bisiklet veya orta yoğunlukta koşmanız gerekir, ancak HIIT ile kas oksijen tüketimini önemli ölçüde artırmak için haftada dört-beş kez yalnızca 20 seans yapmanız gerekir. beş ila altı hafta.

Ayrıca, özellikle obez ve aşırı kilolu kişiler, düzenli olarak HIIT antrenmanları yapmak kan basıncını ve kalp atış hızını da düşürebilir. Ayrıca bir HIIT egzersiz rutininin kan şekeri seviyelerini de düşürebildiği gösterilmiştir.

Önemli: Obezite ile ilgili sorunlarınız varsa, lütfen yeni HIIT rejiminize başlamadan önce bir tıp uzmanına danışın. Çoğu kişi için işe yarayan şey kişisel olarak sizin için işe yaramayabilir ve özellikle sağlıkla ilgili konular söz konusu olduğunda her zaman üzgün olmaktansa güvenli olmak daha iyidir.

neden HIIT

HIIT'i yolda yanınıza alın

(Resim kredisi: Fitbit)

5. HIIT'i her zaman, her yerde yapabilirsiniz

Muhtemelen HIIT ile ilgili en iyi şey, çok fazla veya hiç ekipman gerektirmemesidir. Ayrıca, birçok farklı disipline uyarlanabilir: eğer varsakoşu bandıveya kapalıegzersiz bisikletizaten, bunlardan herhangi birinde bir HIIT seansına sahip olabilirsiniz.

Ancak genel olarak burpe yapmak, zıplayan krikolar veya dağ tırmanıcıları herhangi bir ekipman gerektirmez. Bunları istediğiniz zaman oturma odanızda, otel odasında veya sokakta yapabilirsiniz.

En iyi HIIT donanımı

HIIT yapmaya başlamak için çok fazla fitness ekipmanına ihtiyacınız olmayabilir, ancak doğru kıyafetleri, ayakkabıları ve giyilebilir ürünleri almak antrenmanlarınız sırasında konfor seviyenizi önemli ölçüde artırabilir.

HIIT antrenmanları çoğu durumda etrafta çok fazla zıplamayı içerir, bu nedenle tayt ve taytların yanı sıra spor yelekleri ve spor sütyenleri gibi dar giysiler önerilir.

 • Erkekler için en iyi kompresyon taytları: tüm fitness meraklıları için sadece en iyi koşu taytları ve spor taytları
 • En iyi yoga kıyafetleri: erkekler, kadınlar ve aşağı köpekler için yoga malzemeleri

en iyi hiit gear: Nike Air Zoom SuperRep


(Resim kredisi: Nike)

En İyi HIIT Gear - Nike Air Zoom SuperRep

Ayak tarağındaki Zoom Air yastıklamayı kullanmak, sadece ayakkabıların dinamik görünmesini sağlamakla kalmaz, aynı zamanda darbe koruması ve tepki kabiliyeti sağlamaya da yardımcı olur. Ortadaki oldukça dikkat çekici 'burpee kırılması' başlangıçta bu ayakkabıların nasıl yuvarlanacağına gelince büyük bir endişe gibi görünse de, ağırlığınızı topuktan ayağa dağıtırken kemerin doğru miktarda 'ver' sağladığını doğrulayabiliriz. ayak topunuz.

İkisini ayırmak aslında ayakkabının normal, daha kalın tabanlı kondisyon ayakkabılarından daha fazla esneklik sağlar ki bu hoş bir sürprizdi. Ayakkabının üst kısmı, Nike'ın mevcut çapraz antrenman ayakkabılarının hayranlarının aşina olacağı nervürlü, nefes alabilen ağdan oluşuyor. Hafif, esnektir ve (en önemlisi) havanın ayakkabının içine ve dışına akmasına izin vererek egzersiz sonrası kokmuş ayak sendromunu önler.

Bugünün en iyi Nike Air Zoom SuperRep, Nike Kadınlar İçin Air Zoom ... DICK'S Spor Malzemeleri99,99 GörünümNike AIR Zoom SUPERREP HIIT ... Amazon Prime $ 164,49 Daha Fazla Teklif Göster En iyi fiyatları her gün 130 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz

en iyi HIIT donanımı: BodyPower Slam Ball


(Resim kredisi: BodyPower)

En iyi HIIT donanımı - BodyPower Slam Ball

Oturma odanızda kesinlikle bir çarpma topu kullanmayacaksınız. Slam topları gürültülüdür ve onları kullanırken biraz dokunmuş görünmekten kaçınmanın bir yolu yoktur, ancak aynı zamanda çok yönlüdürler ve çok çeşitli kas gruplarını çalıştırarak mükemmel bir çok yönlü egzersiz sağlarlar.

HIIT'i bir çarpma topuyla gerçekleştirmek biraz özveri gerektirir ve herhangi bir gerginlik veya yaralanmadan kaçınmak için iyi forma odaklanmak önemlidir. Yine de, ağır bir topu defalarca yere ezmek kanın pompalanmasına neden olduğu ve harika hissettirdiği için buna değer.

Bugünün en iyi Bodypower Slam Ball fırsatları Benzer Amazon ABD Amazon'u Görüntüle Fiyat bilgisi yok Amazon'u kontrol edin En iyi fiyatlar için her gün 130 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz

En iyi HIIT donanımı: Dr Dre Powerbeats Pro

(Resim kredisi: Beats)

En iyi HIIT ekipmanı - Beats by Dr Dre Powerbeats Pro

Bu Beats'i yenemezsin. Bir adı ve yüzeysel olarak önceki Powerbeats tomurcukları ile bir görünümü paylaşıyorlar, ancak bu gerçek kablosuz güç üniteleri, ses kalitesi ve uyum güvenliği söz konusu olduğunda kesinlikle seleflerini eziyor.

Tam ses kalitesi ve tamamen kulaklarınızdan yanlışlıkla çıkarılması imkansız olduğu için Powerbeats Pro, spor salonu ve koşu için kablosuz kulaklıkların altın standardıdır.

 • En iyi çalışan kulaklıklar
Günümüzün en iyi Beats Powerbeats Pro fırsatları Dr. Dre'den İndirilmiş Fiyat Atımları - Powerbeats ... En İyi Satın Al $ 249,99 $ 149,99 İndirimli Fiyatı Görüntüle Powerbeats Pro Kablosuz ... Amazon Prime $ 249,95 $ 169,95 Daha Fazla Teklif Göster Her gün 130 milyondan fazla ürünü en iyilerini kontrol ediyoruz Fiyat:% s

en iyi HIIT donanımı: Fitbit Versa 2

(Resim kredisi: Fitbit)

En iyi HIIT donanımı - Fitbit Versa 2

Fitbit Versa'yı ve Fitbit Versa Lite'ı popüler yapan tüm harika özelliklere ek olarak Fitbit Versa 2 ile yerleşik Alexa ses asistanı gibi ek özelliklere sahip olursunuz.

Su geçirmezdir ve kalp atış hızını bilekten ölçen entegre kalp atış hızı sensörlerine sahiptir, ayrı bir göğüs kemeri satın almaya gerek yoktur. Ayrıca bir GPS çipi ile birlikte gelir, kursu veya HIIT egzersizlerinizi izlemeniz gerekmeyecek, ancak muhtemelen Fitbit Versa 2'yi HIIT egzersizlerinizi izlemekten başka şeyler için kullanacağınızı düşünürseniz, yararlı olabilir.

Ekran harika, Fitbit Versa 2'nin uyumu da öyle. Ve hepsi de çok makul bir fiyata.

Günün en iyi Fitbit Versa 2 fırsatları Fitbit Versa 2 Health ve ... Amazon 159,99 $ İndirimli Fiyatı Görüntüle Fitbit Versa 2 Smartwatch Walmart199,95 ABD doları 178,95 ABD doları GörünümDaha Fazla Teklif Göster Her gün 130 milyondan fazla ürünü en iyi fiyatlar için kontrol ediyoruz