Close
 • Ana
 • /
 • Saatler
 • /
 • Her meraklı kişinin sahip olması gereken 5 saat türü

Her meraklı kişinin sahip olması gereken 5 saat türü

Saatler için bir tutku geliştirdiyseniz (umarım Pingtwitter'ün oldukça mükemmelkapsamı izle) ve doğru yere geldiğiniz bir koleksiyon başlatmak istiyorsanız.

Tek yapmanız gereken uzun listemize bakmak.erkekler için en iyi saatlerve biraz bunalmış hissetmeye başlayacaksınız, orada çok fazla seçenek var.

Saatin türüne ve takacağınız duruma göre beş basit kategoriye indirebilirseniz, satın alma kararlarınızı çok daha kolay hale getireceğini düşünüyoruz.

Bu nedenle, bunu akılda tutarak, her saat tutkununun sahip olması gereken beş saat türü ve her bütçeye uygun bazı örnekler.


Elbise İzle

 • Resmi durumlarda takmak için sade bir saat

Listemizdeki ilk stil, yalnızca resmi kıyafetleri veya bir takım elbiseyi tamamlama görevi olan bir elbise saatidir.


Bu nedenle dress watch modelleri genellikle çok sade, basit ve abartısızdır.

Elbise saatleri bileğinizle doğru orantılı olmalı, bir gömlek manşetinin altına sığacak kadar ince olmalı ve metal, deri ve renklerin eşleştirilmesi için standart kurallara uyulmalıdır.


İşte bazı örnekler:

Dalış İzle

 • Sahip olacağınız en çok yönlü saat

Bir dalış saati, sahip olacağınız en çok yönlü parçalardan biridir. Bir takım elbise ile giyilebilecek kadar akıllılar (-eBond) ve hafta sonları giyilecek kadar rahat.

Dalış saatinin belirleyici özelliği, dalgıcın ne kadar süredir su altında kaldığını hızlı ve net bir şekilde görmesini sağlayan tek yönlü çerçevedir.


Elbette, doğruluk kadar suya dayanıklılık da önemlidir.

Gerçek bir dalış saati, en az 100 metreye kadar su geçirmezlik sağlayan ISO 6425 standardına uygun olacaktır. Bununla birlikte, ne kadar öderseniz, saat o kadar derine gidebilir.

Saat kordonu da korozyona dayanıklı bir malzemeden yapılmış olmalıdır, bu nedenle genellikle paslanmaz çelik, titanyum, silikon veya naylon kullanılır.

İşte bazı örnekler:

 • Rolex Submariner
 • Tudor Black Bay Mirası
 • /watches/dive/c60-trident-pro-600-range

Kronograf

 • Hafta sonu savaşçıları

Bir kronograf, hafta sonları takmak için mükemmel bir saattir, özellikle de bir dalış, zevkinize göre biraz fazla abartılı değilse.

Kronograflar, temelde kronometrelerdir ve saniye, dakika, saat ve hatta saniyenin onda birini ölçmek için geniş bir saniye ibresi veya birden fazla ikincil kadran özelliğine sahiptir.

İyi tasarlanmış bir kronograf kadranında (yukarıdaki Omega Speedmaster gibi) inanılmaz derecede tatmin edici bir şey var, çünkü yine de estetik açıdan hoş olsa da pek çok bilgiyi aktarabiliyor.

Kronograflar, Kronometreler ile karıştırılmamalıdır. Daha sonra, belirli bir hassasiyet standardını karşıladığı test edilmiş ve onaylanmış saattir.

İşte bazı örnekler:

Saha İzleme

 • Bahçıvanlık mı yapıyorsun? Dayanıklı bir saha saatini kullanın

Saha saatleri ilk olarak yirminci yüzyılın başında ordu için geliştirildi. Siviller için de hızla popüler bir stil haline geldi.

Geçmişi nedeniyle, bir saha saati çok sağlamdır, genellikle paslanmaz çelik veya alüminyumdan yapılmıştır, hafiftir ve yüksek kontrastlı kadranı ve büyük harfleri ile oldukça okunaklı olur.

Saha saatleri, hasar görmesi durumunda değiştirilmesi kolay ve ucuz olan kanvas veya deri kayışlara sahip olma eğilimindedir.

İşte bazı örnekler:

GMT izle

 • Bir jet sosyete için en iyi parça

GMT saati ilk olarak Rolex tarafından Pan Am pilotlarına hem varış noktasında hem de yola çıktıkları yerde zamanı takip etmeleri için bir yol sağlamak üzere geliştirildi.

& Ldquo; Pepsi & rdquo; ile ikonik Rolex GMT-Master çerçeve doğdu ve bir & ldquo; GMT kolu & rdquo; bu kırmızı ve mavi bezel üzerindeki 24 saatlik zaman ölçeğini gösterir.

Bu karmaşıklık, bir iş gezisindeki zamanı ve evdeki zamanı takip edebilen iş seyahatinde olanlar arasında hızla popüler oldu (ve hala popüler).

GMT saatlerinin çoğunda saati 24 saat formatında gösterebilen ekstra bir kol bulunurken, bazılarında ekstra bir saat dilimi göstermek için akrep ve yelkovan içeren ekstra bir kadran bulunur.

İşte bazı örnekler:

 • m126710blro-0001
 • Bell & Ross Vintage BR 123 GMT Otomatik
 • Döner Havana GMT