Close

iD Mobile sayesinde 5G ucuzluyor

Perakende şirketi Dixons Carphone'un bir parçası olan bütçe telefon sağlayıcısı iD Mobile, artık ağında 5G verilerini destekleyeceğini duyurdu. Bu, 2 GB veri ve sınırsız arama ve metin için yalnızca 6 £ 'dan başlayan SIM fiyatlarıyla, 5G almak için daha ucuz seçenekler olmadığı anlamına gelir.


iD Mobile'ın 5G'yi etkinleştirmesi pek de şaşırtıcı değil. “Sanal” bir ağ olarak, ağ omurgası, bir süredir 5G üzerinde çalışan Three tarafından sağlanmaktadır. Three'nin kendi müşterileri de 5G'yi ekstra ücret ödemeden kullanabiliyor, bu nedenle tüketicilere damlatılması şaşırtıcı değil.

iD web sitesine bakıldığında, şu anda sitede bulunan yalnızca 12 GB veri SIM anlaşması için £ 8 mutlak bir pazarlık gibi görünüyor. Bu, zamanla sınırlı bir tekliftir, bu yüzden eğer istiyorsanız, hızlı hareket etmeniz gerekir. Three gibi, iD'nin de aylık 16 £ olan ancak 24 aylık bir sözleşmeyle sınırsız bir veri tarifesi vardır. Bu, Three'nin genellikle 12 aylık sınırsız bir sözleşme sattığı fiyatla aynı fiyattır, bu nedenle yine iD burada daha ucuz değildir.

Yine de, çok fazla veri kullanmayan ve biraz tasarruf etmek isteyenler için iD Mobile muhtemelen oldukça iyi bir seçenektir. Three'nin 5G hızları, doğru koşullarda 1 gbps'nin kapısını çalan indirmelerle zaman zaman çığlık atacak kadar hızlıdır. Üçü ayrıca 5G için kullanılacak spektrumun büyük bir kısmına sahip ve bu ona oldukça rekabetçi bir kapsama alanı sağlayacak ve şirketin daha önce bazı alanlarda sıkışık ağlarla yaşadığı bazı sorunları önleyecektir.

İlginç bir şekilde, iD Mobile 5G ile bir uyarı veriyor. Yani, diğer sağlayıcılardan veya yalnızca doğrudan perakende satıştan satın alınan telefonlar 5G'yi desteklemeyebilir. Bunun nedeni, bu cihazlarda doğru profilin yüklü olmaması olabilir. Bu biraz garip görünüyor, çünkü iD Mobile bunları ihtiyacı olan herkese sunabilir, ancak belki de süper hızlı hizmet talebini yönetmenin bir yolu.


Basın bilgisine göre, ağ şu anda İngiltere'de 1.500 hücre sitesinden oluşan 265 5G konumuna sahip. Üçü, ağını 5G'ye geçirmek için 2 milyar sterlin harcıyor ve zaten 140MHz 5G spektrumuna sahip, diğer şirketler 90MHz'de maksimuma çıkıyor. Bu, Three'nin müşteri tabanını büyütmesine ve aynı zamanda potansiyel olarak EE'yi rahatsız etmesine yardımcı olabilir.

Bugünün En İyi SIM Fırsatları Benzerlerini Görüntüle Amazon ABD Amazon Fiyat bilgisi yok Amazon'u Kontrol Et En iyi fiyatlar için her gün 250 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz