Close
  • Ana
  • /
  • Telefonlar
  • /
  • 5G UK: Birleşik Krallık'ta 5G için ihtiyacınız olan telefonlar, ağlar ve fırsatlar

5G UK: Birleşik Krallık'ta 5G için ihtiyacınız olan telefonlar, ağlar ve fırsatlar

5G teknolojisi geliyorBirleşik Krallık'ta ve büyük ölçüde - ve 5G'nin ne olduğunu, ne zaman alabileceğinizi ve hangi 5G telefonlara ihtiyacınız olduğunu merak ediyorsanız, sizin için her şeyi açıklamak için buradayız. Hemen buradan (süper hızlı) hıza ulaşın.


Yepyeni 5G standardı, yükleme ve indirme hızları açısından nesiller arası bir sıçrama vaat ediyor ve zaten çok iyi bir5G telefonlarseçim için. Her yeni teknolojide olduğu gibi, ayrıntılara kafa yormak zor olabilir, bu yüzden yardım etmek için buradayız.

İngiltere'de 5G: 5G nedir?

5G İngiltere


Kendisinden önceki 4G gibi 5G, bir hücre ağında bekleyebileceğiniz yükleme ve indirme hızları açısından önemli bir ilerlemeyi temsil eder. Alacağınız kesin 5G hızları, cihazınıza ve sinyal gücünüze bağlı olarak değişecektir, ancak veri aktarım hızları büyük ölçüde iyileştirilmelidir - bu nedenle, örneğin filmler dakikalar yerine saniyeler içinde indirilir.


5G, hızdan çok daha fazlasıdır: aynı zamanda daha fazla kapasite ve daha fazla bant genişliği ile ilgilidir. Başka bir deyişle, kalabalık bir tren platformundayken veya bir futbol maçındayken sinyalinizi kolayca kaybetmemelisiniz. Bu artan kapasite, kendi kendine giden arabalardan ev sensörlerine kadar daha fazla cihazın her zaman bağlanabileceği anlamına gelir.

5G'nin verileri havada taşımak için kullandığı radyo dalgaları, 4G tarafından kullanılanlardan daha kompakttır, bu da daha dar bir alana daha fazla 1 ve 0'ın yerleştirildiği anlamına gelir. Daha da iyisi, 5G çipler ve antenler, üretim teknolojisindeki gelişmeler sayesinde önceki 4G modellerinden daha kompakt ve hafiftir.


İngiltere'de 5G: Hangi telefona ihtiyacım var?

5G İngiltereBu ultra yüksek hızlardan yararlanmak için ahizenizi yükseltmeniz gerekecek - telefonunuzun içinde 5G ağlarına bağlanmak için yeni bir 5G modem gerekiyor ve 2019'da ilk 5G telefonlar İngiltere'ye geldi. Elbette bu telefonlar, 5G kullanılamadığında 4G veya daha düşük bağlantı hızlarına geri dönüyor.

Bu ilk günlerde bile,5G telefonların seçimietkileyici ve bu telefonların daha fazlası zamanla görünmeye başlayacak.Samsung Galaxy S10ve Samsung Galaxy Fold'un her ikisinin de 5G modelleri mevcuttur ve aşağıdaki gibi telefonlar vardır.OnePlus 7 Pro 5G, Samsung Galaxy A90 5G veXiaomi Mi Mix 3düşünmek için de.

2020'de çok daha fazla 5G telefon yolda: hemen hemen her telefon üreticisinin bir tür 5G varyantı sunmasını bekleyebilirsiniz. Apple'ın da partiye katılması bekleniyor: henüz resmi değil, ancak söylentiye göre bir2020'de 5G iPhone.

  • Samsung Galaxy S10 Plus incelemesi

5G UK ağları: BT 5G UK

5G İngiltere BT


(Resim kredisi: BT)

BT, 'müşterilere en hızlı, en güvenilir mobil bağlantıları sağlamak' için 5G hizmetini başlattı. Haber, Temmuz 2019'da BT'nin Tüketici bölümü CEO'su Marc Allera'nın söylediği ile doğrulandı:

& ldquo; Müşterilerimizin hem hareket halindeyken hem de evde bağlantıda kalmasına yardımcı olmak için en iyi fiber ve mobil bağlantıları bir araya getiriyoruz. BT müşterileri için 5G'yi piyasaya sürmek, onlara İngiltere'nin en yoğun bölgelerinde en yüksek mobil hızları deneyimleme fırsatı verecek ve BT Plus müşterilerimiz 5G'ye kaydolmak için ilk fırsata sahip olacak. & Rdquo;

BT'nin 5G servisi artık Londra, Birmingham, Manchester, Edinburgh, Cardiff, Belfast, Glasgow, Newcastle, Liverpool, Leeds, Hull, Sheffield, Nottingham, Leicester, Coventry ve Bristol'un bazı bölgelerinde mevcut ve 2020'de daha fazlası da eklenecek.

Ne yazık ki, şu anda bu 5G iyiliğine erişmek için BT, kullanıcıların BT Halo geniş bant müşterileri olması gerektiğini de doğruladı (ve doğal olarak bir 5G telefona ihtiyacınız olacak). Halo için mevcut fiyatlar ayda 57,99 £ 'dan başlıyor.

5G UK ağları: EE 5G UK

5G İngiltere


EE, 5G'den çıktıhalihazırda yolunda gidiyor: İçeriye taşınmadan önce dış mekan 5G kapsamına odaklanıyor, Londra, Cardiff, Edinburgh ve Belfast'ın dört başkenti, Birmingham ve Manchester'ın erken yararlanıcılar olarak katılmasıyla.

O zamandan beri bu şehirlere Glasgow, Newcastle, Liverpool, Leeds, Hull, Sheffield, Nottingham, Leicester, Coventry ve Bristol katıldı, ancak bu konumlardaki kapsama başlangıçta sınırlı olacak. EE ayrıcaHTC 5G Mobil Akıllı Hub, evinizdeki diğer cihazlara 5G hızlarına kadar hizmet verebilir.

Telefonlar açısından, ağ zaten özel anlaşmalar imzaladıOnePlus 7 Pro 5G,Samsung Galaxy S10 5G,Oppo Renoyanı sıra LG ve HTC'nin 5G etkin noktası cihazları. Bu 5G cihazlarının tümü bugün EE'den temin edilebilir, bu nedenle 5G'den yararlanmak için beklemek zorunda değilsiniz.

İPhone için En İyi EE 5G Fiyatları Ekran Koruyucu ... Samsung Galaxy S10 5G Amazon $ 850,26 GörüntüleTüm fiyatları görünEn iyi fiyatlar için her gün 130 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz

5G İngiltere ağları: Vodafone 5G İngiltere

5G İngiltere


VodafoneTemmuz ayında 5G UK telefon ağını açtıİngiltere'nin yedi şehrinde: Londra, Glasgow, Liverpool, Manchester, Birmingham, Bristol ve Cardiff. O zamandan beri Birkenhead, Blackpool, Bournemouth, Guildford, Newbury, Portsmouth, Plymouth, Reading, Southampton, Stoke-on-Trent, Warrington ve Wolverhampton listeye eklendi.

5G hizmetini etkinleştiren ilk İngiltere ağlarından biri olan Vodafone, 5G teknolojilerini test etmeye başlayan ve 5G'yi bu yılın başlarında Manchester Havalimanı'na getiren ilk büyük oyunculardan biri olduğu için mantıklı geliyor.

Vodafone, 5G'nin de yaygınlaşmasıyla yıl boyunca ülke çapında daha fazla 'seyahat noktası' ortaya çıkacak. 2019'un sonunda, İngiltere genelinde 31 noktada (ve Avrupa'da daha pek çok yerde) 5G'yi piyasaya sürdü.

Vodafone'un sözleşmeli olarak sunduğu 5G telefonlar şunlardır:

İPhone için En İyi Vodafone 5G Fiyatları Ekran Koruyucu ... Samsung Galaxy S10 5G Amazon $ 891,54 GörüntüleTüm fiyatları görünEn iyi fiyatlar için her gün 130 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz

5G İngiltere ağları: O2 5G İngiltere

5G İngiltere


O2, 2019 yılı boyunca 5G teknolojisini kullanıma sunuyor ve 20 kasaba ve şehir artık birbirine bağlı (ve 2020'nin ilk yarısında 30 tane daha ekleniyor). Belfast, Cardiff, Edinburgh, London, Slough ve Leeds şimdiden bağlanmış durumda.

Bu şehirlerden birinde yaşamıyorsanız, bekleyişiniz biraz daha uzun olacak - O2, mobil cihazların piyasaya ilk çıkmasını beklemek istiyor gibi görünüyor. Resmi basın açıklamasına göre, `` İngiltere'nin diğer bölgeleri, 2020'den itibaren 5G telefonların daha geniş kullanılabilirliğiyle aynı zamana denk gelecek şekilde piyasaya sürülecek. ''

Desteklenen bir bölgede yaşayanlarınız şimdi 5G alabilir, O2, Samsung Galaxy S10 5G, Samsung Galaxy Note10 + 5G, Xiaomi Mi MIX 3 5G, Oppo Reno 5G ve Samsung Galaxy A90 5G dahil 5G telefonlar sunar. .

5G UK ağları: Üç adet 5G UK

Üç 5G UK


Üçü, 5G UK ağ kapsamı açısından savaşıyor.inşa etmeyi vaat ediyorBirleşik Krallık'taki en hızlı 5G ağı. Yine de, şu anda 5G hızlarına bağlanan tek şehir Londra ile zaman alıyor.

Artı tarafta, kullanıcılar mevcut SIM paketlerine ekstra bir ücret ödemeden 5G alabilecekler, bu da beklemeyi biraz daha kolay hale getiriyor. Bolton, Birmingham, Bristol, Bradford, Reading, Liverpool, Rotherham, Glasgow, Slough, Sheffield, Edinburgh, Leeds, Brighton, Manchester, Coventry, Cardiff, Derby, Hull, Middlesbrough, Leicester, Milton Keynes, Wolverhamption, Sunderland ve Nottingham dahil konumlar Listede sıradaki.

Yine de Three'den bir 5G telefonu alabilirsiniz - bu, yazım sırasında sözleşmeli olarak Huawei Mate 20 X 5G, Samsung Galaxy S10 5G ve Samsung Galaxy A90 5G telefonları sunuyor.