Close
  • Ana
  • /
  • Mutfak Teknolojisi
  • /
  • 2020'nin en iyi 6 bıçak bileyici: size avantaj sağlayacak manuel ve elektrikli bileme makineleri

2020'nin en iyi 6 bıçak bileyici: size avantaj sağlayacak manuel ve elektrikli bileme makineleri

Bıçakların keskinliğini olması gerekenden daha çabuk kaybetmemesi için yapabileceğiniz şeyler var: cam kesme tahtaları kullanmamak, doğru görev için doğru bıçağı seçmek veaslakesme kenarını tahta boyunca kazıyarak.


Ancak iş onları tekrar keskinleştirmeye gelince, yardım isteyebileceğiniz manuel ve elektrikli bıçak bileme makineleri vardır.

En iyi bıçak bileyici nedir?

Seramik hariç tüm Batı bıçakları için, Smart Sharp by Lantana bizim en iyi satın almamızdır. Sevgili bıçaklarınızı hazırlamak, keskinleştirmek ve bilemek için üç yuva kullanır ve dünya çapında hem en iyi şefler hem de pis şefler tarafından kullanılır.

En iyi bıçak bileyici nasıl alınır

Çoğu bıçak bileme makinesi hakkında bilmeniz gereken ilk şey, bunları Japon yapımı veya etkilenen bıçaklar üzerinde KULLANMAMANIZ gerektiğidir. Bunun yerine, bu bıçaklar için özel olarak yapılmış bir bileme taşı veya uzman bileyici kullanın.

Bilemek için iki yüzeyi kullanan bileyici türü, gerçekten sadece düz kenarlarında bilenmesi gereken tırtıklı bıçaklarla biraz şüpheli olabilir. Bu tür bir bıçağı bu şekilde mahvetme olasılığınız daha düşüktür, ancak gerçekten eski moda bir şefin bileme çeliği ile daha iyi durumda olursunuz.


Bir bileme taşı her tür bıçakta kullanılabilir ve ilk başta en iyi sonucu elde etmek bazen zor ve zaman alıcı olsa da, bıçaklarınız konusunda ciddiyseniz, genellikle en iyi yöntem olarak kabul edildiğinden, yapışmaya değer. bıçakları bilemek için.

Standart bileme makinelerinin aksine, hızlı ve kullanımı kolaydır ve bıçaklarınızı çok sık bileme gerektirecek kadar yoğun bir şekilde kullanmazsanız mükemmel şekilde iyi olacaktır - bu, profesyonel olmayan çoğu şef için geçerli olacaktır.


Son olarak, tüm varsayımları ortadan kaldıran, ancak daha pahalı olma ve belirli bıçak türlerine göre optimize edilmiş elektronik bıçak bileme makineleri vardır.

En iyi bıçak bileyici


1. Lantana'dan Smart Sharp

Japon olmayan bıçaklar için en iyi çok yönlü bileyici

Teknik Özellikler
Malzeme: Plastik Renk: Siyah
Satın alma nedenleri
+ Hazırlama, bileme ve bileme için üç yuva + Geniş tırtıklı ve düz kenarlı bıçakları keskinleştirir
Kaçınılması gereken nedenler
-Japon veya seramik bıçaklar için değil BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI Amazon 3 Amazon müşteri incelemelerine göz atın

Bu çok yönlü, elde taşınır en çok satan ürün, çeliği ve sertleştirilmiş çelik bıçakları hazırlamak, bilemek ve honlamak için seramik, tungsten karbür ve elmas çubuk bölümleri ile bileme için üç yol sunar.

Ergonomik tutamak, sağ ve sol kişiler için uygun olan maksimum tutuşu nedeniyle kullanıcılar tarafından sevilir ve elinizi sıkıca ve güvenli bir şekilde sapta tutmayı ve bıçakların yakınında tutmayı amaçlar. Bir dizi farklı bıçakta kullanmak için bir bıçak bileyici arıyorsanız, bu güvenli, uzman bıçak bileyici tam size göre olabilir.

2. PowerGrip özellikli AnySharp Bıçak Bileyici

Daha ucuz bıçakların kolay bilenmesi için en iyisi

Teknik Özellikler
Malzeme: Plastik Renk: Gümüş, mavi, siyah
Satın alma nedenleri
+ Güvenli emme tutacağı + Sertleştirilmiş bıçakları keskinleştirir
Kaçınılması gereken nedenler
-GÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI 8 £ Amazon'da görüntüle 10,49 £ Amazon'da görüntüle 10,49 £ Amazon'da görüntüle 375 Amazon müşteri incelemeleri

İlk seçimimiz gibi AnySharp bıçak bileyici, sertleştirilmiş çelik bıçakların yanı sıra tırtıklı kenarları da kullanabilir, bu da onu mutfak çekmecesine çok yönlü bir katkı haline getirir. Ancak en üst noktamızdaki Smart Sharp, baştan sona tedaviyi sunma becerisiyle kazanırken, AnySharp yeni başlayanlar ve biraz daha ucuz bıçaklar için daha iyidir.


Bu 'PowerGrip', bileyiciyi çalışma tezgahına güvenli bir şekilde bağlayan bir emiş sistemidir, bu nedenle ilk kez sinirli kullanıcılar için son derece güvenlidir ve bileme için 'optimum' açı zaten ayarlanmıştır.

AnySharp tam olarak ince değil - keskinleştirmek için biraz metal alabilir. Bu nedenle, bunun pahalı bir bıçağın, özellikle de tek kenarlı bir Japon bıçağının yanına yaklaşmasına izin vermeyiz. Ancak günlük yemek pişirmek için harika.

3. Küresel Kombinasyon Whetstone MS-471

Yüksek kaliteli bıçaklar için en iyi bileyici

Teknik Özellikler
Malzeme: Plastik, sentetik kum Renk: Mavi ve siyah
Satın alma nedenleri
+ Hasarlı bıçaklar üzerinde çalışır + Profesyonel dereceli sonuçlar
Kaçınılması gereken nedenler
- BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI yukarıdaki seçenekler kadar basit değil Amazon'a göz atın

Bıçaklar için neyin iyi olduğunu bilmek için Global'e güvenin - bu iki taraflı bileme taşı, çok keskin olmayan veya yontulmuş bıçakları kenardan geri getirmek için pürüzlü tarafı ve keskinliği korumak için orta pürüzlü tarafı ile hasarlı bıçaklara bile özen gösterir.

Büyük ve küçük korkuluklar, ister büyük bir şefin bıçağını ister küçük bir soyma bıçağını keskinleştiriyor olun, mükemmel açıyı korumanıza olanak tanır ve tutucusunun, kazaları önlemek için kaymayan bir tabanı vardır.

Setlerini en iyi durumda tutma konusunda ciddi insanlar için ciddi bir bıçak bileyici.

4. Salter Elektronik Bıçak Bileyici

En iyi değere sahip elektrikli bıçak bileyici

Teknik Özellikler
Malzeme: Paslanmaz çelik Renk: Gümüş ve siyah
Satın alma nedenleri
+ Kullanımı çok kolay + Sağlam, güvenli ve güvenilir
Kaçınılması gereken nedenler
- Tırtıklı veya Japon bıçakları için değil BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI £ 69.99 Amazon'da İncele

Bu Salter Elektronik Bıçak Bileyici, bıçaklarınızı keskinleştirmek için tüm tahmin ve homurdanma işlerini alır. Sadece bıçağı yerleştirin ve keskinleştirmek için dayanıklı seramik pimlerini kullanmadan önce bileyici kendi açısını ayarlayacaktır.

Paslanmaz çelik gövde güzel görünümlü ve dayanıklıdır ve tüm önemli bıçakların hasar görmesini önlemek için yerleşik bir korumaya sahiptir. Yine de, Japon veya tırtıklı bıçaklar için harika değil.

5. Robert Welch Signature El Tipi Bileyici

Yalnızca Robert Welch bıçakları için olmayan, güvenli hissi veren bir bileyici

Teknik Özellikler
Malzeme: Paslanmaz çelik Renk: Siyah
Satın alma nedenleri
+ Daha az para karşılığında harika performans + Tutması rahat ve kaymaz
Kaçınılması gereken nedenler
-Sadece bir ayar BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI 23,90 £ Amazon'da görüntüle23,99 John Lewis & Partners'ta görüntüleyin

Robert Welch'in el tipi bileyicinin kullanıcıları, büyük bir beğenme gösterdiklerinde düşük bir fiyat noktasında mükemmel performans gösterdiler, bu nedenle şimdiye kadarki en değerli seçimimiz olabilir, yalnızca bir kez yatırım yapmak isteyen başlangıç ​​şefi için ideal - 25 yıllık garanti yardımcı olur.

Yine, gerçekten sadece tırtıklı olmayan batı bıçakları içindir, bu yüzden eğer bu bir böcek ayı ise dikkatli olun. Bununla birlikte, bu bileyici başka türlü güvenlidir - rahat, ağırlıklı bir tutamak, kaymaz taban ve bileme tekerlek siperi ile - güvenilir ve ekonomiktir.

6. Robert Welch İmza Bileme Çeliği, 22cm

En iyi eski tarz bileme çeliğimiz

Teknik Özellikler
Malzeme: Çelik, plastik Renk: Gümüş, siyah
Satın alma nedenleri
+ Kaliteli, uzun ömürlü çelik + Pratikle iyi sonuçlar
Kaçınılması gereken nedenler
-Kullanımı en kolay değil

Bu bileme çeliği aynı zamanda Robert Welch'in etkileyici 25 yıllık garantisiyle birlikte gelir, bu nedenle 50 poundun altında olduğunda, oldukça uzun ömürlü bir yatırım gibi görünüyor.

Bu, listemizdeki en düşük teknolojili seçenektir, ancak bu yalnızca potansiyel olarak yanlış gitme potansiyeline sahip ekstra hiçbir ekstra olmadığı anlamına gelir ve size her yerde kullanabileceğiniz uygun bileme tekniklerini öğretir. Gözden geçirenler talimatları takip etmesi kolay ve kaliteyi mükemmel buldular.

Bugünün en iyi fırsatlarını toplayın AnySharp Dünyanın En İyi Bıçağı ... PowerGrip Amazon ile AnySharp Bıçak Bileyici £ 8 GörüntüleTüm fiyatları görün