Close
  • Ana
  • /
  • Özellik
  • /
  • İPhone pilinizin ömrünü uzatmanın 6 garantili yolu

İPhone pilinizin ömrünü uzatmanın 6 garantili yolu

Mükemmel bir dünyada tam şarjlı bir iPhone ile uyanır, tüm gün kullanır ve yatağa girdiğinizde tekrar fişe takarsınız. Gerçeklik her zaman bu kadar basit değildir, özellikle oyun oynama tutkunuz varsa veya sürekli çevrimiçiyseniz.

Hiç kimse bu yüzde puanlarının düşmesini izlemekten hoşlanmaz, ancak bir elektrik prizinin güvenliğine ulaşana kadar siyah ekranı uzak tutmanın yolları vardır. İşte en iyi altı iPhone pil ipucumuz.

Daha fazlası: Apple iPhone XR incelemesi: parlak bir cila, özellik ve fiyat dengesi

  • İPhone'unuzda olduğunu bilmediğiniz 7 harika özellik
  • İPhone'unuzdan daha fazlasını elde etmenize yardımcı olacak 10 önemli ipucu

1. Düşük Güç Modunu Kullanın

Pil seviyesi% 20'ye düştüğünde, iPhone'unuz Düşük Güç Modu'nu kullanmanızı isteyecektir. Kabul edin ve arka planda iOS, e-posta alımını ve diğer arka plan veri işlemlerini kısıtlar, iCloud Fotoğraf Kitaplığı senkronizasyonunu duraklatır, otomatik indirmeleri erteler ve görsel efektleri azaltır.


Apple, pil ömrünü uzatmanın harika bir yolu olduğunu düşünüyor - Apple, üç saate kadar. En göze çarpan tavizler, Otomatik Kilitleme süresinin (ekranın uykuya geçme hızı) 30 saniyeye düşürülmesi ve Hey Siri'nin çalışmayı durdurmasıdır.

Düşük Güç Modu'nu her zaman kullanabilir ve eşzamanlı hale getirmek için bir gecede devre dışı bırakabilirsiniz. (Unutursanız, iPhone% 80'in üzerinde şarj olduğunda devre dışı kalır.) Ayarlar> Pil bölümünde etkinleştirin. Bunu kolaylaştırmak için Ayarlar> Kontrol Merkezi> Kontrolleri Özelleştir'e gidin ve Düşük Güç Modu'nun yanındaki mavi artı işaretine dokunun. Şimdi, ekranın altından yukarı (veya iPhone X'te sağ üstten aşağı doğru) kaydırarak Denetim Merkezi'ni açtığınızda bir pil simgesi göreceksiniz; buna dokunun ve Sarıya dönerek Düşük Güç Modunu gösterir.


2. Wi-Fi yardımını açın

Wi-Fi olmadığında iPhone'unuz hücresel verileri (3G / 4G) kullanır. Sorun, Wi-Fi olduğunda ortaya çıkar, ancak gerçekten zayıftır. İPhone'unuz, Wi-Fi devresinin gücünü artırarak, yalnızca bir çubuk olduğunda bile bu etkin noktaya tutunacaktır.

Elveda pil ömrü. Bunu durdurmak için, Ayarlar> Hücresel> Wi-Fi Yardımı'nın açık olduğundan emin olun (en altta bulun.) Wi-Fi zayıf olduğunda hücresel ağa daha hızlı dönecektir. Veri kullanımı konusunda endişeleriniz varsa, 3G / 4G kullanmak istemediğiniz uygulamaların anahtarlarını kapatın.


3. Parlaklığı azaltın

'Öğretmen olup olmadığınızı bildiğiniz şeyler' altına yazın: Cep telefonunda kıkırdayan çocukları gördüğünüzde, ekrana gizlice göz atmaya çalışma zahmetine bile girmeyin - yine de görülemeyecek kadar karanlık olacaktır. Böyle tutuyorlar çünkü bütün gün şarj cihazı olmadan sınıfta kalıyorlar ve parlaklığı azaltmak pilden tasarruf sağlıyor.

Apple, her yeni iPhone ile maksimum parlaklığı artırır. Dış mekanlarda donuk bir perde kullanmanın imkansız olduğu güneşli Kaliforniya'da mantıklı. Ama daha fazla enerji kullanıyor.

Denetim Merkezi'nde ayarladığınız parlaklık düzeyi ne olursa olsun, ortam ışığına göre otomatik olarak ayarlanacaktır, böylece daha karanlık bir odaya geçerseniz gözünüzü kamaştırmak yerine kararacaktır. Bunu devre dışı bırakma seçeneği, Ayarlar> Genel> Erişilebilirlik> Ekran Kolaylıkları altında gizlidir (iOS 11'den beri), ancak buna direnin.


Otomatik Parlaklıkta bile, seviyeyi yüksek drenaj gücü bırakarak. İPhone'unuzu çalışır durumda tutmak için gözlerinizi kısmadan ne kadar alçak ayarlayabileceğinizi görün. Düşük Güç Modu'na girmenin hafif bir kısma ile belirtilmesine rağmen, yine de seçtiğiniz parlaklığa saygı duyduğunu, bu nedenle manuel olarak kapatmaya değer olduğunu unutmayın.

4. Arka plan yenilemeyi yönetin

Ayarlar> Genel> Arka Planda Uygulama Yenileme'de, uygulamaların yeni verileri hücresel (3G / 4G) aracılığıyla sessizce, yalnızca Wi-Fi üzerinden yakalayıp yakalayamayacağını ayarlayın. Bunu kısıtlamanın bir nedeni, veri tarifesi sınırlarını aşmaktan kaçınmaktır, ancak aynı zamanda pil kullanımını da azaltır. Arka plan yenilemenin amacı, bir uygulamayı açtığınızda birkaç dakika beklemekten kaçınmaktır ve en son bilgileri yeniden yükler, ancak bu gerekli değildir.

Sosyal medya ve haber uygulamaları, senkronize olan her şeyle birlikte tipik suçlulardır. Ayarlar> Pil bölümüne gidin, Pil Kullanımı bölümünün dolmasını bekleyin, ardından her bir uygulamanın ekranda (kullanımda) ve arka planda ne kadar veri kullandığını görmek için saat simgesine (veya bir uygulamaya) dokunun. İlk öldürenler, çok sayıda arka plan verisini çiğneyen ancak fazla kullanılmayanlardır.

5. Konum Hizmetlerini Sınırlandırın

Uygulamalar, iPhone'unuzun GPS çipine, Ayarlar> Gizlilik'den kontrol edilen Konum Hizmetleri aracılığıyla erişir. Ancak uyduları dinlemek güç ister. Konumunuzu gerçekten kullanmak istemediğiniz uygulamalar için devre dışı bırakmayı düşünün.

Hatta tamamen kapatabilirsiniz: Haritalar uygulaması nerede olduğunuzu hala kabaca algılayabilir (yine de uydu navigasyon için GPS'e ihtiyacınız olacaktır) ve cihazınızı izlemeniz gerekirse iPhone'umu Bul ayarı uzaktan geçersiz kılar. Daha az kesin olarak, uygulamaların kullanımdayken Konum Servislerini kullanmasına izin verebilir ancak arka planda kullanamazsınız.

6. iPhone pilinizi değiştirin

Eski iPhone'lar tam şarjla uzun süre dayanmaz ve aniden yüzde birkaçtan ölüme düşebilir. Bunun nedeni lityum iyon hücrelerin yıpranmasıdır. İOS 11.3 ve sonraki sürümlerde, donanımınızı kontrol etmek için Ayarlar> Pil> Pil Sağlığı'na gidin. Maksimum kapasiteyi tahmin edecek ve en yüksek performansa ulaştığını onaylayacak veya iOS'un performans yönetimi uygulaması gerektiğinde sizi uyaracaktır.

Pil iyi durumda ise bu bir defaya mahsus olabilir, ancak düşük tepe kapasitesi ve performans yönetimi kombinasyonu, pilinizin arızalanması anlamına gelir. Bu bir DIY işi değil, ancak 31 Aralık'a kadar Apple'ın SE'den X'e herhangi bir iPhone ücreti 25 £ 'a düşürüldü ve kapasiteniz% 80 veya daha azsa, 45 £' a yükselmeden önce bunu almaya değer. İPhone X için 65 £, Xs ve XR ile aynı).

Bir Genius Bar randevusu ayarlamanız (bu iş genellikle bir veya iki saat içinde yapılabilir) veya iPhone'unuzun yaklaşık bir hafta sonra alınıp iade edilmesini ayarlamanız gerekir. Ayrıntılar şu adrestehttps://support.apple.com/en-power.