Close

MacOS High Sierra'ya yükseltmeniz için 6 neden

Şurada:WWDC 2017elmaMacOS High Sierra duyurulduve adından da anlaşılacağı gibi, Macintosh için yapılan bu güncelleme, Sierra'daki her şeyi alıyor ve titizlikle iyileştiriyor.


Bu yılki güncelleme esas olarak geliştiricilere yöneliktir, ancak kesinlikle herkes tarafından iyi karşılanacak birkaç yeni özellik içerir.

Mac, High Sierra ile her zamankinden daha iyi olacak, işte bunun altı nedeni:

Safari, varsayılan tarayıcı tahtı için verilen mücadelede Chrome'a ​​meydan okuyor

Apple, High Sierra ile Safari'ye, yıl sonuna doğru piyasaya çıktığında Chrome'u kullanmayı iki kez düşünmenize neden olabilecek bir dizi yeni değişiklik getiriyor.


Cupertino merkezli şirket, kapsamlı masaüstü tarayıcı testleri gerçekleştirdiğini iddia ediyor ve High Sierra'daki Safari'nin şu anda piyasadaki en hızlı tarayıcı olduğunu belirtti. Safari, masaüstü tarayıcıların Usain Bolt'u olmanın yanı sıra, otomatik oynatma engelleme adlı kendi kendini açıklayan bir özellik sunarak asla bir web sayfasına gitmeyeceğinizden ve izinsiz bir videonun oynatılmaya başlamasından emin oluyor.


Dahası, tarayıcı aynı zamanda izinizi yeni İzleme Önleme özelliği ile de kapatıyor; bu, örneğin Amazon'da bir şeye bakmayı bitirdikten sonra, bu ürünün artık internette sizi büyük bir & lsquo; beni satın al & rsquo; aşağıda oturan düğme. Apple, bunun kullanıcı gizliliğini korumaya yönelik bir hareket olduğunu ve reklamlara karşı bir tehdit olmadığını vurguladı, reklamlar yine de orada olacak, ancak daha önce yaptığınız gibi izlendiğiniz hissine kapılmayacaksınız.

Posta bölmeleri yapar


PostaMacApple'ın Tam Ekran Bölünmüş Görünüm'ü sunmasıyla kullanımı artık her zamankinden daha sezgisel hale geliyor, bu da artık posta kutunuzun tamamına erişirken bir mesaj oluşturabileceğiniz anlamına geliyor. Dahası, mesajlarınız artık yüzde 35'e kadar daha az depolama alanı kullanarak sabit sürücünüz için daha nazik olacak.

Fotoğraflar bir ton yeni işleve sahip

Fotoğraflar uygulaması, şimdiye kadar çektiğiniz her şeyi görmek için her zaman harika bir yer olmuştur.iPadveyaiPhoneAncak, uygulama artık gezinmeyi daha da kolaylaştıran bazı değişiklikler alıyor. Başlangıç ​​olarak, uygulama artık içe aktarılan tüm fotoğraflar ve videolar için bir bölüme sahip ve bunları kronolojik sırayla gösteriyor.

Fotoğraflar uygulamasının Kişiler bölümü her zaman harikaydı, ancak bazen birisi gözlük taksa bile uygulamanın farklı bir kişi olduğunu düşündüğü zamanlar vardır. Daha önce, bu, her bir resme manuel olarak bakmanız ve o yüzü belirli bir kişiye eklemeniz gerektiği anlamına geliyordu, ancak, yüz tanıma büyük ölçüde iyileştirildi, bu nedenle bunu çok daha az yapacaksınız ve daha fazla zaman harcayacaksınız. aldığınız içerik. Ayrıca, fotoğraflar uygulamasında kategoriler oluşturduğunuzda ve kişileri adlandırdığınızda, bu artık sahip olduğunuz diğer tüm cihazlarla senkronize edilir.


Fotoğraflar'a gelen en ilginç özellik, artık fotoğrafları uygulamanın kendi içinde titizlikle düzenleyebilmenizdir. Apple, hassas renk ve kontrast düzenlemeye izin veren Curves adlı yeni bir özellik sundu. Ek olarak, bir aralıktaki renkleri değiştirmenize olanak tanıyan yeni bir Seçici Renk de vardır, yani artık örneğin görüntünün üzerinde oynanmış gibi görünmesine gerek kalmadan giysinin renklerini değiştirebilirsiniz.

Apple'ın basılı bir kitaba bir sürü resim ekleme özelliğini sunduğu zamanı hatırlıyor musunuz? Şimdi Apple, anılarınızın fiziksel kopyalarını duvar montajı biçiminde elde etmenin harika yollarını sunmak için teknoloji devinin baskı yükünün bir kısmını üstlenecek bir ton yeni şirketle ortaklık kurdu.

Veri aktarımı her zamankinden daha hızlı

High Sierra ile Apple, Apple Dosya Sistemini, Flash gibi modern depolama için optimize edilmiş 64 bitlik bir sistem olan Mac'e getiriyor. Tüm bunlar temelde, örneğin büyük videolar gibi dosyaları kopyalamaya gittiğinizde, daha iyi optimizasyon nedeniyle High Sierra ile çoğaltma işleminin çok daha hızlı olduğunu göreceksiniz anlamına gelir.

Video, depolama alanınız için daha naziktir

Tıpkı iPhone ve iPad'de olduğu gibi, Apple da H.264'ten H.265 Yüksek Verimli Video Kodlamaya (HEVC) geçiyor. 4K videonun yeni norm haline geldiği bir gün ve çağda, bilgisayarınızın bu dosyaları depolamasını ve söz konusu videonun kalitesini korurken olabildiğince fazla yer tutmasını istiyorsunuz. HEVC tam olarak bunu yapar ve H.264 ile bulunandan% 40'a kadar daha iyi sıkıştırma sağlar.

Metal 2, bir VR başlığına takılıyor

Apple, Mac'te gördüğünüz tüm grafikleri üretmek için geliştiriciler ve Apple tarafından kullanılan yazılım olan Metal motorunun ikinci bir sürümünü tanıttı. Bilmeniz gereken tek şey, grafiklerin artık Mac'te her zamankinden daha iyi olduğu ve High Sierra ile gördüğünüz tüm animasyonların her zamankinden daha yumuşak olması gerektiğidir.

Metal de geliyorVRHigh Sierra ile bu, geliştiricilerin ilk kez kullanıcıların kendilerini Mac'e kaptırmaları için içerik oluşturabilecekleri anlamına geliyor. Şirket ayrıca, ilgili VR motorlarını Mac'e getirmek için Unity ve Unreal ile birlikte çalıştı.

Özet

Mac'inizi, iOS'un her yıl iPhone'larda ve iPad'lerde göründüğü gibi tamamen yeni bir cihaz gibi hissettirecek çok sayıda özellik olmamasına rağmen, bu yılki Mac güncellemesi, geliştiriciler tarafından kullanılacaktır. bu yeni güncellemenin sunduğu her şeyden yararlanmaya istekli olacak. High Sierra, Safari'yi Chrome ile her zamankinden daha rekabetçi hale getirecek ve Fotoğraflar uygulamasında size bir ton yeni işlev sunacak. Bu, Apple'ın şimdiye kadar yayınladığı en heyecan verici güncelleme olmayabilir, ancak en önemli olanlardan biridir.

MacOS High Sierra bu Sonbaharda indirilebilecek.

  • İlişkili:İOS 11, iPad'i nasıl uygun bir dizüstü bilgisayar değişimi yapacak?