Close
  • Ana
  • /
  • Vr Teknolojisi
  • /
  • 2020'nin en iyi 7 VR kulaklıkları: Üst düzey PC oyunlarından yüzünüze bir telefon bağlamaya kadar

2020'nin en iyi 7 VR kulaklıkları: Üst düzey PC oyunlarından yüzünüze bir telefon bağlamaya kadar

Sanal gerçeklik kulaklıkları, bu modellerden herhangi birini takmak sizi PC World'ün indirimli koridorundan atılmış gibi görünmenize neden olduğundan çok şık değildir, ancak en iyi VR kulaklıkları neredeyse tarif edilemez bir tür sihirli oyun deneyimi sağlayabilir.


Burada, Oculus, HTC ve PlayStation modelleri de dahil olmak üzere şu anda piyasadaki en iyi VR kulaklıklarını seçtik. İçinizdeki muhteşem dünyalarda salyalarken çıkardığınız tuhaf 'ooooh' ve 'ahhhh' sesleri için özür dilemeye hazır olun.

Sizin için en iyi VR kulaklığı nasıl seçilir

Teknoloji nihayet ilk hayal ettiğimiz şeyi yakaladı VR 80'lerde geri dönebilir, bu da en sevdiğimiz oyunları, filmleri ve uygulamaları yepyeni şekillerde ve düşmeye devam eden fiyatlarla tadını çıkarmamıza izin vererek bunu satın almak için harika bir zaman haline getirdi. .

İster bir menüden bir düğmeyi seçmek için uzanmak, ister oturma odanızdaki koltuğunuzdaki Dorito parçalarıyla kaplı bir hız trenine binmek veya bir zombi ısırığının önünden kaçmak olsun, VR inanılması için deneyimlenmesi gereken bir teknolojidir.

İyi haber şu ki, VR pazarı tam olarak kulaklıklarla dolu değil, bu nedenle sorun düzinelerce ve düzinelerce seçeneği gözden geçirmek değil. Daha çok, her bir kulaklığın farklı güçlü yönlerini anlamakla ilgilidir - örneğin, PC'ye bağlı kulaklıkların sizi nasıl ve neden bağımsız modellerin yapamayacağı bir şekilde dünyalara tamamen kaptıracağını bilmek.


Size biraz zaman kazandırmak için, piyasadaki en iyi VR kulaklıkları için bu kılavuzu bir araya getirdik. Aklınızdaki karışıklıkları veya soruları çözmeli, böylece en son teknolojiyle arkadaşlarınızın (ve kendinizin) gözlerini kamaştırmaya başlayabilirsiniz.

En iyi VR kulaklıklar 2019

Oculus Rift S


(Resim kredisi: Eye)

1. Oculus Rift S

VR teknolojisindeki en büyük isim hala çok yönlü en iyi seçimdir

Satın alma nedenleri
+ Hemen hemen her yönden en iyi VR başlığı + En geniş oyun ve uygulama yelpazesi
Kaçınılması gereken nedenler
-Çalışmak için düzgün bir bilgisayar gerekiyor-BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI Oculus Rift'te büyük bir sıçrama değil Amazon'da £ 299 Görüntüle£ 299 John Lewis & Partners'ta görüntüleyin399,99 £ very.co.uk'de görüntüleyin 78 Amazon müşteri değerlendirmesi

Orijinal Kickstarter kampanyasından bu yana Oculus Rift, VR devriminin ön saflarında yer alıyor ve sahneyi şekillendirmekten büyük ölçüde sorumlu. Rift S, Facebook'un sahip olduğu şirketin en yeni ve en iyi kulaklık setidir ve VR'nin 2019'da sunduğu en iyisini istiyorsanız, sunulan özelliklerden uyumlu oyunlara ve uygulamalara kadar işte budur.

İki LCD ekranının her birinde göz başına 1.280 x 1.440 piksel çözünürlük ve 80 Hz yenileme hızı, ayrıca herhangi bir harici sensör olmadan odanın içinde sizi takip etmek için dahili Insight Tracking ve en iyi grafik doğruluğu ile Oculus, her yönüyle harika bir paket sunabilir ... sadece ihtiyacınız olduğunun farkında olunoldukça iyi bir bilgisayarona güç vermek için.


HTC Vive Pro

(Resim kredisi: HTC)

2. HTC Vive Pro

Sanal gerçekliğiniz konusunda ciddiyseniz en iyi VR başlığı

Satın alma nedenleri
+ Bazı mükemmel VR deneyimleri + Başınızda rahat hissediyor
Kaçınılması gereken nedenler
-Bugünün en iyi satışları 615,90 £ Amazon'da görüntüle1.432,97 £ Drones Direct'te görüntüleyin1,498,99 £ BT Mağazasında İncele

Hiç şüphe yok kiHTC Vive Proşu anda gezegene ulaşmanın mümkün olduğu en iyi sanal gerçeklik deneyimlerinden bazılarını üretir, ancak bazı uyarılar vardır - kulaklık pahalıdır, onu çalıştırmak için oldukça iyi bir bilgisayara ihtiyacınız vardır ve kurulumu biraz karmaşık olabilir. Halihazırda elinizde saygın bir bilgisayar sisteminiz varsa, kesinlikle dikkate almaya değer.

Burada, iki LCD ekranın her birinde 1.440 x 1.600 piksel çözünürlükle harika bir grafik doğruluğu elde edersiniz ve kulaklık, orijinal HTC Vive'dan daha rahat takılacak şekilde tasarlanmıştır. Elbette sizi odanın içinde izleyebilir, ancak bunun için ayrı sensörlere ihtiyacınız olacaktır. Şüphesiz etkileyici bir kit parçası, ancak herkes için değil.

Görev gözü


(Resim kredisi: Eye)

3. Göz Görev

Fiyat ve performansın mükemmel karışımı

Satın alma nedenleri
+ Sizi odanın içinde izler + Her şey kutunun içinde
Kaçınılması gereken nedenler
-Rift S'nin gücünden yoksun - BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI 581,39 £ Amazon'da görüntüle 639,99 £ Amazon 1 Amazon müşteri incelemesinde görüntüle

Hepsi bir arada sanal gerçeklik paketi içinGörev gözüyenmek çok zor: PC'ye bağlı olmayan bir VR başlığının rahatlığını yaşarsınız, ancak tipik bir bağımsız kulaklıktan aldığınızdan daha fazla güç ve performans elde edersiniz. Bu, izlemeye kadar uzanır - Oculus Quest, harici sensörler gerekmeden sizi bir odanın her yerinde takip edebilir.

Ham özellikler açısından bakıldığında, her göz için LCD ekran 1.440 x 1.600 piksel çözünürlük ve 72 Hz yenileme hızı sunuyor ve Oculus'un sanal dünyalarda size 'HD'den daha iyi' netlik sağladığını söylüyor. Elbette, Oculus Rift S kadar güçlü değil, ancak sanal gerçekliğin büyülü dünyasına girmek için onu mevcut PC'nize takmanıza veya yeni bir PC satın almanıza gerek yok.

HTC Vive

4. HTC Vive

Daha ucuza hala harika bir VR deneyimi

Satın alma nedenleri
+ Özellikler açısından ayağa kalkar + Kulaklık takılıyken kolay dolaşım
Kaçınılması gereken nedenler
-Pro sürümü tarafından daha iyi-Oynamak için bir alana ve bir bilgisayara ihtiyacınız var Bugünün en iyi htc vive fırsatları 1.169,98 £ Amazon'da görüntüleyin 32 Amazon müşteri incelemesini görüntüleyin

Başlangıçta başlatıldığında,HTC Viveİlk Oculus Rift'e göre iki büyük avantajı vardı: onu giyerken etrafta dolaşabiliyordunuz ve aynı zamanda uygun 3D, hareket algılama denetleyicilerine sahipken Oculus bir Xbox denetleyicisine güveniyordu. Ancak bu farklılıklar artık ortadan kalktı, bu nedenle HTC Vive eskisi kadar çekici değil.

Aynı zamanda Vive Pro'nun yerini aldı, ancak bu, HTC Vive'ı şimdi daha ucuza alabileceğiniz anlamına geliyor - en kaliteli, PC destekli bir deneyim istiyorsanız, ancak çok fazla para harcamak istemiyorsanız, biz Bu kulaklığı alışveriş listene koy. Kullanılabilir çok sayıda oyun var ve platform parlak bir geleceği varmış gibi görünüyor.

Sony PlayStation VR

5. Sony PlayStation VR

Sony'nin sanal gerçeklik dünyasına ilk adımları

Satın alma nedenleri
+ Kurulumu çok basit + Belirli PlayStation oyunlarına hayat verir
Kaçınılması gereken nedenler
-Diğer VR kulaklıkları kadar etkileyici değil-Tüm PlayStation oyunlarıyla çalışmıyor Bugünün en iyi Sony PlayStation VR fiyatları 380 £ Amazon'da görüntüle 381,34 £ Amazon'da görüntüle 386,60 £ Amazon 700 Amazon müşteri incelemelerinde görüntüle

Hayal etmekResident Evildehşetlerin tam önünüzde olduğu yerde, iğrenç, çürüyen elleriyle yüzünüzü tırmalayarak; veyaAce CombatKulağınızın önünden geçen füzelerin zararsız bir şekilde mavi gökyüzüne doğru yelken açtıklarını görebilirsiniz. Uzanıp dokunabileceğiniz bir buluşma simülatörü hayal edin ... tamam, muhtemelen şimdi resme sahipsiniz.

Mesele şu kiPlayStation VRkulaklık artık iyice yerleşmiş durumda ve geliştiriciler PlayStation 4'ün güçlü sanal gerçeklik başlığının potansiyelini ortaya çıkarmakla meşguller. Elbette, bunun için bazı hileli kullanımlar oldu, ancak şimdiden çok sayıda oyuna dikkatlice masaj yapıldı ve sanki bir takip olabiliryakında yolda.

Göze git

(Resim kredisi: Eye)

6. Göze

En iyi giriş seviyesi VR kulaklık deneyimi

Satın alma nedenleri
+ VR'nin neyle ilgili olduğunu öğrenin + Kurulumu ve kullanımı çok kolay
Kaçınılması gereken nedenler
-Odanın etrafında izleme yok-Daha sınırlı oyun seçeneği BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI Amazon 902 Amazon müşteri incelemelerine göz atın

Sanal gerçekliğe girmenin ucuz ve eğlenceli bir yolunun peşindeyseniz,Göze gito olabilir. İhtiyacınız olan her şey kutuda gelir - tıpkı bir telefonu taktığınız VR kulaklıklarından biri gibi, yalnızca tüm telefon bileşenleri zaten yerleşiktir. Bulabileceğiniz en güçlü VR kulaklığı değil, ama hiçbir yere yakın değil en pahalısı da.

60 Hz yenileme hızıyla birlikte her göz için LCD ekranla 1.280 x 1.440 piksel çözünürlük elde edersiniz, böylece Oculus Go hala bazı çok sürükleyici deneyimler yaşayabilir. Oyunlar sadece başınızın hareketini takip edebilir - odanın içinde yürüyemezsiniz ve kulaklığın (veya uygulamalarının) nerede olduğunuzu takip etmesini sağlayamazsınız.

Samsung Gear VR

7. Samsung Gear VR

Bir Samsung telefonunuz varsa en iyi VR kulaklığı

Satın alma nedenleri
+ Ucuz, giriş seviyesi VR teknolojisi + Tüm yeni Galaxy telefonlarla çalışır
Kaçınılması gereken nedenler
-Daha pahalı kulaklıklar kadar iyi değil-Bir Samsung telefona ihtiyacınız var BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI Amazon 527 Amazon müşteri incelemelerine göz atın

Oculus ile ortaklaşa olarak Samsung, Gear VR ile VR başlık alanında kendine oldukça uygun bir alan yarattı. Son birkaç yıldan beri bir Galaxy akıllı telefona zaten sahipseniz, fişini takmanız yeterlidir ve gitmeye hazırsınız - telefon tüm ağır işleri hallediyor, bu da gerçek kulaklık ve kontrol cihazının nispeten ucuza alınabileceği anlamına geliyor.

Bu güç aynı zamanda bir zayıflıktır: Halihazırda bir Samsung telefonunuz yoksa, bununla ilgilenmeniz pek olası değildir. Eğer dalmaya başlarsanız, desteklenen oyunların ve uygulamaların sayısı makul çünkü Oculus platformundan ödünç alıyor - yukarıda listelenen Oculus Rift S gibi bir şeyin grafiksel doğruluğuna yaklaşamazsınız.

Bugünün en iyi fırsatlarını toplayın