Close
  • Ana
  • /
  • Sağlık
  • /
  • Yaylı bir yatak satın almadan önce sormanız gereken 7 büyük, önemli soru

Yaylı bir yatak satın almadan önce sormanız gereken 7 büyük, önemli soru

İç yay veya cep yaylı yatak mı satın alıyorsunuz? Yatak alışverişi kafa karıştırıcı olabilir. Anlamaken iyi yataksizin için çok kişisel bir seçim, ancak seçiminizi daraltmanıza yardımcı olacak sorulacak bazı önemli sorular var. İşte burada devreye giriyoruz. Yapmanıza gerek kalmaması için kapsamlı bir araştırma yaptık ve bir iç yay veya cep yaylı yatak satın almadan önce aramanız gereken en önemli beş şeyi size söyleyeceğiz.


Bu tip yatak, birbirinden bağımsız olarak hareket eden (kendi 'ceplerinde') ayrı yaylar içerir, bu da vücut şeklinize uyum sağlayabilecekleri ve özel destek sağlayabilecekleri ve yatağınızı rahatsız etmemek için hareket transferini en aza indirebilecekleri anlamına gelir. Dostum. Yaylı yatak istediğinizden% 100 emin değil misiniz? Göz atınhafızalı köpük vs yaylı yatakönce açıklayıcı.

  • Tamamen yeni bir yatak almaya gücünüz yetmiyorsa, bir yatak almaya ne dersiniz? best-mattress-us-2020-topper?
  • Aşağıdakilerden biriyle satın alma işleminizin daha uzun süre dayanmasını sağlayın best-mattress-us-2020-protectors
  • Deneyin biruyku izciher gece ne kadar dinlendiğini öğrenmek için

1. Ne kadar harcamak istiyorum?

Cep yaylı şilteler, şüpheli bir şekilde ucuzdan göze hitap edecek kadar pahalıya kadar, fiyat açısından oldukça farklıdır. Genel olarak, ödediğinizin karşılığını alırsınız, ancaken iyi yatak rehberien iyi seçimlerimiz için. Ekstraları da aklınızda bulundurun: daha pahalı yatak markaları, genellikle satın alma işleminize nasıl devam ettiğinizi görmek için bir deneme süresi sunarken, ucuz markalarda bunun için gitmeniz gerekebilir. Ayrıca şilte markalarının sık sık satış yaptığını unutmayın, bu nedenle harika bir taktik pahalı bir yatak seçmek, ancak onu daha uygun hale getiren bir indirim olana kadar bekleyin. Bize gidinBlack Friday yatak fiyatlarıŞu anda en iyi tasarruflara göz atmak için toparlayın.

2. Kaç tane yay var?

Genel bir kural olarak, ne kadar çok yay üzerinde uyursanız o kadar iyidir. Bunun nedeni, sayı ne kadar yüksekse yatağınızdan o kadar fazla destek alacağınızdır - yani daha az uyku rahatsızlığı ve daha dinlendirici bir gece demektir.

Sık sık vardırucuz yatak fiyatlarımevcut - peki bütçeniz dahilinde en iyisini nasıl seçersiniz? Çok ucuz bir iç yay veya cep yaylı yatak, yaklaşık 600 yaya sahip olurken, iyi bir yatak 1000+ yayına sahip olacaktır. Bu, daha ağır taraftaysanız, uygun destek için 2000 yay gibi bir şeye ihtiyacınız olabileceği anlamına gelir.


Bununla birlikte, gerçekten yüksek bir yay sayısı sunan şirketlere karşı biraz dikkatli olun (bazıları 10.000'den fazla yay veriyor). Bazen şüpheli derecede yüksek yay sayısı, yatağın tam boy cep yayları yerine çok küçük yaylarla dolu olduğu anlamına gelebilir. Bu durumda ekstra destek asgari düzeyde olacaktır.

3. Ne kadar sağlam?

Bobinler için kullanılan telin kalınlığı (bobin göstergesi olarak bilinir) yatağın sıkılığını etkileyecektir. Bununla birlikte, bununla uğraşmanıza gerek yok: çoğu üretici yatağın ne kadar sert olduğuna dair bir sıralama sunacak ve bu da iyi bir başlangıç ​​kılavuzu sağlayacaktır. 1 derece en yumuşak, 10 ise en serttir ve çoğu belki 4 ile 8 arasında olacaktır. Birçok iç yaylı yatak serisi, farklı sertlik seviyelerine sahip birkaç seçenek sunacaktır, böylece size uygun olanı seçebilirsiniz ( bu aralık, yalnızca tek bir sertlik seçeneğinin olduğu yalnızca hafızalı köpük modellerinde daha az yaygındır).

Bir iç yay veya cep yaylı yatak, ağırlık dağılımınızı dengelemek ve omurgayı sağlıklı bir hizada tutmak için vücuda geri itmek için tasarlanmıştır. Ayrıca ekstra rahatlık için daha yumuşak, pelüş üst katmanlara sahip olma eğilimindedirler. Özellikle daha ağır insanlar, üst köpük katmanlarına battıklarını ve daha sert taban bölümünde dinlendiklerini bulabileceklerinden, bu sarmal yay destek sisteminden yararlanabilirler.


4. Üst katman neyden yapılmıştır?

Bataryaların sayısı ve boyutu, yatağınızın ne kadar rahat ve destekleyici olduğu konusunda bir faktör olsa da, üst katmanın da dikkate alınması önemlidir. Nihai konfor için, hafızalı köpük veya jel üst tabakalı (hibrit şilte olarak bilinir) bir şilte aramanızı öneririz - bu şekilde bir köpük şiltenin basınç rahatlamasından biraz yararlanabilirsiniz, ancak bunun desteği ve sıçraması ile yaylar. Diğer yataklar, yumuşaklığı sağlamak için pelüş veya köpüklü bir üst tabakaya sahiptir. Bunların kalitesi, malzemesi ve kalınlığı, yatağın verdiği his üzerinde büyük bir fark yaratabilir.

5. Ne kadar zıplıyor?

Zıpkınların zıplayan olduğu bilinir ve yatağa gömülmek yerine yatağın üstüne tünemiş gibi hissetme eğilimindesiniz (hafızalı köpük budur). Cep yaylı yatağın kaldırılması, size mükemmel hareket kabiliyeti sundukları anlamına gelir, böylece üzerlerinde kolayca hareket edebilirsiniz. Daha pahalı şilteler vücut hatlarınıza göre şekillenecek ve mükemmel bir esneklik ve uyumluluk kombinasyonu sağlayacaktır. Bunlar, hafızalı köpük şilte ile alabileceğiniz, batma hissini sevmeyen sırt ağrısı çekenlere hitap etme eğilimindedir.

Yaylar, hareket aktarımı için köpüklerden daha kötü olabilir - yani eşinizin biraz hareket ettiğini hissedebilirsiniz - ancak bireysel cep yayları olan bir yatağa giderseniz, bu sorunla mücadeleye yardımcı olacaktır.

6. Ne kadar nefes alabilir?

Yaylı veya cep yaylı bir yatağın belirleyici bir özelliği nefes alabilirliğidir, çünkü bobinler doğal olarak hava akışına izin verir. 'Sıcak uyuma' eğilimindeyseniz, cep yaylı bir yatak hafızalı köpükten daha iyi bir seçimdir çünkü aşırı ısınmaz.


Yine de, farklı yaylı şilteler markaları arasında hala ince farklılıklar vardır. Akılda tutulması gereken ana yapı noktaları, bobinlerin ayrı ayrı cepte olup olmadığı (nefes alabilirlik için) ve üst katmanda ne tür (ve ne kadar) köpük olduğudur. Ayrıca bobinler arasındaki boşluk, bir iç yay veya cep yaylı yatağın toz akarları için mükemmel ve rahat bir yuva sağlayabileceği anlamına gelir.

7. Ne kadar sürer?

Daha ucuz bir iç yay veya cep yaylı yatak tercih ederseniz, çok iyi dayanmadığını ve sarkmaya başladığını fark edebilirsiniz. Innerspring şilteler, yalnızca ilk yılda desteğinin yüzde 16'sını kaybedebilir. Biraz özenle iç yaylı yatağınızın biraz daha uzun süre dayanmasını sağlayabilirsiniz - şeklini ve dayanıklılığını iyileştirmek için her ay ters çevirin.

Ayrıca çoğu şilte, daha fazla gönül rahatlığı için cömert bir garantiyle gelir. Standart 10 yıldır, ancak 25 yıllık garantileri ve hatta ömür boyu garantileri görmek nadir değildir. Kararınızı verirken garanti detaylarına dikkat edin. Ve unutma, sana tavsiye ediliryatağını değiştirher 7-10 yılda bir.