Close
  • Ana
  • /
  • Robotlar
  • /
  • Evde size yardımcı olabilecek 7 akıllı robot

Evde size yardımcı olabilecek 7 akıllı robot

Robotlar gerçekten yükselip insan ırkını alaşağı edecekse, o zaman evin içinde önceden bazı işler yapmaları adildir - 2016'da aralarından seçim yapabileceğiniz kaç tane kullanışlı robotik ev aleti olduğuna şaşırabilirsiniz. .


Zeminlerin parlak ve geniş görünmesini sağlamaktan (işteyken bile) doğru zamanda yataktan kalkmanızı sağlamaya kadar, işte size kendi ev robotu ordunuzu bir araya getirmek için birkaç fikir - kazananlardan biri ' Yakında herhangi bir zamanda aniden haydut olmaya karar ver.

1. Robomow

Hemen iç mekana gitmek yerine, bahçede Robomow ile başlayalım - yoluna çıktıktan sonra çimlerinizi kısa sürede işleyen dost çim biçme robotunuz. Robomow bahçenizi boyutlarına göre düzeltirken, arkanıza yaslanın, soğuk içecek ve gazete elinizde. Hatta bir akıllı telefon uygulaması kullanarak kontrol edebilirsiniz.

Aralarından seçim yapabileceğiniz çeşitli Robomow modelleri ve konfigürasyonları vardır, ancak ölçeğin en ucuz ucunda bile 1.000 £ 'dan herhangi bir değişiklik almayacaksınız. Yine de bunlar, bahçenin farklı, bağlantılı bölümlerini ve hafif eğimleri idare edebilen ve havada yağmur algılandığında otomatik olarak üsse dönebilen güçlü kesme makineleridir.


999,99 £ | Robomow Satın Alın

2. Winbot 930

Winbot


Ayrıca evinizin dış görünüşüyle ​​de ilgilenen Winbot 930, en sıkıcı ev işlerinden birini üstlenir: pencere temizleme. Bu robotu veya başka bir modeli Winbot serisinden evinizin iç mekanlarını hava şartlarına karşı koruyan kirli camlara yapıştırın ve sizden bir demleme yapmanızı istemeden neşeyle kaçacaktır.

Winbot'lar yüksek mukavemetli temizleyiciler değildir, bu nedenle onlardan yıllarca biriktirilen kirleri süpürüp atmalarını bekleyemezsiniz, ancak onları düzenli olarak çalışır durumda tuttuğunuz sürece, onları korumak için uzun bir yol katetmelisiniz pencereleriniz parlıyor. Ekstra rahatlık için uzaktan kumanda dahil olmak üzere bir dizi temizlik malzemesi ve aksesuarıyla birlikte gelir.


269 ​​TL | Winbot 930 Satın Alın

3. Dyson 360 Eye

Dyson

En eski robot elektrikli süpürgeler yavaş, aptalca ve etkisizdi, ancak en son robot grubu, bu oldukça mütevazı başlangıçlardan büyük bir sıçrama yaptı. Bu ruhla, kapağındaki 360 derecelik kamera nedeniyle adlandırılan ve oturma odanızda istediğiniz şekilde çalışmasına veya sizden herhangi bir giriş olmadan çalışmanıza olanak tanıyan Dyson 360 Eye'ı sunuyoruz.

Süpürge hakkında bazı çekincelerimiz olsa da, kısmen yüksekliği sayesinde toz ve kiri toplama özelliğinden şüphe edemezsiniz (bu nedenle alçak mobilyalarınızın altına sığmaz). Robot, ihtiyaç duyduğunda otomatik olarak şarj istasyonuna geri döner, böylece geri döndüğünüzde zemininizin temiz olacağını bilerek güvenli bir şekilde dışarı çıkabilirsiniz.


799,99 £ | Dyson 360 Eye Satın Alın

4. iRobot Roomba 980

Roomba

Dyson, Roombas'ı 10 yıldan fazla bir süredir çeşitli şekillerde çalkalayan iRobot ile karşılaştırıldığında, robot vakum alanında görece bir acemi. 980 modeli, şirketin adını verdiği en yeni ve en büyük robot elektrikli süpürgedir ve hiç şüphe yok ki Dyson'a sert bir rekabet sağlar (ve fiyatına uydurur).

Ne bu ne de Dyson 360 Eye en ucuzu değilrobot elektrikli süpürgelersatışta bulabilirsiniz ancak bu, kablosuz bağlantı ve mobil uygulama desteği sunan ilk Roomba'dır. Aynı zamanda iRobot'un şimdiye kadar ortaya koyduğu temizlik açısından en kapsamlı modeldir ve daha akıllı konum izleme ve engellerden kaçınma önlemleri de içerir.

799,99 £ | İRobot Roomba 980 satın alın

5. iRobot Braava 390t

Braava

iRobot otomatik elektrikli süpürgelerde durmuyor ve aynı zamanda Braava 390t gibi akıllı paspaslar itiyor - elektrik süpürgelerine benzer şekilde çalışıyorlar, sadece bir bezle (gerekirse nemlendirilebilir). Bu sefer navigasyon görevleri, bir odanın düzeninin haritasını çıkaran özel bir iç mekan GPS kutusu tarafından gerçekleştirilir.

Yapamayacağınız şey, temizliği uzaktan programlamak ve Braava 390t'yi, bazı elektrikli süpürgelerde olduğu gibi, siz ev dışındayken işlerinin üstesinden gelmek için bırakmaktır. Yine de, teknoloji eninde sonunda oraya varacak ve bu arada bu, halısız zeminlerinizi etkili bir şekilde temizlemenin bir başka mükemmel yoludur.

319,99 £ | İRobot Braava 390t satın alın

6. Saat gibi

Saat gibi

Birçoğumuz için, sürekli olarak erteleme düğmesine basmadan doğru zamanda yataktan kalkmak günün en büyük zorluklarından biridir ve oyuncak benzeri Clocky, bu kalıcı problemin üstesinden gelmek için tasarlanmış tekerlekli bir robottur - eğer yapmazsanız Saatiniz kalkmanız gerektiğinde kalkar, Clocky yaklaşır ve siz onu yakalayana kadar alarmını susturmaz.

Bu, işe (veya okula) gitmek için bolca vaktinizin olmasını sağlamanın basit ama etkili bir yoludur ve Clocky'yi sekiz çekici renk seçeneğiyle seçebilirsiniz. Bir masaya veya yere kadar gidebilmesi için bir metreye kadar düşmeleri kaldırabilir ve biraz hile yapmak istiyorsanız, hareket etmeden önce erteleme düğmesine bir kez basmanıza izin verebilirsiniz.

£ 32 |Clocky Satın Alın

7. Asus Zenbo

Zenbo

We'vedaha önce Zenbo'dan bahsettive bu ev robotları için nelerin geleceğinin bir tadı var - zamanla daha akıllı hale geldikçe birçok özellik ve daha birçok numara geliyor. Zenbo gibi, bu evde kalabilen cihazların tümü internete bağlanacak ve onlara Wikipedia aramalarından aileyle video görüşmelerine kadar her şeyi yönetme olanağı sağlayacak.

Şu anda Asus Zenbo'yu gerçekten satın alamazsınız - ancak, arkadaş canlısı görünen robot için uygulamalar ve işlevler üzerinde çalışmakla meşgul olan geliştiriciler için kullanılabilir. Sorulara yanıt verebilir, müzik ve video oynatabilir, yüzleri tanıyabilir, güvenlik alarmı görevi görebilir, çocukları eğlendirebilir, web'den bir şeyler sipariş edebilir, takviminizi gösterebilir ve çok daha fazlasını yapabilir.

599 $ (yaklaşık 460 £) | Asus Zenbo'ya bakın

  • Yeni Robot Savaşlarını sevmemizin 10 nedeni