Close
  • Ana
  • /
  • Telefonlar
  • /
  • Apple iPhone XS'te hemen deneyebileceğiniz 7 harika şey

Apple iPhone XS'te hemen deneyebileceğiniz 7 harika şey

Apple iPhone XStıkanıklığıyla birlikteXS Maxenkarnasyon, dünyadaki en iyi akıllı telefon. Harika bir donanım paketi, mükemmel bir yazılım deneyimi ve en önemlisi rakipsiz bir üst düzey ve arzu edilirlik sunduğu için mutlak en iyisidir.

Ve bu nedenle, iPhone XS şu anda Pingtwitter'ün prestijlien iyi telefon rehberigibi inanılmaz Android rakiplerini geride bırakarakHuawei Mate 20 ProveSamsung Galaxy Note 92018'de tüm akıllı telefonların kralı olacak.

Ve, dünyanın en iyi akıllı telefonuna sahipseniz veya bir tane almayı düşünüyorsanız, o zaman onunla yapabileceğiniz, büyük olasılıkla hiç deneyimlemediğiniz bir kamyon dolusu havalı ve gelişmiş şey vardır. daha önce bir mobil cihazda.

Gerçekten de, Apple A12 Bionic işlemcisinin, iOS 12'nin çok güçlü yazılım gösterimi ile ortaklaşa, cihazın donanım teklifinin merkezinde yer alması, iPhone XS'i ustalıkla kontrol etmekten gelişmiş kamera sistemini ustalıkla çalıştırmaya kadar her şey anlamına geliyor. Performansında ve özelliklerinde ince ayar yapmak her zamankinden daha kolay ve daha güçlü.


İşte kesinlikle Apple iPhone XS'de denemeniz gereken en harika 7 şey.

True Tone'u açın

Apple iPhone XS


Tüm ortamlarda doğal bir görüntüleme deneyimi için True Tone'u açtığınızdan emin olun.

Hem iPhone XS hem de iPhone XS Max'teki çarpıcı OLED ekranlar, filmlerin harika ve inanılmaz derecede sürükleyici görünmesini sağlamak için yalnızca HDR10 ve Dolby Vision yetenekleriyle değil, aynı zamanda Apple'ın True Tone teknolojisiyle birlikte gelir.


True Tone, cihaza yerleştirilmiş altı kanallı bir ışık sensörü ile mümkün kılınmıştır; bu, mod kullanıcı tarafından Ekran ve Parlaklık ayarlarında etkinleştirildiğinde, ekrandaki beyaz dengesini çevredeki ortamın renk sıcaklığına uyacak şekilde ince bir şekilde ayarlar. sen.

Sonuç, görüntüler ve iOS kullanıcı arayüzünün tüm aydınlatma koşullarında doğal görünmesi ve aynı zamanda gözler üzerindeki baskıyı azaltmasıdır.

Derinlik Denetimini Keşfedin

Apple iPhone XS

Alan derinliğini değiştirebilirsinizsonragörüntü alınmıştır. İnanılmaz.


Şimdi bu, şüphesiz iPhone XS'de hemen denenecek en harika özelliklerden biri.

Geçmişte ilginç bir arka planın önünde duran birinin veya başka bir şeyin fotoğrafını çektiğinizde, en büyük sorun neyin odakta olması gerektiğini ve alan derinliği ve bokeh sabitlendiğinde neyin odak dışı olması gerektiğini belirlemede ortaya çıktı. her atış.

Şaşırtıcı bir şekilde alan derinliğini ayarlamanıza izin veren iPhone XS'in Derinlik Denetimi kaydırıcısı sayesinde hepsi değişti.sonraresmi çektin. Bu, mükemmel arka plan bulanıklığı düzeyini seçebileceğiniz veya bir çekimin birden çok sürümünü kaydedebileceğiniz anlamına gelir.

Bu özellik, temelde kötü bir portre çekimi yapmayı imkansız kılar, bu yüzden Derinlik Kontrolünü şimdi kullanmaya başlayın.

Komuta Kontrol Merkezi

Apple iPhone XS

Tek bir kaydırmayla Kontrol Merkezinde çok şey anında erişilebilir.

Apple, Ana Ekran Düğmesini cihazlarından çıkardığında, kullanıcıların cihazlarında gezinmesine yardımcı olmak için bir dizi yeni hareket (aşağıya bakın) sundu, ancak yeni gezinme işlevselliğinin telaşları arasında iPhone XS türü ile etkileşim kurmanın en iyi, en güçlendirici yollarından biri arka koltuk aldı - Kontrol Merkezi.

Sadece iPhone XS ekranının sağ üst köşesinden aşağı kaydırarak (çentiğin sağında bulunan siyah çubuktan bahsediyoruz), hızlı bir şekilde çok sayıda içeriğe anında erişim sağlayan Kontrol Merkezine geçiş yapabilirsiniz. her gün kullanılan seçenekler, ayarlar ve modlar.

Örneğin, Kontrol Merkezinde basit bir düğmeye basarak Bluetooth'u açıp kapatabilir, Torç modunu veya taşınabilir bir ortak erişim noktasını etkinleştirebilir veya devre dışı bırakabilir, müzik çalmayı kontrol edebilir, ses ve parlaklık ayarlarını ayarlayabilir ve hatta Büyüteç gibi daha fazla niş şeye erişebilirsiniz.

Görüntüleneni de özelleştirebilirsiniz (ayarlarda), böylece Kontrol Merkezini size özel olarak hızlıca uyarlayabilirsiniz.

AR olarak ölçün

Apple iPhone XS

İPhone XS'in Measure uygulamasında hem 2D hem de 3D nesneleri kolaylıkla ölçün.

Apple, iPhone XS etkinliği sırasında bu şaşırtıcı özelliği göstermeye istekliyken, o zamandan beri birçok kişi tarafından unutulmuş gibi görünüyor, bu inanılmaz derecede havalı ve kullanışlı olduğu için utanç verici.

İOS 12'deki yeni Measure uygulaması, iPhone XS'in artırılmış gerçeklik özelliklerinden tam olarak yararlanarak, herhangi bir 2D veya 3D nesneyi veya alanı gerçek anlamda ölçmenize olanak tanır. Bu, özellikle boşluklara sığıp sığmayacağını görmek için öğeleri ölçerken veya bir kitap rafının raflarının Pingtwitter dergi koleksiyonunuza uyacak kadar uzun olup olmadığını keşfederken yararlıdır.

Ölçüme başlamak için Measure uygulamasını çalıştırın ve ardından üç boyutlu uzayda noktaları işaretlemek için artı düğmesini kullanın - tek çizgileri veya tam dikdörtgenleri ölçebilir, ardından kopyalamak için herhangi bir şekle dokunabilirsiniz. Deklanşör düğmesi, ölçümlerinizin de bir fotoğrafını çekmenizi sağlar.

Ekran Süresinin Kapsamını Değiştirme

Apple iPhone XS

Bir sosyal ağda çok fazla zaman mı harcıyorsunuz? Ekran Süresi size gösterebilir ve caydırıcı sınırlar belirlemenize izin verir.

Kulağa aptalca geliyor, ancak iPhone XS ayarlarındaki Ekran Süresi aracı sunduğu en kullanışlı özelliklerden biridir ve cihazı tam olarak nasıl kullandığınızı çok hızlı bir şekilde anlamanıza ve sağlıklı bir dijital denge sağlamak için bu bilgilere göre hareket etmenize olanak tanır.

Sağladığı sonuçlar da çok ayrıntılıdır ve size belirli uygulamalarda tam olarak ne kadar zaman harcadığınızı gösterir. Bu, sanki ne kadar süre Amazon'da gezinmeniz gerektiği konusunda rahat bir sınırı aştığınızı hissediyorsunuz gibi harika bir şey, örneğin, her gün Amazon'da gezinirken, sizi caydırmaya yardımcı olacak sınırlar belirleyebilirsiniz.

Usta Memoji

Apple iPhone XS

İPhone XS'deki Memoji, bugün kullanıma sunulan sınıfının en iyisi AR avatar sistemidir.

İPhone X üzerindeki Animoji, Samsung (AR Emoji) ve Huawei (3D Qmoji) dahil olmak üzere bir dizi rakiple birlikte 2018'e giren AR avatarları için standardı belirledi ve ardından insan avatarlarının oluşturulmasına izin veren kendi sistem sürümlerini oluşturmaya çalıştı. çok. Sonuçların karışık olduğunu söylemenin adil olduğunu düşünüyoruz.

Apple'ın gelişmiş Face ID teknolojisi, son teknoloji yüz tarayıcı ile iPhone XS'in, yaratılışında gördüğümüz ve ardından minyatür çizgi film versiyonlarının pozunu verdiğimiz açık ara en doğru sistem olan Memoji'yi tanıtmasına izin verdi. sen.

Yukarı kaydırıp ardından sol üstteki artı düğmesine basarak Animoji seçim penceresini genişleterek Memoji oluşturma aracına erişebilirsiniz. Memoji hakkında seçebileceğiniz, ince ayar yapabileceğiniz ve değiştirebileceğiniz pek çok şey var ve ardından tamamlandığında, avatarı istediğiniz gibi pozlamak için iPhone XS'in tarayıcısını kullanabilirsiniz.

Çok geçmeden her gün Memoji aracılığıyla iletişim kuracaksınız.

Kısayollar oluşturun

iPhone XS

Oldukça kullanışlı ve yaratıcı kısayollar oluşturmak için zincirleme komutlar.

Son olarak, kısayolların ne kadar havalı olduğunu vurgulamak zordur, bu da gerçekten kullanışlı komut zincirleri oluşturmanıza izin vererek, sıradanlıktan sağdaki havaya kadar yüzlerce görevi tam anlamıyla üstlenmenizi sağlar.

Örneğin, yukarıdaki görüntü, özel bir kısayolun yapısını göstermektedir. Komutlar Rahatsız Etme'nin kullanıcı tarafından dikte edilen bir süre boyunca etkinleştirilmesini sağlar. Örneğin, 45 dakika süren bir toplantıya giriyorsanız, bu kısayol, tek bir tuşa basarak etkinleştirilmeden önce gereken süreyi eklemenize olanak tanır.

Açıkçası bu, rutinler aracılığıyla akıllı evinizin tam kontrolü, üçüncü taraf uygulamalara görüntü aktarımı ve çok daha fazlasıyla elde edilebilecek şeylerin sadece küçük bir örneğidir.

Apple iPhone XS

İşte Apple iPhone XS'de deneyebileceğiniz yedi harika özellik ve yetenek. İPhone XS'in size uygun telefon olduğundan emin değil misiniz? Peki neden Apple'ın Pingtwitter'lerde sattığı her iPhone'u keşfetmiyorsunuz?en iyi iPhone rehberi.

En son iPhone'lardan daha fazlasını alıniPhone Yükseltme merkezi, Vodafone ile birlikte size getirilmiştir.