Close
  • Ana
  • /
  • Ev Aletleri
  • /
  • 7 temel Google Chromecast ipucu: Akışınızdan daha fazlasını elde edin

7 temel Google Chromecast ipucu: Akışınızdan daha fazlasını elde edin

Chromecast, Google için büyük bir başarı oldu: ucuz, kullanımı kolay ve tüm favori içeriklerinizi akıllı telefonunuzdan seçtiğiniz büyük bir ekrana taşımanın mantıksız bir yolu. İlki Temmuz 2013'te piyasaya sürüldü ve halefi Eylül 2015'te ortaya çıktı.


Ellerin bunlardan birinin üzerindeyseikinci nesil Chromecast'ler(esnek HDMI kablosu ve dairesel gövdeyle), bundan en iyi şekilde nasıl yararlanabileceğinizi anlatmak için buradayız: TV'nizi otomatik olarak açmaktan arka planı değiştirmeye ve aradaki her şeyi.

Daha fazlasını okuyun: Google Pixel 3a XL incelemesi (erken karar): çentiğin yasını tutmayın

1. Akıllı telefonunuzun ekranını yansıtın

Chromecast aynası

Android 4.4.2 veya sonraki sürümleri çalıştıran bir akıllı telefonunuz veya tabletiniz varsa, tüm ekranı TV'nize aktarabilirsiniz: resmi play.google.com/store/apps/details, ardından uygulama menüsünden Ekranı / sesi yayınla'yı seçin. Listeden Chromecast'inizi seçin ve uzaktasınız.


Yerel olarak yayınlamayı desteklemeyen uygulamalardan içeriği daha büyük bir ekrana ışınlamanın kullanışlı bir yoludur (gecikme belki de herhangi bir yoğun oyunu oynamak için biraz fazla olabilir). Dahası, yansıtılmış ekran, gerektiği gibi dikey veya yatay yönü gösterecek şekilde uyarlanır.

2. Chromecast'i misafirlere kadar açın

Chromecast'inizi tamamen kendinize saklamayın: Basit misafir modunu açarak, arkadaşlarınıza Wi-Fi şifreleri veya diğer karmaşık kurulum prosedürleriyle uğraşmak zorunda kalmadan içeriği dongle'a gönderme fırsatı verebilirsiniz.

Chromecast uygulamasının içinden play.google.com/store/apps/detailsveyaiOSsöz konusu Chromecast'te menü düğmesine (üç nokta) dokunun ve Misafir Modu'nu seçin. Konukların bağlanmasına izin vermek için bir PIN görüntülenir - ancak şimdilik özelliğin çalışması için Android cihaz kullanıyor olmaları gerekir.


3. Özel teklifler alın

Chromecast Spotify

Google, Chromecast kullanıcılarına uygulama menüsündeki Teklifler girişinden bulabileceğiniz bazı cazip anlaşmalar yapmayı sever: Yazma sırasında Now TV, Google Play Müzik veSpotify Premiumama düzenli olarak değişiyorlar.

Bu teklifler yalnızca yeni Chromecast sahipleri için değildir, ancak genellikle bir son kullanma tarihleri ​​vardır - Google'ın hiçbir notunu kaçırmadığınızdan emin olmak için uygulamanın içindeki fırsatlar sayfasını ara sıra kontrol ettiğinizden emin olun. vazgeçmeye karar verdi.

4. Chromecast'inizle TV'nizi açın

HDMI-CEC (veya Yüksek Çözünürlüklü Multimedya Arabirimi Tüketici Elektroniği Kontrolü) olarak bilinen bir protokol sayesinde, Chromecast'inizin, üzerine video veya başka bir içerik göndermeye başladığınızda televizyon setinizi otomatik olarak uyandırmasını sağlayabilirsiniz.


Bunun nasıl çalıştığı TV setinize bağlıdır, bu yüzden kılavuzu inceleyin (veya sadece menülere göz atın): HDMI-CEC uyumlu olduğundan emin olun (bazen farklı bir terim kullanılsa da çoğu yeni settir) ve özelliği TV ayarlarında etkinleştirilir.

5. Bir Ethernet adaptörü bağlayın

Chromecast Ethernet

Chromecast, Wi-Fi üzerinden bir cazibe gibi çalışır, ancak evinizde kablosuz sinyalin biraz düzensiz olduğu odalar olabilir ve sürekli arabelleğe alma gerçekten eski güzelliğinizin keyfini çıkarmanıza engel olabilir.Netflix kanaması. Neyse ki resmi bir çözüm var.

Google şimdi bir Chromecast Ethernet adaptörü (15 £) satıyor, bu nedenle söz konusu odaya bir Ethernet kablosu alabilirseniz, uygulamalarınız için çok sağlam bir web bağlantısının keyfini çıkarabilirsiniz. Google tarafından satılan adaptör, hem orijinal hem de daha yeni Chromecast modelleriyle çalışır.

6. Yerel dosyalarınızı yayınlayın

Web'den video veya müzik akışı yapmak gayet güzel, ancak bilgisayarınızın sabit diskinde depolanan bir şeyi izlemek istediğinizde ne oluyor? Medya kitaplığınız ile HDMI dongle arasında aracı olarak çalışacak birkaç uygulama vardır.

Belki de en iyi seçenek Plex'tir, ancak aşağıdaki gibi başka alternatifler de vardır.LocalCastveAllCast. Bu uygulamaların tümü benzer şekilde çalışır: Bir masaüstü istemcisi, içeriği bilgisayarınızın sabit sürücüsünden sunar ve bir akıllı telefon uygulaması bunu bağlı bir Chromecast'e gönderir.

7. Kendi fotoğraflarınızı ekran koruyucu olarak ekleyin

Chromecast fotoğrafları

Chromecast kullanılmadığında görünen varsayılan ekran koruyucu, web'deki çeşitli yerlerden çekilen göz alıcı resimlerden oluşan bir koleksiyon görüntüler; Chromecast uygulamasını açarsanız, o anda ekranda bulunan görüntü hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

Kendi resimlerinizi eklemek için Chromecast uygulamasındaki Cihazlar sekmesinden Arka Planı Düzenle'ye dokunun, ardından seçimlerinizi yapın. Chromecast'iniz Google Fotoğraflar'dan fotoğraf çekebilir,Facebook, Flickr ve diğer çeşitli kaynaklar ve slayt gösterisi hızı da ayarlanabilir.