Close
  • Ana
  • /
  • Yayın Akışı
  • /
  • Google Play Müzik'ten daha fazlasını elde etmek için 7 temel ipucu

Google Play Müzik'ten daha fazlasını elde etmek için 7 temel ipucu

Google Play Müzik, Spotify veya Apple Music kadar çok manşet almayabilir, ancak web tabanlı uygulama çok yetenekli bir uygulamadır: onu yiyebildiğiniz kadar yiyebileceğiniz bir abonelik hizmeti olarak kullanabilir veya yerel dosyalarınızı buluta yükleyebilirsiniz. ekstra bir şey ödemeden.


Her zamanki gibi, Google'da olduğu gibi, arayüz oldukça temiz ve seyrek, ancak yüzeyin hemen altında gizlenen pek çok işlevsellik var. İster Google Play Müzik'te yeni olun ister onu yıllardır kullanıyor olun, uygulamada daha ileri gitmek için uzman tavsiyemize bakın.

1. Akıllı çalma listeleri ve Last.fm ekleyin

Oynatma listeleri

İTunes gibi bir masaüstü programından Google Play Müzik'e geçerken kaçırabileceğiniz özelliklerden biri, melodilerinizden akıllı çalma listeleri oluşturma yeteneğidir - geçen ay duymadığınız tüm beş yıldızlı şarkıları otomatik olarak sıralayın , Örneğin.

Google Play Müzik bunu yerel olarak yapamaz, ancak chrome.google.com/webstore/detail/autoplaylists-for-google/blbompphddfibggfmmfcgjjoadebinemChrome için uzantı olabilir ve oldukça iyi çalışıyor. Biz yararlı Chrome eklentileri konusundayken,BuLast.fm hesabınızda tüm dinleme geçmişinizi scrobling yapmanızı sağlar.


2. Mini oynatıcıya geçin

Mini

Google Play Müzik, tam tarayıcı penceresinin her zaman açık olmasını tercih edebileceğiniz oldukça kullanışlı bir mini oynatıcı moduna sahiptir. Mini oynatıcıyı diğer tüm açık programlarınızın üzerinde gezdirme seçeneği bile var, böylece ihtiyacınız olduğunda erişilebilir.


Mini oynatıcıyı başlatmak için kullanılan simge, Google Play Müzik arayüzünün altındaki oynatma çubuğunun sağ tarafında yer alır: bir kutunun dışına işaret eden bir ok gibi görünür. Kontrolleri görmek için fare ile mini oynatıcının üzerine gelin.

3. Karışıma kolayca kendi müziğinizi ekleyin

Yükle


Dinlemek isteyebileceğiniz tüm müzikleri dinleme ayrıcalığı için Google'a ayda 9,99 £ (veya 9,99 $) ödüyor olsanız bile, kendi parçalarınızı da yüklemeye değer - özellikle de nadirler, b-taraflar ve diğer parçalar Google'ın geniş melodi kataloğunda değil.

Bunu, web uygulamasının ana menüsündeki Müzik yükle düğmesiyle veya Ayarlar'a gidip Müziğinizi ekle'yi tıklayarak yapabilirsiniz; bu, belirli yerel klasörleri izlemenizi ve müziği otomatik olarak yüklemenizi sağlar. Ayrıca varmasaüstü Müzik Yöneticisiaracı kurabilirsiniz.

4. Masaüstü bildirimlerini açın

Bildirimler

Google Play Müzik için Ayarlar sayfasına girdiğinizde birkaç 'deneysel' özelliğe sahip bir Labs bölümü fark edeceksiniz. Açıp kapatabileceğiniz bunlardan biri Masaüstü Bildirimleri seçeneğidir - tahmin edebileceğiniz gibi bu, her parça için küçük bildirimleri açar.


Bazıları için çok can sıkıcı olabilir, ancak her seferinde tarayıcı pencerenizi açmanıza gerek kalmadan her yeni şarkının adına ve sanatçısına hızlıca bakabileceğiniz anlamına gelir. Ayrıca, Labs'tan parça yorumlarını ve Chromecast şömine görselleştiricisini de açabilirsiniz.

5. Albüm resminden en iyi şekilde yararlanın

Sanat

Varsayılan olarak, Google Play Müzik web oynatıcısı, siz şarkılarınızı dinlerken orijinal arayüzü görünür durumda tutar, böylece şarkı listeleri, albümler, sanatçılar vb. Arasında göz atmaya devam edebilirsiniz. Bununla birlikte, bunun yerine albüm sanatının hakim olduğu bir görsel moda geçebilirsiniz.

Oynatma kontrol çubuğundaki albüm resmi simgesine tıklamanız yeterlidir; tarayıcı penceresinin tamamını dolduracak şekilde genişler; önceki görünüme dönmek için tekrar tıklayın. Fareyi albüm resmi simgesinin üzerine getirirseniz, geçiş yapabileceğiniz bir Parçacık görselleştirmesi de vardır.

6. Mobil cihazlarda parça kalitesini iyileştirin

Kalite

Elbette Google Play Müzik, aşağıdakiler için ücretsiz uygulamalarla birlikte gelir: play.google.com/store/apps/detailsveiosBöylece hareket halindeyken müziklerinizi dinleyebilirsiniz - bu uygulamaların içindeki Ayarlar ekranına gidin ve yayınladığınız müziğin kalitesi de dahil olmak üzere çeşitli farklı bölümlerini yapılandırmak mümkündür.

Kalite düzeyini artırmak kulağınıza daha iyi gelir ancak daha fazla veri kullandığını unutmayın, bu nedenle veri planınızın bunu kaldırabileceğinden emin olun. Tercih ederseniz, çalma listelerini ve şarkıları önceden (Wi-Fi üzerinden) önbelleğe alabilirsiniz, böylece hiçbir mobil veri kullanmanıza gerek kalmaz.

7. Müziklerinizi masaüstünden çalın

Masaüstü Bilgisayar

Google'dan geliyorsa, Google Play Müzik elbette web tabanlıdır, ancakresmi olmayan bir masaüstü oynatıcıyerel bir deneyimi tercih ederseniz kullanılabilir. Açık bir tarayıcı sekmesinden daha az sistem kaynağı kullanır ve bazı yararlı ekstralarla birlikte gelir (Last.fm entegrasyonu gibi).

Aynı zamanda açık kaynaklı bir uygulamadır:indirme sayfasıve seçtiğiniz işletim sistemine uyacak Windows, Mac ve Linux sürümlerini edinebilirsiniz. Program için oldukça basit bir web sarmalayıcıdır, ancak uygulamayı tarayıcınız olmadan kullanabileceğiniz anlamına gelir.

  • Karşılaştırılan en iyi müzik akışı seçenekleri