Close
  • Ana
  • /
  • Bilgi Işlem
  • /
  • Yeni dizüstü bilgisayarınız için 7 temel yükseltme ve eklenti

Yeni dizüstü bilgisayarınız için 7 temel yükseltme ve eklenti

Bulacak kadar şanslıysanyepyeni bir dizüstü bilgisayarBu Noel ağacın altında - veya belki kendiniz için bir tane satın almışsınızdır - o zaman ihtiyaçlarınız veya bütçeniz ne olursa olsun, fazladan donanım ve yükseltmeler seçmeye gelince bir dizi seçeneğiniz var.


Yeni makinenizi korumak, biraz daha fazla depolama alanı eklemek veya onunla daha fazlasını yapmak isteyip istemediğinize göre, sizin için bazı seçeneklerimiz var - şu anda web'de bulabileceğiniz en iyi ürün ve fiyatlar seçimlerimizle tamamlandı . Noel sonrası alışverişinizin tadını çıkarın!

1. Harici sabit sürücü

Herkes harici sabit diskleri sever - estetik çekiciliği için değil, onlarla birlikte gelen fazladan depolama yığınları için, bu nedenle sürekli genişleyen fotoğraf, film, müzik vb. Koleksiyonunuz için bolca yeriniz olur.

Harici bir sürücüyü bir yedekleme çözümü olarak veya yalnızca tüm kişisel dosyalarınızı açık tutmak için de kullanabilirsiniz, böylece işletim sisteminizin nefes alması için daha fazla alan olur (bu, performansı olabildiğince düşük tutmalıdır).


Bütçeniz yetiyorsa, her zaman ihtiyacınız olduğunu düşündüğünüzden daha fazla depolama alanı satın almak iyi bir fikirdir. Taşınabilir, USB ile çalışan sürücüler, dizüstü bilgisayarların yanında gitmek için iyi bir seçenektir, ancak ana şebekeden güç alan tam boyutlu sürücüler genellikle daha fazla depolama alanı sunar.

Harici disk seçimleri İndirimli Fiyat Seagate 5TB Backup Plus ...Seagate Backup Plus 5 TBWalmart159,99 114,99 Görünüm Tüm fiyatları görünİndirimli Fiyat WD 512GB My Passport SSD ... WD My Passport SSD 512GB Amazon $ 159.99 $ 89.99 GörüntüleTüm fiyatları görünLaCie 4 TB Rugged Mini USB 3.0 ...Lacie Rugged MiniBHPhoto144,99 Görünüm Tüm fiyatları görünEn iyi fiyatlar için her gün 130 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz

2. Dizüstü bilgisayar çantası


Bilgisayarınızı güvende tutun ve iyi seçilmiş bir dizüstü bilgisayar çantasıyla aynı zamanda bir stil dokunuşu ekleyin - bu seçimi doğru yaparsanız, gerçekte olduğundan çok daha pahalı bir dizüstü bilgisayarınız varmış gibi görünmesini sağlayabilirsiniz.

Dizüstü bilgisayarınızın ekran boyutuyla başlamanız ve oradan ileriye doğru ilerlemeniz gerekir. Aynı üreticinin resmi çantalarına da rastlayabilirsiniz, ancak boyutu doğru aldığınız sürece, dizüstü bilgisayarınızı tutmak için hemen hemen her şeye gidebilirsiniz.


Güçlü koruma bir zorunluluktur ve yanınızda çok fazla ekipman taşıma eğilimindeyseniz, başa çıkmak için yeterli cep ve iç bölme olduğundan emin olun.

  • İşte satın alınabilecek en iyi sırt çantaları ve dizüstü bilgisayar çantaları için seçtiklerimiz

3. Harici monitör

Bir dizüstü bilgisayarın satış noktalarından biri taşınabilir olmasıdır, ancak aynı zamanda masanıza oturmak için çok zaman harcayacaksa, bunun için harici bir monitöre yatırım yapmayı düşünün.

Avantajları açıktır - elektronik tablolarınızı, web sayfalarınızı, videolarınızı ve diğer öğelerinizi sergilemeniz için çok, çok daha fazla alan. Dizüstü bilgisayarınızın ekranını harici monitöre yansıtabilir veya her ikisini de ayrı ayrı ele almak için Windows veya macOS edinebilirsiniz, böylece e-postalarınızı bir ekranda yazabilirsiniz.Netflix izlemekdiğerinde.


Yine, çalıştığınız bütçeye uyacak çok sayıda rakip ürününüz var. Masanızda monitör için yeriniz olduğundan ve dizüstü bilgisayarınızla aynı bağlantı standartlarını kullandığından emin olun.

Monitör, Dell UltraSharp UP3216Q 31.5 '...Dell UltraSharp UP3216QOfis deposu1.585,99 $ Görünüm Tüm fiyatları görünEn iyi fiyatlar için her gün 130 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz

4. Çok bağlantı noktalı hub

Dizüstü bilgisayarlar daha ince ve hafif hale geldikçe, Apple'ın çok ince ve çok hafif olmasıyla başlayan bir trend olan bağlantı noktalarının çoğunu da terk etmeye başladılar.2015 MacBook, tek bir USB-C bağlantı noktası ve bir kulaklık jakı ile.

Yeni dizüstü bilgisayarınızın soketleri, bağlantı noktaları, yuvaları vb. Biraz azalmışsa, tüm çevre birimlerinizin bağlanması ve bellek kartlarınızın okunması ve harici sürücülerinizin bağlanması için tam ihtiyacınız olan şey bir hub olabilir. İhtiyaç duyacağınız bağlantı noktalarını hesaplayın, ardından faturaya uyan bir merkez bulun.

Nakit paranızla ayrılmadan önce çevrimiçi incelemeleri kontrol ettiğinizden ve mümkünse dizüstü bilgisayarınızın görünümünü ve tasarımını tamamlayan bir şey seçtiğinizden emin olun.

5. Kablolu veya kablosuz kulaklıklar

Çoğu dizüstü bilgisayarda kurulu en büyük ses sistemleri yoktur - sonuçta bu tür bir bilgisayarda alan çok fazladır - ancak kablolu veya kablosuz kulaklıklar alırsanız düşük sesle yetinmek zorunda değilsiniz.

Belki de Bluetooth, dizüstü bilgisayar bağlantı noktalarının bugünlerde bir prim olduğunu düşünerek gitmenin yoludur, ancak hangi marka ve modeli tercih edeceğiniz gerçekten size kalmış. Dizüstü bilgisayarınızın yerleşik hoparlörlerinin toplayabildiği her şeyde büyük bir yükseltme olacak bir ses deneyimi elde etmek için bu kadar para harcamanıza gerek yok.

Seçiminizi yapmanıza yardımcı olmak için daha önce aşağıdaki listeleri yuvarladıken iyi kablosuz kulaklık,en iyi gürültü önleyici kulaklıklar,100 sterlin altındaki en iyi kulaklıklar, veen iyi kulak içi kulaklıklar, bu yüzden uygun bir şey bulmalısın.

Kulaklık seçimleri İndirimli Fiyat Bowers & Wilkins PX Aktif ... Bowers ve Wilkins PX Wireless Amazon $ 399.99 $ 295.79 GörüntüleTüm fiyatları görünİndirimli Fiyat AKG N60 Gürültü Engelleme ... AKG N60NC Samsung $ 299.99 $ 150 İnceleTüm fiyatları görünEn iyi fiyatlar için her gün 130 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz

6. Kalem

SahipleriApple dizüstü bilgisayarlarşimdi uzağa bakabilir, ancak Microsoft, Google veya başka herhangi biri tarafından üretilmiş dokunmatik ekranlı bir bilgisayarınız varsa, o zaman bir ekran kalemi değerli bir yatırım olabilir.

Bu sadece çizim için değil, elbette bir ekran kalemi size dizüstü bilgisayarınızla yaratıcılığınızı ortaya koyma konusunda çok daha fazla çalışma seçeneği sunuyor. Bir tür kalem cihazına sahip olmak, uygulamalarınızda dolaşmayı, giriş seçeneği olarak el yazısını kullanmayı ve hatta bazı oyunlar oynamayı kolaylaştırır.

UnutmaGoogle Pixelbookdiğer birçok Chromebook gibi Android uygulamalarını da çalıştırabilir, böylece uygulamaları çalıştırmak ve web'e göz atmak için bir ekran kalemi kullanma seçeneğiniz vardır.

7. Fare

Trackpad'ler gittikleri kadar iyidirler ve en iyi dizüstü bilgisayarlarda çok duyarlı ve doğrudurlar, ancak bir fare ile gerçekten daha iyi çalışan bazı görevler vardır - görüntü düzenleme, video düzenleme ve tabii ki oyun oynama gibi.

Dizüstü bilgisayarınızda bir tür bağlantı noktası varsa kablolu bir fareyi bağlayabilirsiniz veya kablosuz bağlantı kurabilir ve Bluetooth aracılığıyla bir fare bağlayabilirsiniz; bu, dizüstü bilgisayarınızla sık sık hareket halindeyseniz tercih edilebilir. Tüm şekil, boyut ve renklerde seçenekleriniz var.

Bilgisayarınızla biraz oyun oynamayı planlayanlarınız farelere bakmak isteyebilir.özellikle bu amaç için yapıldı, sizi oyunun bir adım önünde tutmak için genellikle fazladan düğmeler ve kontroller eklenmiştir.

Fare İndirimli Fiyat seçer Razer DeathAdder Elite Gaming ... Razer DeathAdder Elite Amazon $ 69.99 $ 57 GörüntüleTüm fiyatları görünRIVAL 700 OYUN MOUSE'USteelSeries Rival 700Walmart144,87 ABD doları Görünüm Tüm fiyatları görünİndirimli Fiyat Logitech G502 Proteus ...Logitech G502 Proteus SpektrumuWalmart253,23 ABD doları 85,77 ABD doları Görünüm Tüm fiyatları görünEn iyi fiyatlar için her gün 130 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz
  • Hala alışveriş mi yapıyorsun? Yılın en iyi 10 ultra taşınabilir bilgisayarı seçimimizi okuyun