Close
  • Ana
  • /
  • Ses
  • /
  • 7 Groove Müzik ipuçları: Microsoft'un yeni akış hizmetinden daha fazlasını alın

7 Groove Müzik ipuçları: Microsoft'un yeni akış hizmetinden daha fazlasını alın

Görünüşe göre bugünlerde müzik akışı hizmeti olan herkes: Google bir süredir Google Play Müzik Tam Erişim'i (eklenmiş YouTube Müzik Anahtarı ile) zorluyor, Apple Music bu yılın başlarında bir tanıtım parıltısıyla piyasaya sürüldü ve şimdi Microsoft yenilendi kendi teklifi ve ona yeni bir isim verdi.


Böylece Xbox Music, Groove Music (veya yalnızca Groove) olur. Sevmekdiğer teklifler, size ayda 10 £ karşılığında isteyebileceğiniz tüm müziği verir - ücretsiz katman yoktur, ancak30 günlük denemekullanılabilir. Sizi bu hizmete hazır hale getirmek için bilmeniz gereken en iyi püf noktaları ve özelliklerden bazıları aşağıda verilmiştir.

1. Sık kullanılanları Başlat menüsüne sabitleyin

Başlat menüsü Windows 10'a geri döndü ve Groove'da bulduğunuz albümler, sanatçılar ve çalma listelerini içeren hemen hemen her şeyi sabitleyebilirsiniz. 'Başlamak için sabitleme' seçeneği, uygulama arayüzünde nerede olduğunuza bağlı olarak farklı yerlerde olacaktır, ancak bunu oldukça kolay bir şekilde bulabilmeniz gerekir.

Favorileri sabitle

İşlemi tersine çevirmek için aynı ekranlardan ayırma seçeneğini seçin. Sabitlenen öğeleriniz, kendi adınızı ekleyebileceğiniz yeni bir grupta ayarlanır. Aslında, yeni Windows 10 Başlat menüsü için özelleştirme seçeneklerini nasıl kullanacağınızı öğrenmek için iyi bir bahane (yeni kutucuklardan herhangi birine sağ tıklamayı deneyin).


2. Karışıma OneDrive ekleyin

OneDrive, Microsoft'un genel stratejisi için giderek daha önemli hale geldi ve artık onu her türden Microsoft ürününe takılı bulabilirsiniz - örneğinWindows 10. Groove bir istisna değildir ve OneDrive hesabınızda depolanan tüm parçalar Groove uygulaması aracılığıyla akışa alınabilir.

Groove uygulamasını ilk kez kullandığınızda, OneDrive hesabınızda bir Müzik klasörü oluşturulur. İstediğiniz herhangi bir MP3 dosyasını sürükleyin ve Groove içinde erişilebilir hale gelir: Yazılım, parçaları sıralamak ve koleksiyonunuzu anlamlandırmak için parçalarla birlikte depolanan meta verileri kullanır.


3. Web oynatıcısını deneyin

Microsoft, yeni evrensel uygulamalarını dinleyecek herkese sunmaya heveslidir, ancak web'i ihmal etmedi - Groove hesabınıza herhangi bir bilgisayardan erişebilirsiniz.music.microsoft.comve oturum açma bilgilerinizi girme. Masaüstü uygulamasında olduğu kadar çok özellik almazsınız, ancak yine de keşfetmeye değer.

Groove web oynatıcı


Tüm çalma listeleriniz taşınır ve elbette erişilebilir durumdadır ve mevcut koleksiyonunuzun yanı sıra Microsoft Mağazası'ndaki yeni parçalara da göz atabilirsiniz. Önizlemeyi duymak için fare imlecinizi bir parçanın oynatma düğmesinin üzerinde tutun; oynamak için bir kez tıklayın.

4. Yinelenen parçaları kaldırın

İsteğe bağlı milyonlarca şarkıya erişiminiz olduğunda, onları düzenli tutmaya çalışmak zor olabilir ve Groove, yinelenen dosyaları kaldırmak için birkaç seçenek içerir - Windows 10 uygulaması ayarlarında, OneDrive altındaki seçeneği etkinleştirin. Bu, Groove Music Pass şarkısını OneDrive'a eklediğinizde kaldırır.

Web uygulaması ayarlarında, Koleksiyon başlığı altında benzer bir seçenek mevcuttur ('Koleksiyonunuzdan yinelenen şarkıları otomatik olarak kaldır'). Her iki anahtar da açık konumdayken, aynı şarkıların birden çok kez göründüğünü görmemelisiniz.

5. Sanatçı radyosunu açın

Oluk yüksek profilli olmayabilirBeats 1 radyo istasyonuApple Music tarafından sunulan ve gerçek insan DJ'lerin küratörlüğünü yaptığı - ancak sanatçı seçiminizden etkilenen algoritmaya dayalı radyo istasyonlarına sahiptir.


Sanatçı radyosu

Web'deki Windows 10 uygulamasındaki herhangi bir sanatçı sayfasından, dinlemeye başlamak için Radyoyu başlat seçeneğine tıklayabilirsiniz. İstasyon, diğer benzer gruplara ve şarkıcılara geçmeden önce seçtiğiniz sanatçının şarkısıyla başlayacak. Beğendiğiniz bir şey görürseniz ve daha yakından bakmak isterseniz, şimdi çalan çubuğuna tıklayın.

6. Bilgisayarınızdan müzik ekleyin

SevmekSpotifyGroove için Windows 10 uygulaması, yerel müzik ve buluttan akış parçaları eklemenize olanak tanır. Her yerde çalabilmeniz için OneDrive'a müzik eklemeyi zaten ele aldık, ancak yerel parçaları herhangi bir klasörden de içe aktarabilirsiniz.

Masaüstü uygulama ayarlarında, Müzik aradığımız yeri seçin'e tıklayın. Sonraki iletişim kutusu, belirli klasörleri seçmenize izin verir, ancak bu müziğe yalnızca Groove uygulaması içindeki yerel PC'den erişilebilir - başka bir yerden aktarılamaz.

7. Oyuncunun görünümünü değiştirin

Groove uygulamasının varsayılan görünümü hoşunuza gitmiyorsa, bunu değiştirebilirsiniz - Ayarlar sayfasına gidin (hesap adınızın yanındaki dişli çarkı tıklayın), ardından sonuna kadar kaydırın ve aralarından seçim yapın açık ve koyu bir arka plan.

Karanlık mod

Arayüzle ilgili her şey değişmez (örneğin şu anda oynatılan çubuk hala mavidir), ancak zemin ve metin renkleri yer değiştirir. Web oynatıcısında aynı seçeneği alamazsınız (şimdilik zaten).

Bunu beğendin mi? Çıkış yapmakBugün dünyanın en iyi 12 aygıtı: en iyi teknolojinin kesin listemiz