Close
  • Ana
  • /
  • Sağlık
  • /
  • Geceleri nasıl sıcak tutacağınıza dair 7 ipucu

Geceleri nasıl sıcak tutacağınıza dair 7 ipucu

Kış ayları karlı günlerin, kızakların ve kardan adamların sevincini beraberinde getirirken, ne yazık ki bu da geceleri dondurucu soğuklar anlamına geliyor. Daha da kötüsü, bu genellikle uyku zamanlarını ekstra soğuk hale getirebilir.


Kimse rahatlamak ve rahatlamak istediği bir zamanda soğuk çarşafların altına tırmanmayı sevmez. Aslında, çok sıcak veya çok soğuk olmak uyku kalitemizi etkileyebilir. İyi haber şu ki, ısınmakta zorlanıyorsanız, uyku uzmanları yatağınızı ısıtmanın soğutmaktan çok daha kolay olduğu konusunda hemfikir. Türkiye'ye yatırım yaparkenen iyi yorganSizin için, daha yüksek bir tog derecesi ile muhtemelen ilk hareketiniz olmalı, sıcaklıklar düştüğünde sizi rahat ettirmeye yardımcı olacak daha birçok püf noktası var. O soğuk geceler sizi ayakta tutuyorsa, mükemmel uyku için sıcak kalmanın bazı yollarını okuyun.

Uyku, sağlığımız ve esenliğimiz için son derece önemlidir, bu nedenle gün boyunca işlev görmek için doğru miktarda kapalı göz almak çok önemlidir. Bırakmayla ilgili başka sorunlar yaşıyorsanız, aşağıdaki ipuçlarımızı okuyun:geceleri nasıl daha iyi uyuyabilirimvehızlı uykuya nasıl dalılır.

  • Rahat edemiyor musun? Belki de bunlardan birine yatırım yapmanın zamanı gelmiştir.en iyi yataklar
  • ... veya sadece bir tanesien iyi yatak toppers(eğer bütçeniz kısıtlıysa)

1. Sıcak tutmak için soğutun

Isıtmayı hızlandırmak veya bir battaniye yığınının altına yatmak çok mantıklı olsa da, aslında ısınmak için serin bir ortama ihtiyacımız var. Uyku uzmanları, ısınmamıza yardımcı olmak için odanızda konforlu bir şekilde serin olan doğru sıcaklığı ayarlamanızı önerir. Termostatınızı ayarlamak için önerilen sıcaklık yatmadan önce 60-67 derece arasındadır. Çok yüksek olursa, vücudumuz aşırı ısınır ve geceleri savrulmamıza ve dönmemize neden olur.

2. Yatak odanızı önceden ısıtın

Sıcaklık düştüğünde tüm evi ısıtmaya meyilli olsak da, sadece yatak odasını ısıtmak aslında daha ekonomiktir. Yatmadan önce termostatınızı bir zamanlayıcıya ayarlayın ve ısıyı korumak için kapıyı kapattığınızdan emin olun. Bu, rahat bir gece uykusu için yatak odanızın güzel ve sıcak olmasını sağlayacaktır.


için rehberimize göz atınen iyi taşınabilir ısıtıcıEvinizin ısıtmasının biraz yardıma ihtiyacı varsa.

Yorgan nasıl temizlenir: beyaz yatak takımı


(İmaj kredisi: Pexels'ten Jaymantri)

3. Yorganınızı yükseltin

Geceleri daha sıcak tutmanın açık bir yolu, daha kalın bir yorgana yatırım yapmaktır. Bir kış yorganı için önerilen daha yüksek tog derecesi, daha fazla yalıtım sağlayan 13,5 veya 15'tir. bizim başımızaen iyi yorganmevcut önerilerimiz için sıralama – sizi tüm yıl boyunca tam olarak doğru sıcaklıkta tutmak için tasarlanmış çok yönlü 3'ü 1 arada tasarımlar dahil. Bunlar, her biri ayrı ayrı kullanılabilen veya tek bir ultra rahat seçenek için birbirine tutturulabilen düşük ve orta tog yorgan içerir.

Sıcaklıkları daha da artırmak için, birelektrikli battaniyehatta çoğu ayarlanabilir sıcaklık kontrolleri ve yatağınızı yatmadan önce ısıtmak için önceden ayarlanmış ön ısıtma seçenekleri ile birlikte gelen ısıtmalı bir yorgan ve ayrıca ter içinde uyanmamanız için otomatik olarak kapanan zamanlayıcılar!


4. ... veya yatağınızı toplayın

Yorganınızın altında hala üşüyorsanız, ekstra sıcaklık yaratmak için yatağınızı katlayın. İşin püf noktası, daha fazla yalıtım sağlamak için ince üst tabakalar ve kalın battaniyeler oluşturmaktır. Bu ayrıca, gece çok ısınırsanız bir katmanı kolayca kaldırabileceğiniz anlamına gelir.

5. Üşümeyin

Yatakta soğuk ayaklardan daha rahatsız edici (ve ortaklar için can sıkıcı!) bir şey yoktur. Ayaklarımız geceleri vücudumuzun en soğuk yeri olabilir ve uyku uzmanlarına göre sıcak ayaklar vücudumuzun genel sıcaklığını düzenlemeye yardımcı olabilir. Öyleyse neden çorabınızı sıcak tutmak için bir çift hafif yatak çorabı satın almıyorsunuz? Aşırı ısınmanıza neden olabileceğinden kalın veya polar çoraplardan kaçınmaya çalışın.

6. Bir gece içkisinin tadını çıkarın

Günün sonunda güzel bir fincan sıcak çikolatayı yenemezsin. Aslında yatmadan önce sıcak içecekler sadece sıcak tutmak için değil, aynı zamanda daha uykulu olmamız için vücudu rahatlatmak için de iyidir. Isı ayrıca vücut sıcaklığımızı biraz düşürmeye yardımcı olur, böylece aşırı ısınmayız. Ve mükemmel bir gece uykusu istiyorsanız, papatya, kediotu ve yeşil çay gibi bitki çaylarının tümü, sağlıklı uyumamıza yardımcı olacak doğal içeriklere sahiptir.

geceleri sıcak kalın: yatağın yanında bir fincan çay


(İmaj kredisi: Unsplash'ta David Mao)

7. Pazen pijamaları giyin

Yatağa uygun gecelik giymek sizi sıcak tutabilir. Flanel gecelikler, ısıyı koruduğu ve gece ve sabah ilk iş olarak sizi rahat ettirdiği için en iyi malzemedir. Gecenin ortasında terlemek istemediğiniz için polar veya yünlü geceliklerden kaçının. Geceleri çok hareket etmeye meyilli olduğumuzdan, geceliğinizin bol ve nefes alabilir olduğundan emin olun, böylece sizinle birlikte hareket edebilir.