Close
  • Ana
  • /
  • Uygulamalar
  • /
  • Mesajlaşma oyununuzu yükseltmek için en iyi 8 WhatsApp alternatifi

Mesajlaşma oyununuzu yükseltmek için en iyi 8 WhatsApp alternatifi

WhatsApp, gizlilik sorunlarının ortasında hala su basıyorgüncellemelerini hızlandırıyortutmak için birayrılan kullanıcı dalgasıve etrafındaki endişeleri yatıştırmakveri paylaşım uygulamaları.

Zaten karar verdiyseniz, kampını terk ettiyseniz ve şimdi bizim tarafımızdan parlak bir cihazın o ıssız, kimsenin olmadığı topraklardaysanız.en iyi Android telefonlarveyaen iyi iPhoneliste, ancak bağlantıda kalmak için güvenilir bir uygulama yok - korkmayın, Pingtwitter yolu gösterecek.

WhatsApp son zamanlarda bir E-Derecelendirmesine düştüDR. Tos;DR, uzun Hizmet Koşulları koşullarını küçük boyutlu gizlilik paketlerine damıtır; yeni reytingi eleştirmenleri yansıtıyor’ mesajlaşma platformunun kullanıcıların gizliliğinden ödün verdiğini ve internet üzerinden gizlilik politikalarında yapılan gizli değişiklikleri ölçmek için altın standart olarak kabul edildiğini düşünüyor.

Ancak, gizlilik bilincine sahip kullanıcıların uygulamalar aracılığıyla hangi seçenekleri vardır? Veri gizliliğini güçlendirirken kullanılabilirliği dengeleyen en iyi WhatsApp alternatiflerini özenle seçtik.


sinyal

Signal'in adı, gizlilik nedeniyle internette haklı olarak övülüyor. Daha iyi bilinmesine rağmen, yine de harika bir WhatsApp alternatifi. Rakiplerinden önemli ölçüde daha az meta veri tutar, birden fazla platformda bulunur ve en popüler güvenlik uygulamalarından biri olduğu için güvenlik incelemesi mirasına sahiptir.

Signal'in ana eleştirilerinden biri, destek sayfasının CloudFlared olmasıdır. Özünde bu, ultra güvenlik konusunda bilinçli kullanıcıların Tor'u engelleyen özel bir duvarla çevrili bahçe tarafından engellendiği anlamına gelir. Tor, elbette, başka bir gizleme katmanı için genellikle şifreli uygulamalarla birlikte kullanılan başka bir anonimlik düzeyidir.


Ancak bu, bu düzeyde bir gizleme gerektirmeyen sıradan kullanıcıları endişelendirmeyebilir. Şuraya tıklayarak Signal ekosistemine dahil olabilirsiniz:Burada, ve adımları takip edin.

Telgraf

Telegram birkaç yıl önce özellikle popülerdi: ücretsiz sohbet ve kârsız güvenlik. Bunların hepsi Telegram'ın kullanıcı gizliliğine olan bağlılığının altını çizdi.


Tabii ki, zaman değişiyor ve daha iyi seçenekler mevcut. Yine de kullanıcı dostu bir platform arayışındaysanız Telegram'a kaydolmanızı öneririz.Burada. Telegram, sohbetleri WhatsApp'tan taşımanıza bile izin verir:işte nasıl yapılır.

Arayüzde gezinmek kolaydır ve uçtan uca şifreleme dahil olmak üzere normal mesajlaşma programlarından daha belirgin güvenlik avantajları ve uygulamayı daha geleneksel mesajlaşma platformları olarak kullanma yeteneği, yani dosya gönderme gibi önemli bir kullanıcı tabanına sahiptir. ve birden fazla kişiye yayın.

hasır

Güvenli mesajlaşma servisleri, Wickr'in ortaya çıkmasıyla gizlilik oyununda gerçekten çıtayı yükseltmeye başladı.

Bildirildiğine göre, Wickr hala etkin IP adreslerini veya Benzersiz Cihaz Kimliklerini günlüğe kaydetmiyor; ayrıca, mesajların süresinin ne zaman sona ereceği için zamanlayıcıyı ayarlamanıza izin veren yeni bir 'okuma üzerine yazma' türü mesajlar çağının habercisiydi. Bu hala teklifinin temel bir bileşenidir: kaydolunBuradagüvenli video konferans ve dosya paylaşımının keyfini çıkarmak için.


Telegram gibi, son zamanlarda bu uygulamaları analiz eden gizlilik gruplarındaki baş honchoların gözünden düştü, ancak yine de ekstra gizlilik katmanlarına ihtiyaç duyanlar için iyi bir çözüm. Ayrıca, veri yollarınıza sızan sinir bozucu meta verileri günlüğe kaydetmez.

üçlü

Threema, alandaki en iyi gizlilik odaklı mesajlaşma uygulamalarından biridir. Bu uygulamanın ana avantajı, anonim olarak kayıt olabilmenizdir.Burada. Bu nedenle, kişisel bilgilere bağlı değildir (Signal'e bağlı telefon numaranızın aksine). Adres defterinizi senkronize edebilir ve bir yabancının cep telefonunuzu göstermeden sizinle iletişim kurmasını sağlayabilirsiniz. Birçok uygulamada eksik olan basit ama önemli bir mobil gizlilik unsurudur.

Cep telefonu numarası olmasa bile SIM kartı olmayan cihazlarda kullanılabilir. Şifreli mesajlaşma ortamı sürekli değişiyor, ancak Threema'yı android ile kullanmak, izinler merkezi olmadığı için harika bir seçenek; aslında modüler bir temelde çalışırlar, böylece kamera erişimini veya mikrofonu etkinleştirmeden kurabilirsiniz. Ensemble listemizle Pingtwitter'te yanınızdayız.en iyi android telefonlar, bu, güvenlik yazılımınızı barındırmak için en iyi donanımı seçmenize yardımcı olur.

Threema Web bile birToS:DR B DerecesiBu, Şartlar ve Koşullar üzerinde dururken güven vericidir. Şu anda tüm platformlarda mevcut ve cihazlar arasında geçiş yaparken çapraz işlevselliğini artırıyor.

Tel

Wire, daha az bilinen, ancak gizlilik tacı için güçlü bir rakip. Wire %100 açık kaynaktır, bu da uygulamanın topluluk içinde sürekli denetim altında olduğu anlamına gelir. Bulunabilecek kolay bir kayıt işlemine sahiptir.Burada, ve çok yetenekli bir şifreli habercidir.

Threema'ya benzer şekilde Wire, uygulama gizliliği için çok önemli olan bir akıllı telefon veya telefon numarası gerektirmez. Uçtan uca (E2E) şifreleme, kendi kendini imha eden mesajlar ve Proteus Protokolü gibi güçlü şifreleme algoritmalarının uygulanması, gizlilik öğelerinin altını çiziyor.

Tüm platformlar için uygulamalar sunar, bu da birden fazla cihaz için servis verilebilir bir gizlilik çözümü olduğu anlamına gelir. Gizlilik yolculuğunuzu kolaylaştırmak için bir el cihazı pazarındaysanız, buğdayı samandan ayırabilirsiniz.en iyi akıllı telefonlargüvenlik uygulamalarınızı barındırmak için en iyi cihazı garanti etme kılavuzu.

Sessizlik

Sessizlik(önceden SMSSecure), size SMS ve MMS'e odaklanan temel bir gizlilik uygulaması sunmak için diğer WhatsApp şifreli alternatiflerinin zilleri ve ıslıkları olmadan yapar. Evet, doğru, güvenilir SMS bu platformun bel kemiğidir.

Aradaki fark, Silence'ın iç kısımlarının bir şifreleme santrali olmasıdır: SMS'inizi göndermeden önce şifrelemeye saran, ancak daha çok yönlü internet platformlarına odaklanan geliştiriciler tarafından genellikle göz ardı edilen ilginç bir seçenek.

2015'in ilk günlerinde Signal, internet mesajlaşmasına odaklanmadan önce şifreli iletişimleri için bir kanal olarak şifreli SMS mesajları bile sundu. Önyükleme için şifreleme ile SMS'in sadeleştirilmiş, fırfırsız temellerine dönüş, şu anda haberlere hakim olan tüm internet tabanlı gizlilik hayal kırıklıklarına bir alternatif olabilir.

eleman

elemanen ilginç WhatsApp alternatiflerinden biridir. Özel iletişimin nüansları ile daha ciddi bir şekilde ilgileniyor. İlk nokta, açık kaynaklı ve merkezi olmayan olmasıdır; İşbirlikçi iletişim platformları genellikle daha güvenli bir seçenek olarak gösterilmektedir, çünkü örtük ima, bir uygulamanın topluluğun kodunu incelemesine izin vermesi durumunda saklayacak hiçbir şeyi olmadığıdır.

Bunun dışında, kendi kendini barındırmanıza - veya ana bilgisayarı seçmenize - olanak tanır, böylece mülkiyet, gizlilik ve verilerinize ve konuşmalarınıza ne olduğu üzerinde kapsamlı bir kontrole sahip olursunuz. Mahremiyetlerini komşu platformların sunduklarının çok ötesine taşımak isteyenler için gerçekten iyi bir seçim.

Delta Sohbet

Yine, gizlilik kurulumlarını yenileme konusunda çok ciddi insanlar için bir tane daha.Delta Sohbetkullanıcıların telefonlarında Delta Chat yüklü olmayan kişilerle iletişim kurmasını sağlar; bu şekilde, alıcının benzer bir kuruluma ihtiyacı olmadan mevcut e-posta adreslerine mesaj gönderebilirsiniz.

Bu, WhatsApp'ın toplu olarak benimsenmesi olmadan ailelerini, arkadaşlarını ve meslektaşlarını bir uygulamaya sokmaya çalışan kullanıcılarla ilgili en büyük şikayetlerden birini çözüyor. Delta Chat ile şebekeden bağımsızsınız, ancak verileriniz uygulamaya bağlı olmadığı için diğer şirketlerden ve hizmetlerden bağımsız ve kullanıcıların büyük bir çoğunluğuna ulaşma kapsamına sahipsiniz.


WhatsApp gizlilik değişikliklerini belirsiz bir şekilde kullanıma sundu, bu nedenle değişikliklerin yerelliği nasıl etkilediğine bakmak önemlidir. GDPR koruma sağlamadığı için AB dışındaki kullanıcılar yeni veri alışverişinden vazgeçemez. WhatsApp Politika Direktörü Niamh Sweeney, Avrupa ülkelerinin değişiklikleri kabul etmek zorunda kalacağını söyledi, ancakveri paylaşmak zorunda kalmadanBrexit sonrası İngiltere dahil.

Gerçek şu ki, uygulamalar gizlilik açısından ancak bu kadarını sunabilir; Görünüşe göre WhatsApp da dahil olmak üzere bazılarında mahremiyet kaplaması, modelinin bir parçası olarak verileri sıkıştıran daha büyük ana şirketlerle olan ilişkiler tarafından hızla yıkılıyor.

Bu garip ilişkiler artık geçerli değildir; Threema ve Wire gibi diğer uygulamalar, gizlilik topluluğunun şu anki sevgilileridir. Ancak, bu hizmetlerin daha geniş çapta benimsenmesinin uygulamaları nerede bırakacağı konusunda net bir bilgi yok: bir şirket büyüdükçe ve gizlilik taahhütleri baskı altına girdikçe çoğu zaman bir kaya ile zor bir yer arasında.

Şimdilik, Signal'in yanı sıra Threema ve Wire'ı sağlam alternatifler olarak öneriyoruz. Bugizlilik raporuDaha fazla kazmak istiyorsanız, Wire'ın meta veri ayak izine daha fazla ışık tutuyor. Bununla birlikte, esas olarak, gizlilik çabalarınız iyi kişisel operasyonel güvenlik (OpSec) ve ToS;DR gibi hizmetler aracılığıyla politika değişiklikleri hakkında genel bir farkındalık ile desteklenebilir.

Kaynak: Güvenli Mesajlaşma Uygulamaları