Close
  • Ana
  • /
  • Özellik
  • /
  • İPhone XS Max'in daha fazla eğlenmenize ve daha fazlasını yapmanıza yardımcı olacak 8 yolu

İPhone XS Max'in daha fazla eğlenmenize ve daha fazlasını yapmanıza yardımcı olacak 8 yolu

BenTelefon XS MaxApple'ın şimdiye kadar bir telefona yerleştirdiği en büyük ekran. Aslında 6,5 ​​inçlik boyutuyla iPad mini'den sadece biraz daha küçük.


Bu, tek elle kullanımını biraz zorlaştırabilir, ancak bazı büyük avantajlarla birlikte gelir: bu ekran bir tuvaldir ve daha büyük bir alan, daha fazlasını yapma yeteneği anlamına gelir.

İPhone XS Max, iPhone XS veya iPhone XS'den sizin için en iyi seçimin hangisi olduğunu merak ediyorsanıziPhone XRXS Max ile daha çok çalışıp daha çok oynayabileceğiniz bu sekiz yol, kararınızı vermenize yardımcı olabilir.

1. Devasa HDR ekrandan en iyi şekilde yararlanın

İPhone XS Max'teki 6,5 inç OLED ekran, geleceğimiz gibi üretkenlik için harika, ancak aynı zamanda film severler için de inanılmaz. Cidden, bu şey ortalama bir televizyondan daha iyi. Filmlerin görkemli bir şekilde ayrıntılı görünmesini sağlayan Full HD'den daha iyi bir çözünürlüğe sahiptir, ancak en iyi yanı Dolby Vision HDR desteğidir.


HDR (yüksek dinamik aralık) video, gösterebileceği en karanlık görüntülerle en açık görüntü arasında normal videoya göre daha büyük bir farka sahiptir ve görüntülerin insan gözünün onları gerçek hayatta nasıl görebileceğine çok daha yakın görünmesini sağlar. Üst düzey TV'lerde filmlerin bu kadar güzel görünmesini sağlayan şey budur ve hepsi işe gidip gelirken sizindir.

Dolby Vision, her çekimin karanlık alanlarında maksimum ayrıntı miktarını sağlamaya yardımcı olan en gelişmiş HDR biçimidir. Dolby Vision filmlerini ve TV dizilerini iTunes Store ve Netflix üzerinden izleyebilirsiniz ve normal HDR, YouTube ve Vimeo aracılığıyla kullanılabilir.


Tam etki için çoğunlukla iPhone XS Max'inizde kulaklıklarla film izleyeceğinizi biliyoruz, ancak ek bir avantaj, etkileyici stereo hoparlörlerinin gerçekten tam sol ve sağ ayrımı sunması, bu nedenle ses gerçekten sizi çevreliyor gibi görünüyor.

iPhone XS Max bölünmüş bölme


2. Uygulamaları yatayda kullanın

İPhone XS Max, 5,8 inç iPhone XS'de bulunmayan kullanışlı bir üretkenlik numarasına sahiptir: yatay modda belirli uygulamalar için bölünmüş görünüm bölmesi. Bu daha çok uygulamaların iPad'deki ekstra alanı kullanarak kendilerini gösterme şekline benzer ve 6,5 inçlik ekranın alanından yararlanır.

Örneğin Posta uygulamasında, yalnızca bir e-posta iletisini veya gelen kutunuzu görüntüleyebilirsiniz - aralarında ileri geri hareket etmeniz gerekir. Ancak yatay durumda, e-postanız hala altta görünecek şekilde, gelen kutunuzu (ve istediğiniz diğer posta kutularını) hızlı bir kaydırma görünümünde açmak için sol üstteki oka dokunabilirsiniz.

Bu, yazarken yeni mesajlara göz kulak olmayı veya referans için birkaç farklı e-posta konuşması arasında geçiş yapmayı çok daha kolay hale getirir.

Takvim'de, yana doğru çevirmek size solda bir aylık görünüm ve sağda dokunduğunuz herhangi bir gün için ilgili girişleri gösterecek şekilde güncellenen bir randevu listesi verir.


Safari'nin akıllı bir manzara modu da var - tıpkı iPad'de olduğu gibi ekranın üst kısmına yakın bir yere dokunursanız tüm sekmelerinizi görünür kılar. Bu, dikey modda olduğundan çok daha kolay geçiş yapmalarını veya yeniden düzenlenmelerini sağlar.

iPhone XS Max

3. Güzel, üst düzey oyunlar oynayın

Ekranın videoyu ne kadar iyi gösterdiğinden daha önce bahsetmiştik, ancak aynı şey oyunlar için de geçerli - her şey muhteşem ve alan, oyunları kontrol etmeyi ve oyunlarla etkileşimi kolaylaştırıyor.

Ekstra geniş ekran, kenarlarda kontrollere sahip oyunların ortada ne yaptığınızı görmek için daha fazla alana sahip olduğu ve dokunarak ve kaydırırken hiçbir şeyi gizlemeden her şeyi görmenin genellikle daha kolay olduğu anlamına gelir.

Ayrıca bazı yoğun grafikler de yapabilir -Fortnite,Asfalt 9: Efsaneler, veThe Elder Scrolls: Blades(Aralık ayında geliyor) tümü, konsol seviyesine yakın olan oldukça güzel şeyler gösteriyor.

Apple, artırılmış gerçeklik konusunda da büyüktür ve iPhone XS, çok oyunculu dahil olmak üzere duyarlı AR oyunları için donatılmıştır, böylece iki kişi, telefonlarıyla gerçek dünyanın tepesinde oturan aynı sanal savaş alanına bakabilir. Çıkış yapmakMakinelerveKnightfall ARüst düzey AR oyun için.

4. Gigabit 4G ve süper hızlı Wi-Fi

İPhone XS Max (ve iPhone XS), Gigabit özellikli 4G antenlere ve modemlere sahip ilk iPhone'lardır; bu nedenle, operatörünüz bunu bölgenize yayarsa, hareket halindeyken potansiyel olarak fiber benzeri hızlardan yararlanabilirsiniz.

Gigabit 4G tam olarak göründüğü gibi - 1.000Mbps'ye kadar mobil veri hızları elde edebilirsiniz, bu da trene devam etmenizi sağlamak için saniyeler içinde büyük videolar veya devasa oyunlar indirebileceğiniz anlamına gelir. İstediğiniz boyuttaki dosyaları darboğaza maruz kalmadan indirip yükleyebileceğinizden, iş için harika olacak.

Birçok büyük şehir, bunu test etme sürecinde veya hatta farklı taşıyıcılardan piyasaya sürülmeye başlıyor, ancak hala erken günler.

Yine de, bu onun tek süper hızlı ağı değil. Gigabit 4G her yerde mevcut olana kadar, büyük dosyalarınız için Wi-Fi kullanmak isteyeceksiniz ve iPhone XS Max orada da iyi bir donanıma sahip - orada da yüksek teorik hızlar için en yeni çoklu akış teknolojisini kullanıyor.

Elbette bu, internetinizin yüksek hızlarda veri sağlayacak kadar hızlı olup olmadığına bağlıdır, ancak artık birçok işletme yüzlerce Mbps hızıyla donatılmıştır, iPhone XS Max buna ayak uydurabilir.

Apple iPhone XS Max


5. Daha büyük pil

Apple'ın şimdiye kadar bir iPhone'a koyduğu en büyük bataryaya sahip olmak, iPhone XS Max'in Apple'ın iş ve oyun serisinde benzersiz olduğu anlamına geliyor.

Yoğun kullanımda bile sizi günün sonuna kadar götürmek için yeterli güce sahiptir, bu nedenle bazı acil işleri yapmak için dizüstü bilgisayarınızı telefonunuza bir süreliğine bağlamanız gereken günlerde, iPhone hayaletten hemen sonra vazgeçmez. .

Bu, elbette videolara ve oyunlara devam etmeyi de harika kılıyor. Akış yerine YouTube veya Netflix'e indirilen videoyu izlediyseniz çok, çok daha iyi pil ömrü elde edeceğinizi unutmayın.

iPhone XS Max ekran süresi

6. Ekran süresi kilitleri

Telefonunuzda baştan çıkarıcı bir şekilde oturan çeşitli sosyal medya uygulamaları, işteyken biraz dalmak ve sonra biraz dikkatinizi dağıtmak, hatta akşamları orada çok fazla zaman geçiriyormuş gibi hissetmek kolaydır. Bu sizseniz, iPhone XS Max'teki Ekran Süresi aracı yardımcı olabilir.

Varsayılan olarak, sessizce oturur ve farklı uygulamalarda ne kadar zaman harcadığınızı takip eder ve isterseniz gözden geçirebilirsiniz. Ancak orada belirli uygulama türleri için zaman sınırları da belirleyebilirsiniz, böylece kendinize bir günde 30 dakikalık sosyal ağ zamanı tanıyabilirsiniz. Sınıra ulaştığınızda, uygulamanızın kullanımını bir mesajla engeller (gerekirse bunu geçersiz kılabilirsiniz).

Bir daha asla zaman kaybetmenize neden olan sihirli bir dadı olması amaçlanmamıştır, ancak sizi aynı anda her yöne çeken bir dünyada biraz odaklanmanıza yardımcı olabilir.

Hey, e-posta uygulamalarınız için sık sık ara vermeniz gereken şey iş iletişimleri olup olmadığını bile ayarlayabilirsiniz, böylece görevlerinize odaklanabilirsiniz.

7. Çift SIM esnekliği

Telefonlarını hem kişisel hem de iş için kullanan kişiler çift SIM kart seçeneğine sahip olmayı severler, böylece her ikisi için de farklı telefon numaralarına sahip olabilirler ve bir aramanın kişisel olup olmadığını bilebilirler.

İPhone XS Max'in yalnızca bir normal SIM yuvası vardır, ancak yerleşik Apple'ın eSIM teknolojisine sahiptir, bu da tamamen dijital olarak üzerinde ayrı bir numaraya sahip olabileceğiniz anlamına gelir. Bunu ayarladığınızda, ekranın üst kısmında iki grup sinyal çubuğu göreceksiniz ve gelen aramalar için iOS size hangi numaradan iletişime geçildiğini söyleyecektir.

8. Belge tarama

Dijital çağda ne kadar derin olduğumuza rağmen, hala ortalıkta dolaşan çok sayıda evrak işi var. Harcama sistemleri için makbuz taramalarına ihtiyacınız varsa veya yalnızca önemli formların dijital sürümlerini istiyorsanız, iPhone XS Max ideal yerleşik araca sahiptir.

Notes uygulamasında yerleşik bir belge tarayıcısı vardır - yeni bir not oluşturun, klavyenin üzerindeki artı işaretine dokunun ve Belgeleri Tara'yı seçin. Yeni bir kamera görünümü açılacak ve yöneltildiği herhangi bir evrakın kenarlarını otomatik olarak algılayacak, başka her şeyi kırpacak ve işleri düzeltecektir.

Tek bir nota birden fazla tarama ekleyebilir ve başka bir yerde kullanmak için hepsini birlikte veya ayrı ayrı paylaşabilirsiniz. Ve hepsi araması kolay tek bir yerde saklanıyor.

En son iPhone'lardan daha fazlasını alıniPhone Yükseltme merkezi, Vodafone ile birlikte size getirilmiştir.