Close
  • Ana
  • /
  • Bağlantılı Ev
  • /
  • 99 $ / 99 £ HomePod Mini, Amazon Echo ve Nest Audio'yu uçurmayı hedefliyor

99 $ / 99 £ HomePod Mini, Amazon Echo ve Nest Audio'yu uçurmayı hedefliyor

Apple, Ekim ayındaki etkinliğini,HomePodaile. Apple HomePod mini, yenisinin yanında küçük bir balık gibi görünebilir.iPhone 12ancak HomePod ailesinin yeni üyesi, küçücük çerçevesine bakmaya değer kılan pek çok şık özellik getiriyor.


Apple'a göre, evinizde çok odalı bir ses sistemine sahip olabilmeniz için inanılmaz 360 derece ses, akıllı ev kontrol yetenekleri ve genişletilebilirlik sağlayabilen bu küçük akıllı hoparlör. Ek olarak, yakınlarda bir iPhone olduğunda yüksek hassasiyetle algılayabilir ve iPhone ve Mac'ler gibi Apple cihazlarına erişebilir ve bunları kontrol edebilir.

Evinizdeki kişilerle bağlantıda kalmak için daha fazlası, Intercom adı verilen bu özellik ile birlikte gelir. Bununla HomePod mini, sizi ve ailenizi her zaman bağlı tutmak için iPad'ler, iPhone'lar ve CarPlay dahil olmak üzere tüm Apple cihazlarınıza bağlanır.

Ses kalitesi fiyata değer mi?

99 $ / 99 £ 'dan Apple HomePod mini, Nest Audio ve 4. nesil Amazon Echo gibi ürünlerle doğrudan rekabet halinde. Akıllı hoparlör işlevleri bir yana, ses kalitesi açısından rekabet edip edemeyeceğini söylemek zor.

Hem Nest Audio hem de yeni Amazon Echo boyut olarak daha büyüktür ve daha büyük sürücüleri barındırmak için daha fazla alana sahiptir. Daha spesifik olarak, Nest Audio'da 75 mm woofer ve 19 mm tweeter bulunurken, Amazon Echo'da 76 mm woofer ve iki 20 mm tweet bulunur. HomePod mini, daha çok Echo Dot'a benzeyen tek bir sürücüye sahiptir (bazı ekstralara rağmen).


Apple, HomePod mini'de sürücünün boyutunu belirtmemiş olsa da, cihazın kendisi 84.3x97.9mm'dir; bu, bir woofer'ın diğerlerine rakip olmasına rağmen tweeter olmadan yeterli alan anlamına gelebilir. Woofer daha küçükse, daha parlak ve daha ince bir ses anlamına gelebilir.

Buna hakkını vermek için çift pasif radyatörlere de sahip. Pasif radyatörler genellikle daha küçük hoparlörlerin sesini gerçekte olduklarından daha dolgun ve daha büyük hale getirir ve HomePod mini'nin içindeyken, daha ince bir ses varsa dengelenmeli ve bu akıllı hoparlöre ses kalitesi için daha iyi bir denge sağlar.


Bunun da ötesinde, tabanın etrafında, sesi her yöne eşit olarak gönderen fiziksel bir difüzöre sahiptir, böylece nerede olursanız olun kulağa hoş geliyor. Bu, B&O'nun bazılarında kullandığı ses difüzyon tekniğine oldukça benzer görünmektedir (çok,çokdaha pahalı) hoparlörler, bu da tipik bir Apple işi.

Bunları, HomePod mini'nin gerçek zamanlı ayarlama için sahip olduğu hesaplama sesiyle birleştirin; bu, Sonos'un yaptığı gibi, daha küçük sistemlerden daha iyi ses çıkarır ve büyük olasılıkla Apple HomePod'un diğer ikisinden daha iyi bir ses üretmesi muhtemeldir.


Bu, özellikle boş alanınız yoksa ve zaten Apple HomeKit ekosistemine yatırım yaptıysanız, onu daha iyi bir değer haline getirir.

Apple HomePod mini sizi 99 $ / 99 £ 'a geri getirecek. 6 Kasım'da ön sipariş verilebilecek ve 13 Kasım'da gönderilmeye başlayacak.

Bugünün en iyi Apple HomePod fırsatları Apple HomePod - Beyaz Elma299 ABD doları GörünümApple - HomePod - Uzay Grisi En İyi Satın Al $ 299,99 Görüntüle Benzer Görüntüle Amazon ABD Amazon Fiyat bilgisi yok Amazon'u Kontrol Et En iyi fiyatları her gün 130 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz