Close
  • Ana
  • /
  • Tabletler
  • /
  • Amazon Kindle'ın kısa bir geçmişi: okumayı değiştiren gadget

Amazon Kindle'ın kısa bir geçmişi: okumayı değiştiren gadget

Kindle, sahnede görünen ilk e-okuyucu değildi, ancak e-kitapları daha önce veya o zamandan beri hiç olmadığı kadar popüler hale getirmeye yardımcı oldu - temelde iPod'un dijital müzik için yaptığı şeyi dijital okuma için yaptı. Burada Amazon'un en büyük donanım başarısının geçmişini listeliyoruz ve size cihazın 2007'den beri ne kadar ilerlediğini gösteriyoruz.

Kindle (2007)

Bugün, orijinal Kindle bir müze parçası gibi görünüyor; 2007'de oyunun kurallarını değiştirdi. Fiyatı 399 dolar, beş buçuk saatte tükendi ve dört gri tonu alabilen 6 inçlik bir ekrana sahipti. 250MB dahili depolama, bir hafıza kartı yuvası ve 3G üzerinden ücretsiz olarak kitap dağıtımı için devrim niteliğindeki Whispernet sistemine sahipti.

Birinci ve ikinci Kindles

Birinci (sol) ve ikinci (sağ) Amazon Kindles.


Kindle 2 (2009)

Orijinal Kindle - bugünün standartlarına göre büyük ve hantal - bir başarıydı, ancak Amazon ikinci nesil modelle zamanını aldı (bu cihazlara her zaman sadece 'Kindle' denildiği için '2' resmi değildir). Daha ince, daha şıktı ve dahili depolamayı 2MB’ye çıkardı - kabaca 1.500 e-kitap alacak kadar.

Kindle DX (2009)

Kindle DX, Apple'ın yaklaşmakta olan belirli bir dokunmatik ekran cihazını almak için tasarlanmış 9.7 inçlik bir ekranla büyüdü. E-kitapları hem dikey hem de yatay modlarda görüntüleyebilir, QWERTY klavyeyi kendinden önceki tüm Kindles'lar gibi tutabilir ve iki haftaya kadar pil ömrüne sahip olabilir. İçinde üç yıldız aldıPingtwitter incelemesi.


Kindle DX ve DX Grafit

DX ve DX Graphite hızla arka arkaya geldi.


Kindle DX Grafit (2010)

2010 yılına gelindiğinde Amazon ortalıkta dolaşmıyordu. DX'i hızla büyük ölçüde geliştirilmiş e-mürekkep teknolojisi ve daha karanlık bir kasa ile DX Graphite izledi, ancak diğer özellikler (4GB dahili bellek gibi) aynı kaldı. Büyük boyutuna rağmen, Amazon'un eokuyucusu için bugün hala görülebilen yeni bir tasarım trendi belirledi.

Kindle Klavye (2010)

Şimdiye kadarki her Kindle'ın fiziksel bir klavyesi vardı, ancak bu, bir dokunmatik ekran sürümünün yerine geçtikten sonra geriye dönük olarak Kindle Klavye olarak adlandırıldı. Resmi olmayan bir şekilde Kindle 3 olarak da bilinir. 6 inçlik ekranı ve 4GB depolama alanıyla, Wi-Fi içeren ilk Kindle'dı ve şimdiye kadarki en hızlı satan Kindle oldu.

Kindle 3 Klavye

Üçüncü nesil Kindle, QWERTY klavyeye sahip son modeldi.


Kindle 4 (2011)

2011'in Kindle'ı (yine '4' resmi değildi) fiziksel klavyeyi bir ekran üstü sürüm için terk etti, ancak yine de altındaki bir yön pedi aracılığıyla kontrol ediliyordu. Ekran boyutu aynıydı, e-mürekkep teknolojisi aynıydı, ancak Amazon, Kindle modern çağa yaklaşırken kalınlığın ve ağırlığın bir kısmını tıraş etmeyi başardı.

Kindle Touch (2011)

Şimdi bir yere varıyoruz:ilk dokunmatik ekran KindleKindle 4 ile aynı yıl ve iPad'in gelmesinden sonraki yıl ortaya çıktı. Kızılötesi dokunma sensörlerinin yanı sıra, bu cihaz ile Kindle 4 arasında pek bir fark yok, ancak karakterlerin ve temaların ayrıntılarına bakmak için X-Ray özelliğine sahip ilk modeldi.

Kindle Touch

İlk dokunmatik ekran Kindle belirir.

Kindle 5 (2012)

Kindle 5, tanıdık siyah çerçeveyi (koyu griden devraldı) tanıttı: daha açık ve daha ucuzdu, metnin okunmasını kolaylaştırdı ve sayfaları daha hızlı yükledi, ancak dokunmatik olmayan modeller için yazı duvardaydı. Kullanıcılar artık buluta daha bağımlı olduklarından, dahili depolama alanı 2 GB'a düştü, ancak düşük fiyat bunu çekici bir anlaşma haline getirdi.

Kindle Paperwhite (2012)

2012 yılıydıKindle PaperwhiteSahneye ulaştı, eokuyucuyu karanlıkta (lamba olmadan) ilk kez kullanabileceğiniz anlamına gelen entegre LED ışıklı, daha yüksek çözünürlüklü ve tamamen dokunmatik ekranlı Kindle. Kindle alıcılarına yukarıda bahsettiğimiz bütçe e-okuyucu teklifinin yanında bir premium seçenek seçeneği sundu.

Kindle Paperwhite

Pingtwitter tarafından incelenen ilk Kindle Paperwhite.

Kindle Paperwhite 2 (2013)

Paperwhite'ın ikinci nesli, daha iyi e-mürekkep kontrastı, geliştirilmiş aydınlatma ve daha hızlı bir işlemci (çok daha hızlı sayfa çevirme) ile sadece 11 ay sonra ortaya çıktı. Dahili depolama, 4 GB'a kadar yükseltildi ve önceki sürümdeki ince ayarlar nispeten küçük olmasına rağmen, bir miktar kazandıetkileyici derecede yüksek inceleme puanları.

Kindle 7 (2014)

En yeni bütçe Kindle, yedinci nesil olarak bilinir (Paperwhite, altıncı olarak anılır). Fiziksel düğmeler nihayet geçen yıl tamamen terk edildi ve entegre LED ışıkları ve daha düşük çözünürlüklü bir ekran olmadan yaşayabilirseniz, bu Kindle, eokuyucular gittiği sürece paranızın tam karşılığını almaya devam ediyor.

Kindle modern serisi

Bugünkü sıra: Kindle (solda), Kindle Paperwhite (ortada) ve Kindle Voyage (sağda).

Kindle Voyage (2014)

Genellikle şu şekilde anılır'gelmiş geçmiş en iyi Kindle'Voyage, ekran için daha da yüksek bir çözünürlük sunar ve kendisini ortamın aydınlatma koşullarına göre otomatik olarak ayarlayan aydınlatma teknolojisini sunar. Sayfa çevirileri için de dokunsal geribildirime sahip ve Amazon'un şimdiye kadar yayınladığı en hafif ve en küçük e-okuyucu.

Kindle Paperwhite 3 (2015)

Ortaya çıkan en yeni Kindle, bütçe modeli ile Voyage arasında yer alan üçüncü nesil Paperwhite. Üçünün de 6 inç ekranı ve 4 GB depolama alanı var, ancak orta sınıf Paperwhite belki de partinin en iyi değeridir - aynı zamanda mevcut üç modelin tümü arasında en iyi pil ömrüne sahiptir ve tek bir şarjla sekiz haftaya kadar dayanır. .

Bunu beğendin mi?Çıkış yapmakEn iyi tablet: iPad, Nexus 9, Xperia Z4 ve daha fazlası dahil en iyi 6 tablet