Close
  • Ana
  • /
  • Oto
  • /
  • Bir Apple Car icadı sayesinde arabada kaybolan bir iPhone geçmişte kaldı

Bir Apple Car icadı sayesinde arabada kaybolan bir iPhone geçmişte kaldı

Gelecekte görmeyi beklediğimiz bazı teknolojilere kısa bir bakışelma arabasıAraçtaki sensörler aracılığıyla araçta kaybolan bir telefonu bulmanın bir yolunu sağlar. Arabayı sürüyorsunuz ve biraz hızlı bir virajı alırken telefonunuz ortadaki tepsiden ayak boşluğuna kayıyor. Ama daha aşağı uzanıp yakalamaya fırsat bulamadan, koltuğun altına kayar.


İster sürücü ister yolcu olun, telefonların içine düşebileceği pek çok kuytu köşe olduğundan, telefonların arabada kaybolması kolaydır. Apple'ın yeni patenti, araçta, GPS'in daha büyük ölçekte yaptığı gibi, eksik cihazın tam konumunu üçgenleştirebilen sensörler içeriyor. Ayrıca iPhone'un kendi sensörlerini kullanır ve hatta cihazın titreşmesini veya bir ses çıkarmasını sağlar.

İkinci bir diyagram, sistemin, kayıp bir telefonu bulmanın ilk adımı olarak, arabadaki olağandışı nesneler için arabayı taramak için dahili kameraları nasıl kullanabileceğini gösterir. Daha sonra hareket ederse cihazın hareketini bile izleyebilir.

Apple Araba patenti

Kayıp bir telefonu bulmak için arabadaki sensörleri kullanma


(İmaj kredisi: Amerika Birleşik Devletleri Patent ve Ticari Marka Ofisi)

Bu, özel araçlar için kullanışlı bir çözüm olsa da, konsept taksiler veya Ubers gibi kiralık ulaşım araçları için daha da fazla potansiyele sahip. Sistem, araçta bir telefon bırakıldığında uyarı gönderebilecek ve araç hareket etmeden önce telefonu almalarına izin verebilecek.

Buna göreelma içeriden, Sistem, insanların doğru koltuklarına oturmasını sağlamak için tren veya uçak gibi toplu taşıma araçlarında da kullanılabilir. Sistem aynı zamanda ters yönde de çalışarak araç içindeki iPhone'ların camları veya ısıtma kontrollerini çalıştırmasına izin verebilir.


Bu teknolojinin bir Apple ürününde işe yarayıp yaramayacağından emin olmak için henüz çok erken olsa da, mobil ve otomotiv teknolojisini birleştirmenin bazı potansiyellerini gösteriyor. Başka bir aracın içinde bir Apple Car veya Apple otomasyonu görsek de, sürüş şeklimizde bazı büyük değişiklikler yapma potansiyeline sahiptir.

Apple Araba patenti


Araç boyunca bulunan kameralar araçtaki nesneleri tarayabilir

(İmaj kredisi: Amerika Birleşik Devletleri Patent ve Ticari Marka Ofisi)
Bugünün en iyi Apple iPad Pro 12.9 fırsatları 28 Amazon müşteri incelemesi ☆☆☆☆☆Apple iPad Pro 12.9 (1. Nesil)... Walmart 389 $ Görünümİndirimli Fiyat Apple - Geek Squad Sertifikalı... Best Buy $999,99 $764,99 Görüntüle12.9 inç iPad Pro Wi-Fi... elma 1.099 $ GörünümYeni Apple iPad Pro... Amazon Prime $1,225,56 Daha Fazla Teklif Göster En iyi fiyatlar için her gün 250 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz